kniha » Conan na Ostrově ledu
chce si přečíst 1 | má v knihovně 26
hodnotilo: 15
37%
Conan na Ostrově ledu

Mike Philip

Conan na Ostrově ledu

série: Conan
díl v sérii:
kniha patří do světa: Hyborian

Kategorie: fantasy - meč a magie - hrdinská fantasy

vydání: Viking (web) 2003

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
KeB  | brak 23.06.2011 11:28

Knihy které jsou od samého začátku blbé jak pumpa na sáňky a já je nedokážu dočíst, dostávají BRAK…

Neferit  | brak 31.07.2011 18:28

Narozdíl od KeBa, já tohle přečetla v záchvatu masochismu až do konce. Pumpa na sáňky je oproti tomuhle neskutečně chytrá. Jednou jsem někde četla, že v některých knihách se z Conana stává hora svalů, která reaguje pouze na přítomné ženské, zlato a chlast. Po přečtení tohohle si říkám, že na tom asi vážně něco bude.

trudoš  | * 21.06.2016 01:30

Možná bych měl několik následujících řádků věnovat raději pěkné úvaze o golfových holích. Bylo by to určitě smysluplnější než hodnocení knihy Conan na Ostrově ledu. Ostatně ona si tahle ubohá kopie špatně okopírovaného příběhu nezaslouží víc, než golfovou holí do rozkroku.
Důvod? Hloupoučká zápletka o mágovi hodlajícím ovládnout svět okořeněná lascivním osaháváním lepých svlečen a nezbytným zabíjením ukrutných monster. Originalita jak od Vietnamců na tržišti. A mluvit o nějakém literárním řemesle, byť třeba jen v dialozích či popisech, by bylo hanebným eufemismem. Já chápu, že cílovou skupinou nejsou jaderní fyzici, světový politici či študovaní manažeři, ale přistupovat ke čtenářům jako k retardovaným morčatům mi přijde trochu přes čáru. Když už se někdo povýší na post napodobovatele, mohl by se alespoň pokusit navázat na původní kánon a ne vycházet z toho nejhoršího, co jiní pokračovatelé v průběhu let vytvořili. Dokázali to mnozí jiní a nemuseli se přitom schovávat za pseudonymy.WebArchiv - archiv českého webu