kniha » Otec prasátek
v Top10 11 | chce si přečíst 7 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 159
hodnotilo: 223
89%
Otec prasátek

Terry Pratchett

Otec prasátek

série: Úžasná Zeměplocha
díl v sérii: 19
kniha patří do světa: Zeměplocha

Tato kniha je částí i jiných knih: Otec prasátek / Nohy z jílu

Kategorie: fantasy - humorná - podle filmu/zfilmováno

originální název: Hogfather
originál vyšel: 11/1996

vydání: Talpress (web) 1998; Talpress (web) 2007

odkazy: 1x [recenze], 1x [info], 1x [ukázka], 1x [film]Komentáře:
firen  | ***** 01.12.2007 18:42

Neholduji sice knihám Terryho Pracheta ale občas se nějaká naskytne a já si ji přečtu. Tato kniha vypráví a takovém štědrém dnu v Zeměploše. V den prasečí hlídky má Otec prasátek roznášet dárky všem dětem atd. Stala se však chyba a otec prasátek neni k nalezení. Jediný kdo může být na všech místech najednou je ještě Smrt´. Na pomoc si přivolá svého vzdáleného potomka dětskou vychovatelku Zuzanu. Je to legrace a člověk se při čtení nenudí.

Julianne  | ***** 11.02.2011 17:10

Má oblíbená Zeměplocha, podle které byl natočen i skoro stejně úžasný film. Možná se mi tak výrazně líbila i díky čtení v originále. Kantůrkův překlad je sice zábavný a dodává knihám nový rozměr, ale Pratchettova angličtina opravdu pěkně zní a čte se neskutečně hladce.

avatar2  | **** 03.04.2011 17:38

O ždibet slabší než jiné pratchettovky. Snad je to tím že pracuje s poněkud jinými motivy nadpřirozených bytostí než má česká/evropská tradice, snad něčím jiným, nevím. Čtení je to zábavné, naprosto nenudí, mágové s čele s Výsměškem opět perlí, ale dění kolem Otce prasátek, víly Zubničky a podobných postaviček mně prostě moc nebralo. Ale třeba je chyba ve mně, ostatním to naopak může velmi sednout.

Polinius  | ***** 12.01.2019 15:05

Občas je potřeba použít i plné hodnocení. Poslední knihy trpí na to, že se autor u jedné myšlenky zasekne a už ji neumí opustit. V této knize je také spousta myšlenek, ale autor plynule přechází od jedné paralelní linie k druhé a na konci se všechny linie propojí. Pokud by se měla nějaká kniha(knihy) vystřelit do vesmíru jako velvyslanec pro jiné světy, tak bych určitě nevolil tuto knihu, ale alespoň citace z knihy by v raketě být mohla.WebArchiv - archiv českého webu