kniha » Stín jednorožce
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 180
hodnotilo: 167
89%
Stín jednorožce Více vydání = více obálek.

Roger Zelazny

Stín jednorožce

Kniha vyšla i pod názvem:
Znamení jednorožce
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Tajemný Amber
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Amber

Tato kniha je částí i jiných knih: Amber

Kategorie: fantasy

originální název: Sign of the Unicorn
originál vyšel: 1975

vydání: And Classic 1993; Straky na vrbě (web) 2007; Straky na vrbě (web) 2019

odkazy: 3x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Stín jednorožce

Přichází k Vám třetí kniha jedinečného eposu „Amber“ Rogera Zelazného. Obklíčen démonickými silami, zrazen děsivým spiknutím ve vlastní rodině, jde Corwin, princ královské krve, vstříc konečnému poznání a děsivému odhalení…

Největší tajemství královské rodiny – schopnost manipulovat stíny – a cestovat paralelními světy – bylo prozrazeno nepřátelům Amberu. Corwin musí v útoku na ďáblovu pevnost riskovat vše.

Amber – jediný, opravdu skutečný svět. Všechny ostatní jsou jen stíny.

Říše Amberu, jediného skutečného světa, je v krizi. Princové a princezny sice mohou žít v kterémkoli z možných stínových světů, ale zajímá je jediné: Moc a sláva. Jejich vzájemné intriky otevřely cestu silám Chaosu. Ty útočí na říši ve dne v noci. Princ Corwin vynaložil obrovské úsilí, aby získal ve stínových světech nevídané výbušné zbraně. Sebral nepřemožitelnou armádu a vytáhl ve znamení pomsty proti bratru Erikovi, který mu ukradl vládu a navíc ho potupil a oslepil. Corwinova armáda však dorazí do Amberu ve chvíli, kdy se Ambeřané střetli s temnými silami v rozhodující bitvě. Corwin neváhá a použije své síly na obranu Domova. Chaotické stvůry jsou rozdrceny. Erik umírá a na smrtelném loži odkazuje Corwinovi mocný Kámen Rozhodnutí. V Chaosu se však šikují nové armády. Není zdaleka jisté, zda Corwin dokáže překonat svou touhu po moci a stane se tím, kdo zachrání Amber natrvalo. Muž, který by mohl nejvíce pomoci, otec princů, původní vládce a snad i tvůrce pravého světa král Oberon, totiž tajemně zmizel.


Jiné ocenění :
1976 – Locus Poll Award – Best Novel – 11. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] www.fantasya.cz (Zdena Štouračová)
[recenze] Neviditelný pes (Martin Stručovský)
[recenze] MFantasy (Marek Dvořák)WebArchiv - archiv českého webu