kniha » 2x čaroděj v akci
chce si přečíst 2 | má v knihovně 53 | antikvariát
hodnotilo: 32
65%
2x čaroděj v akci
Sestavil/i:

Jana Rečková
Jana Jůzlová

2x čaroděj v akci

Kategorie: fantasy - antologie

vydání: Wolf Publishing (web) 2005

odkazy: 3x [recenze]Monolit
Hadí král za nic nemůže

Úplné informace najdete pod záložkou povídky
Informace / Anotace ke knize: 2x čaroděj v akci

Pátá kniha z edice Pevnost.

V jedné knize dostáváte do rukou dvě novely dvou skvělých autorek – Jany Rečkové a Jany Jůzlové. Moderní fantasy, které se odehrává v alternativních světech, je plné magie i techniky, lásky i násilí, přátelství i zrady.

Jana Jůzlová: Monolit
Velitel, střelec, navigátor, kameraman a čaroděj – klasické složení atheronové skupiny, týmu specialistů, který má likvidovat nebezpečné oživlé Hlídače ve zrušených dolech na atheron. Tento magický prvek byl kdysi významnou surovinou, dávno se však nevyužívá a o jeho vlastnostech se zdaleka neví všechno. Jenomže té skupině, která získala zakázku na největší a možná nejobtížnější důl planety, legendární Monolit, momentálně čaroděj chybí. Přijmou tedy Ernesta Haddona, špičkového čaroděje, jehož pověst však zničila drogová závislost. Ačkoli je údajně vyléčený, noví společníci mají o jeho schopnostech značné pochybnosti. Když však v Monolitu narazí na atheron, jaký ještě nikdy neviděli, právě Ernestova drogami pozměněná mysl může být jejich nadějí…

Jana Rečková: Hadí král za nic nemůže
Do podivného kraje s podivnými turistickými atrakcemi se vrací dědic jednoho z nejpodivnějších místních hradů. Hned od počátku se musí prodírat houstnoucí magií a intrikami – a čelí jím způsoby, nad nimiž mágům i intrikánům zůstává rozum stát. Do děje se pletou nemrtví, dokonce ani sochy v proslulé jeskyni nejsou tím, čím se zdály. Kromě toho to vypadá, že věda není na magii tak docela krátká – aspoň ne vždycky.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pes (pagi)
[recenze] Fantasy Planet (Ondřej Jireš)
[recenze] HENRY´s SF&F web (Henry)WebArchiv - archiv českého webu