kniha » Mumie se vrací
má v knihovně 13
hodnotilo: 12
36%
Mumie se vrací

Max Allan Collins

Mumie se vrací

Kategorie: fantasy - podle filmu/zfilmováno

originální název: The Mummy Returns
originál vyšel: 2001

vydání: BB art (web) 2001

odkazy: 1x [film]Informace / Anotace ke knize: Mumie se vrací

Podle filmového scénáře Stephena Sommerse.

Píše se rok 1935. Deset roků uplynulo od okamžiků hrůzy, které na pokraji smrti prožili v Egyptě Rick O´Connell a Evelyn Carnahanová, když se stali nedobrovolnými svědky probuzení mystických sil ztělesněných oživlou mumií dvořana Imhotepa. Evelyn pomáhá zapomenout i to, že je už deset let O´Connellová a s manželem vychovávají devítiletého syna Alexe.

Imhotepova mumie se stala ozdobou egyptologických sbírek Britského muzea. Vědci shodně potvrdili, že už je neškodná, že veškerá probuzená hrůza zmizela v písečném víru v poušti a zde, v civilizovaném světě neexistuje síla, jež by ji znovu vyvolala.

Co je tedy příčinou podivných událostí v Britském muzeu? Smířil se Imhotep tak snadno s tím, že mu není souzena nesmrtelnost? Podaří se mu jí docílit a bude to opět za cenu hrůz a násilí, které se s ním přestěhovaly do Evropy?

I Imhotep je však bezmocný vůči silám, které se rozhodly dosáhnout v tomto světě svého cíle. Tím už není nicotný dar nesmrtelnosti, tím je příchod samotného egyptského božstva Isise na tento svět.

Když se tyto dvě nezemské síly střetnou, svět se otřese v takové křeči, že mu hrozí jistá zkáza. Rick a Evelyn by se nejraději nezapojovali do nových nebezpečných dobrodružství, snad ani kdyby mělo jít o záchranu světa. Přece však opět nastupují do první linie zápasu s neznámem. To si totiž dělá nárok na jejich malého syna, neboť je přesvědčeno o tom, že Alex je Isisovou inkarnací.

 

Externí odkazy:

[film]ČSFDWebArchiv - archiv českého webu