kniha » Poutníkova vůle
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 22
hodnotilo: 14
73%
Poutníkova vůle

Margaret Weis
Tracy Raye Hickman

Poutníkova vůle

série: Prorokova růže
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: The Will of the Wanderer

vydání: Návrat -> (web) 1998SERIE: Prorokova růže
[1] Poutníkova vůle
[2] Paladin noci
[3] Achranův prorok
Informace / Anotace ke knize: Poutníkova vůle

Od počátku věků vládlo celému vesmíru dvacet bohů. Třebaže každý bůh měl jiné schopnosti, ve své vlastní řiši byl ten nejmocnější. Nyní jeden z bohů narušil rovnováhu moci a zanechal ostatní rvoucí se s novým řádem…

Předkládáme vám epický příběh o Velké válce bohů – a hrdých lidech, na kterých závisí osud světa. Když bůh pouště, Achran Poutník, rozhodne, že se musí sjednotit dva klany navzdory své letité nenávisti, jejich bezprostřední reakcí je vzpoura. Ale jsou to lidé oddaní, a tak se váhavě skloní před jeho vůlí.

Tvrdohlavý princ Chardan a impulsivní princezna Zohra, kteří jsou od narození nepřátelé, se musí spojit v manželství, aby zabránili Quarovi, bohu Reality, Chtivosti a Práva, zotročit jejich lid.

Ale dokáží Chardan a Zohra nezradit sebe navzájem? Uchrání jejich dva národy křehké spojenectví, dokud nevykvete dlouho očekávaná legendární Prorokova růže?

Proti mocným legiím zlého emíra, proti kterému bojují Chardan a Zohra, aby zachránili lid z pouště – se nečekaně připojí i zajatý čaroděj jménem Matouš a záhadné síly z jeho cizokrajné země.

 WebArchiv - archiv českého webu