kniha » Nemrtví a světlonoši
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 13
hodnotilo: 15
94%
Nemrtví a světlonoši

Jiří Buchta
Karel Makovský
Martin Blaha
Vladislav Čech
Tomáš Pecha
Jiří Hubačka

Nemrtví a světlonoši

série: Asterion - herní řada
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Asterion

Kategorie: fantasy - hry na hrdiny

vydání: Altar (web) 2000Informace / Anotace ke knize: Nemrtví a světlonoši

Anotace:
Stránky tohoto modulu nejsou zbroceny krví nevinných, přestože nemrtví zmařili nejvíce životů na Asterionu ze všech jeho tvorů. Nenajdete v něm cestu k absolutní moci nad životem ani návod k získání nesmrtelnosti, i když by se to méně pozorným z vás mohlo zdát. Neprozradí se zde dokonce ani tajemství života, smrti a znovuzrození a přece se vše bude točit kolem nich.
Tato kniha je o touze, hledání, odhodlání, bolesti a obětování. Právě odvěké lidské hledání dlouhověkosti a nesmrtelnosti přivedlo mnohé kouzelníky k branám nekromancie, otevíraným v naději i zoufalství, neuváženě i promyšleně. Snaha zbavit život bolestné ztráty rodiny a přátel vedla až k obětování ideálů dobra a pokory ve jménu moci nad řádem světa. Z ušlechtilých cílů se stala touha po moci, ze služebníků druhých nelítostní vládci nad životem a smrtí. Místo nesmrtelnosti se objevily první úděsné karikatury života – kostlivci, zombie a ghúlové. Stejně jako se měnily prostředky a záměry, pokřivovala se psychika i tělesná schránka nekromantů. Zdravý rozum nahradilo šílenství, živené a rozdmýchávané hrůznými nemrtvými ze Stínového světa, maniakální touha ovládnout svět a působit bolest. Původní myšlenka pomoci druhým byla zašlapána do prachu mrtvé země kopyty koně rytíře zkázy a hlasy prosící o slitování přehlušil jekot bánší.
Na druhé straně velké hry o život a bytí stojí světlonoši. Jako myšlenkové bytosti ze Stínového světa nemají touhy a bolest je nemůže svést z cesty. Jejich poslání jim velí chránit život, civilizaci a vědění. Už jednou v tomto úkolu neuspěli, dovolili nemrtvým přijít na Asterion. Proto teď glabinové, creini, arakové a paladini obětovávají své životy, aby moc nekromantů příliš nevzrostla a nezahubila tak vše živé. Proto hledají mezi lidmi Nadané, kteří by mohli obnovit jejich moc ztracenou v bitvách s nemrtvými.
Každý si může zvolit svou stranu, pro níž obětuje svůj čas, zdraví, život nebo dokonce i duši. Ale chvíle rozhodnutí přichází obvykle v nejméně vhodný okamžik a po ní už cesta zpět neexistuje. Proto je dobré vše pečlivě zvážit ještě předtím – život nebo smrt, obětování se nebo moc. Nikdo se nedokáže dostatečně připravit, ale měl by to zkusit.

Obsah:
Hlavní text – 72 stran
Umrlčí království, Ostrovy zářícího slunce, organizace, cizí postavy, dodatky.
Klíč bytostí astrálních – 48 stran
36 nemrtvých myšlenkových bytostí a světlonošů a upíři.
Temné dny Železných dolů – 32 stran
Dobrodružství pro DrD.
Aplikace pravidel DrD 1.5 – 32 stran
Povolání nekromant a popis dalších skutečností z tohoto modulu pomocí mechanismů Dračího doupěte.
- Barevná mapa Umrlčího království formátu A2
- Obal s černobílou mapou Ostrovů zářícího slunce a plánkem k dobrodružství

 WebArchiv - archiv českého webu