kniha » Noc v osamělém říjnu
v Top10 3 | chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 22
hodnotilo: 29
80%
Koupit knihu:
Minotaur
Noc v osamělém říjnu

Roger Zelazny

Noc v osamělém říjnu

Kategorie: fantasy - detektivní

originální název: A Night in the Lonesome October
originál vyšel: 08/1993

vydání: Banshies (web) 2002

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Noc v osamělém říjnu

Jiné ocenění :
1994 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – nominace
1995 – Nebula Award – Novel – nominace


Spojuje bizarní a zároveň brilantní nápady nositele různých ocenění Rogera Zelaznyho s géniem strašidelných příběhů Gahana Wilsona. Jako ingredienci zde najdeme dotyk vysušených netopýřích křídel, několik kapek lidské krve i ukázku jako vystřiženou z prvotřídního Hollywoodského hororu – a výsledkem je silný a čístý koncentrát, který uspokojí ducha, zmrazí krev a polechtá smysl pro legraci… prostě Noc v osamělém říjnu.

Jednoho vlhkého a zatuchlého podzimu na konci devatenáctého století doprovází věrný pes Čmuchal svého záhadného pána, který skvěle ovládá nůž a jmenuje se Jack temnými uličkami Londýna… aby sbírali strašlivé ingredience potřebné pro hrůzostrašné obřady, které vypuknou nedlouho po západu měsíce.

Ale Čmuchal a jeho pán nejsou sami. Celá řada lidských bytostí i duchů se pohybuje mezi Soho a Whitehallem se svými prastarými nástroji a věrnými zvířecími pomocníky při přípravách na děsivou noc, kdy černá magie přikáže dávným bohům, aby se vrátili na svět. Někdo jim musí otevřít bránu … a někdo ji zase zavřít. Je na starém, dobrém Čmuchalovi, aby sledoval pravidla hry a udržoval hráče v akci – čarodějnici, bláznivého mnicha, pomstychtivého vikáře, Hraběte, který spí celý den, dobrého doktora i hromotluckého pokusného muže poskládaného z jednotlivých částí těl… a taky náhodně se objevivšího Američana jménem Larry Talbot – a přitom držel všechna strašidla na uzdě a ještě byl o psí délku před Velkým detektivem, který ví víc, než dává znát.

 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasy Planet.cz
[recenze] z Pevnosti na Daemon.czWebArchiv - archiv českého webu