kniha » Vzestup temných bohů
má v knihovně 11
hodnotilo: 13
81%
Vzestup temných bohů

Jiří Buchta
Martin Landa
Karel Makovský
Jan Kolátor
Jakub Barták

Vzestup temných bohů

série: Asterion - herní řada
díl v sérii: 5
kniha patří do světa: Asterion

Kategorie: fantasy - hry na hrdiny

vydání: Altar (web) 2001Informace / Anotace ke knize: Vzestup temných bohů

Anotace:
Před více než deseti lety vyšla v Čechách první hra na hrdiny Dračí Doupě a bohům věnovala jen malý sloupek. V něm byla obsažena dnes již památná věta: „Žádné božstvo se do hry nezapojí a nikomu nenabídne nějakou zvláštní pomoc.“ Mezi povoláním nebyl kněz, i když v jiných RPG systémech se jednalo o stěžejní postavu, o archetyp. Uběhlo několik let a vyšel Asterion – základní modul. Autoři byli pod velkým vlivem Dračího Doupěte a tak se nelze divit, že bohové se sice na Asterionu objevili, ale jejich role a vliv na dění družiny byly velmi malé. Tento modul vše mění. Bohové už přestávají být pozadím, kulisou pro velkolepá dobrodružství. Bohové vstupují na scénu a chtějí si ve světodějném příběhu urvat tu největší roli. A s nimi přicházejí i kněží, jejich služebníci a důvěrníci, kteří třímají ve svých rukou propůjčenou božskou moc.
Celý tento modul má kořeny ve dvou pojmech – víře a oběti. Ony jsou původci moci, kterou kněží získávají od bohů. Svým způsobem je tento modul opět jakýmsi přelomem, další metou na obrovském výstupu. Autoři začali spolupracovat s větším počtem lidí a vzali si v tomto modulu naráz opravdu veliké sousto. Zhodnocení a soud je však už na vás, vy jste jejich druhé svědomí a váš hlas může autory srazit na kolena do kajícné polohy nebo vynést k dalším výšinám.
Ve světě Asterionu se začínají dít opravdu velké události. Objevují se noví bohové slibující moc a ochranu a staří ustupují do pozadí, přestože po dlouhé věky vládli. Nikdo není spokojen se součastnou situací, každý se snaží připravit si co nejlepší pozice v nadcházející bitvě. Bohové hledají své šampióny, hrdiny, kteří by bojovali v jejich jménu, a nabízejí velikou moc. Samozřejmě je třeba platit i protihodnotu, ale o té se obvykle mlčí, protože její cena může být příliš veliká. Svět se mění a za chvíli nebude nikoho, kdo by zůstal neutrální, mimo boje v božské sféře.

Obsah:
Hlavní text – 116 stran
Pojednání o bozích, náboženstvích a církvích na Asterionu, popis jednotlivých bohů.
Klíč bytostí astrálních – 28 stran
27 myšlenkových bytostí sloužících jednotlivým bohům.
Potřeba boha – 36 stran
Dobrodružství pro DrD.
Aplikace pravidel DrD 1.6 – 32 stran
Povolání kněz a popis dalších skutečností z tohoto modulu pomocí mechanismů Dračího doupěte.
- Errata k popisu plánků uvedených na obalu.
- Obal s černobílými plánky církevních budov a barevným plánkem k dobrodružství.

 WebArchiv - archiv českého webu