kniha » Famfrpál v průběhu věků
v Top10 1 | chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 54
Famfrpál v průběhu věků Více vydání = více obálek.

Joanne K. Rowling
Kennilworthy Whisp

Famfrpál v průběhu věků

Kniha vyšla i pod názvem:
Metlobal v priebehu vekov
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Knihy k sérii Harry Potter
díl v sérii:

Tato kniha je částí i jiných knih: Bradavická knihovna

Kategorie: fantasy - humorná - pro děti a mládež - nonfiction

originální název: Quidditch Through the Ages
originál vyšel: 1999

vydání: Albatros (web) 2001; Ikar (SK) (web) 2001; Albatros Media - Albatros 2013; Albatros Media - Albatros 2017

odkazy: 3x [recenze]


Komentáře:
Majkl  | *** 30.11.2007 18:05

Pre HP šialenstvo som všetky knihy s tematikou HP bral všetkými dvadsiatimi, profesionálne informácie, ktoré nám dotvárajú fantazijný svet do podoby reálneho je super skúsenosť.

firen  | *** 07.07.2009 12:29

Jedna z těch knih, která se veze společně s veleslavnou sérií. Neříkám, že dodatky a zajímavosti nejsou špatné ale ocení je jen fanoušek a tím bohužel nejsem.

Safirentwiluea  | ***1/2 21.10.2010 17:17

Jedním slovem – skvělé. 93%

Phoenix  | **** 08.04.2017 12:03

Nato, že je to kompletně smyšlené, to překvapivě působí velice realisticky. Jako doprovodná knížka k hlavní sérii funguje velice dobře a rozsahem stránek nemá prostor k vymýšlení zbytečných detailů, který by ve výsledku nudily.

trudoš  | **** 07.02.2018 22:30

Útlá knížečka Famfrpál v průběhu věků je vtipnou a zajímavou historií tohoto nejoblíbenějšího čarodějnického sportu na světě. J. K. Rowlingová komickou formou parafrázuje dějiny fotbalu a to hlavně z pohledu fanoušků, kteří jsou stran pravidel často daleko přísnější, než sebevíc vyhlášený rozhodčí. Takže jsem se vysloveně bavil nad vsuvkami reflektujícími drobné změny ve famfrpálu, aby byl hratelnější či bezpečnější, a pohoršené reakce zapálených diváků, stěžujícími si, jak už to nebude ono a nebude se na to dát koukat. Načež jdou, zapáleně skandují za svůj tým a sledovanost jde strmě nahoru. Copak mi to jenom připomíná?
Každopádně není tajemstvím, že tahle sympatická publikace je určena primárně nadšencům světa Harryho Pottera. A přestože jsem myslel, že to bude kravina na kvadrát, ba přímo výplod šílence, byl jsem nakonec mile překvapen její čtivostí. Škoda jen, že nemám možnost famfrpál sledovat naživo. Je to první sport, na který bych snad i vydržel koukat déle jak tři vteřiny.WebArchiv - archiv českého webu