kniha » Plamenné chrámy
v Top10 1 | chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 104 | antikvariát
hodnotilo: 71
77%
Koupit knihu:
Minotaur
Plamenné chrámy Více vydání = více obálek.

David Carroll Eddings

Plamenné chrámy

Kniha vyšla i pod názvem:
Duhové paláce
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Tamuli
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Sparhawk & pandionští rytíři

Tato kniha je částí i jiných knih: Tamuli

Kategorie: fantasy

originální název: Domes of Fire
originál vyšel: 1992

vydání: Classic 1995; Triton (web) 2008


SERIE: Tamuli
[1] Plamenné chrámy
[2] Zářící
[3] Skryté město

Neřazené díly série

Informace / Anotace ke knize: Plamenné chrámy

V Tamulské říši vládne strach. Nevysvětlitelné události přicházejí z hrůzných zdrojů a jsou natolik rozšířené, že nemohou vycházet od Styriků. Zjistit jejich původ není schopen ani legendární Zalasta, prvotřídní čaroděj – za jakého ho považuje celé Styrikum. Říše může očekávat pomoc jedině na eosianském kontinentu a to u muže jménem Sparhawk.

Rytíř Sparhawk je členem jednoho ze zdánlivě náboženských řádů elénské církve. Jeho zvláštní řád se řadí k „Pandionským rytířům.“ Rytíři elénské církve jsou obávaní válečníci a sir Sparhawk stojí v čele. Eléni umožnili vojenským řádům vniknout do tajemných praktik Styrika. A byla to právě dovednost rytířů církve v těchto uměních, díky níž získali před pár stoletími převahu během První zemošské války. A teprve nedávno zahynul Azash, starší Bůh Styriků. A zbavit se tohoto zla se podařilo právě Sparhawkovi. Úroveň magie, rozpoutaná při tom v Zemochu, je nad veškeré chápání. Sparhawk ovládá síly, kterými žádný smrtelník nikdy nedisponoval. Zatím je situace v říši každým dnem zoufalejší a přítomnost velkého rytíře naprosto nezbytná.


Panství královny Ehlany je v nebezpečí. Začalo to zvěstmi, že opět povstanou hrdinové krvavého dávnověku. Zanedlouho začaly vysočinu plenit bandy psanců, a trollové opustili své ledové nory na severu – a nikdo netušil, kam se poděli. Pak přijel vyslanec z daleké Tamulské říše a prosil o pomoc. V říši prý řádí netvoři, dávní válečníci a zlá kouzla. Sparhawk, ochránce a manžel královny Ehlany, je císařovou poslední nadějí, protože rytíř, který dokázal zabít zlého boha Azashe, si jistě poradí i s nepokoji v Tamuli. A tak se Sparhawk a jeho královna vydávají na dalekou cestu do východní říše. S nimi cestuje hrstka jejich věrných druhů – rytíři ze čtyř řádů, rytíř Berit, obryně Mirtai, princezna Danae a mladý zloděj Talen. Na konci cesty na ně čeká třpytivý palác plný úplatných zrádců – a také největší nebezpečí, s jakým se Sparhawk kdy setká!


Jiné ocenění :
1993 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 9. místo


 WebArchiv - archiv českého webu