kniha » Muž s ulomeným uchem
má v knihovně 3
hodnotilo:
0%
Muž s ulomeným uchem Více vydání = více obálek.

Edmond About

Muž s ulomeným uchem

Kniha vyšla i pod názvem:
K životu přivolaný
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: fantaskní

originální název: L'homme à l'oreille cassée
jiný (obecně známý) název: The Man with the Broken Ear
originál vyšel: 1862

vydání: Národní tiskárna a nakladatelstvo 1900; Politika 1922; Beaufort 1924; Magistrála 1924Informace / Anotace ke knize: Muž s ulomeným uchem

Anotace
Francouzský plukovníka Fougas z napoleonského vojska je v roce 1813 odsouzen Němci k trestu smrti za vyzvědačství. Před popravou je nalezen zdánlivě mrtvý. Německý vědec Meiser ho vydává za mrtvého a v rámci pokusů s vysoušením zvířat vysuší ve skleněném zvonu za nízkého tlaku i plukovníka. Ve své závěti vědec popíše postup navrácení k životu a odkáže plukovníkovi hodně peněz.
V roce 1959 se mumie plukovníka dostane k Leonovi Renaultovi, který ho přiveze z ciziny domů. Protože plukovník byl 24letý mladík, zamiluje se do něj Klementina, snoubenka Leona. Při manipulaci s mumií jí Leon nechtíc ulomí ucho. Rodinný lékař ucho pošle na expertízu a zjistí se, že ucho patří k živému člověku. Leon přizve specialisty a mumii oživí.
Oživlý plukovník je stále věrný císaři Napoleonovi, má problém s bývalými nepřáteli Francie a zařazením se do společnosti. Protože mu Klementina připomíná jeho tehdejší lásku, tak její zvláštní lásku opětuje, k nelibosti Leona. Plukovník navštíví svůj bývalý pluk, poté současného císaře Napoleona III. Podaří se mu i získat peníze ze závěti Meisera. Začne hledat svou bývalou lásku a její příbuzné, najde je. Ale poškození těla z doby, kdy byl mumií, způsobí, že umírá 31 den po svém vzkříšení.

 WebArchiv - archiv českého webu