kniha » Krajina plná stínů
chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 18
hodnotilo: 22
81%
Krajina plná stínů

Meg Cabot

Krajina plná stínů

série: Mediátor
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - horor

originální název: Shadowland
jiný (obecně známý) název: Love You to Death
originál vyšel: 2000

vydání: Knižní klub (web) 2004Komentáře:
trudoš  | **1/2 11.09.2016 23:37

Jednoduché dobrodružství pro náctileté čtenáře, okořeněné špetkou duchařiny a s příměsí nezbytné romantiky. Snad jen že tam, kde by jeden čekal alespoň trochu zašmodrchanosti, nastoupí přímočaré řešení. Na druhou stranu na sto devadesáti stránkách se žádný epos čekat nedá.
Opěrným bodem knihy je hrdinka Susannah Simonová, která řeší potíže s obyvateli věčných lovišť. Hlavně pak důvody, proč si tam neužívají zasloužené dovolené. Ovšem řešit je možná silné slovo, protože ač je Suze slušné děvče, které nekouří (teda jednou v životě si zapálila, ale to bylo ve stresu a v průběhu vyprávění se za to omluví hned čtyřikrát), nepije a dobře se učí, ke konfliktům se zásadně staví s výbušnou povahou a nějakou tou pěstí. Díky tomu se častěji do problémů dostává, než že by je urovnávala.
Na čtení to ve výsledku není špatný mix. Meg Cabotová v sobě nezapře zručnou spisovatelku, která přesně ví jak zaujmout cílovou skupinu. Naneštěstí mimo ni už těžko sbírá plusové body. Což je přesně můj případ.WebArchiv - archiv českého webu