kniha » Paladin noci
chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 23
hodnotilo: 10
76%
Paladin noci

Margaret Weis
Tracy Raye Hickman

Paladin noci

série: Prorokova růže
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy

originální název: The Paladin of the Night

vydání: Návrat -> (web) 1999SERIE: Prorokova růže
[1] Poutníkova vůle
[2] Paladin noci
[3] Achranův prorok
Informace / Anotace ke knize: Paladin noci

Rose Of The Prophet volume 2: The Paladin Of The NightOd počátku věků vládlo celému vesmíru dvacet bohů. Třebaže každý bůh měl jiné schopnosti, ve své vlastní říši byl ten nejmocnější. Nyní jeden z bohů narušil rovnováhu moci a zanechal ostatní rvoucí se s novým řádem…

Velká válka bohů není pro hrdý lid ze světa smrtelníků důležitá – dokud Achran, Putující bůh, nenařídí svazek dvou mocných znepřátelených kmenů. Třebaže obě rodiny jsou nelítostnými válečníky, je jich málo. Ani manželství Chardana a Zohry nestačí na to, aby porazili silné invazní vojsko či zabránili uvěznění svých lidí.

Teď, když Chardan a Zohra záhadně zmizeli – a všichni je považují za zbabělce, kteří utekli před jistou porážkou – oba kmeny ztratily všechnu naději, že kdy znovu spatří své milované širé nebe.

Ale princ Chardan a princezna Zohra, podporováni čarodějem Matoušem, mají před sebou jiné poslání… poslání, jež se zpočátku zdá stejně nesmyslné jako počítání nesčetných zrn písku na poušti, ale brzy se ukáže, že má dalekosáhlejší význam.

 WebArchiv - archiv českého webu