kniha » SS-GB
chce si přečíst 2 | má v knihovně 6
hodnotilo: 7
73%
SS-GB

Len Deighton

SS-GB

Brilantní obraz Británie okupované nacistickým Německem.

Kategorie: sci-fi - alternativní historie

originální název: SS-GB: Nazi-occupied Britain 1941
originál vyšel: 1978

vydání: Beta (web) 1994

odkazy: 1x [seriál]


Informace / Anotace ke knize: SS-GB - Brilantní obraz Británie okupované nacistickým Německem.

V únoru 1941 se britské hlavní velitelství vzdalo nacistům. Churchill byl popraven, král uvězněn v Toweru a SS vládne celému Whitehallu.
Británie – žalostně vyhlížející a vybombardovaná země – je už devátý měsíc okupována německou armádou.
Ve Scotland Yardu, vedeném nyní generálem SS Fritzem Kellermanem, se prakticky nic nezměnilo. Detektiv superintendant Douglas Archer je pověřen vyšetřováním rutinního případu vraždy. Život jde dál.
Když však ale z Berlína přijíždí standartenführer SS dr. Oskar Huth s rozkazy od samotného Himmlera, aby dohlížel na vyšetřování, ocitne se Archer ve víru událostí špionážní bitvy.
Tento příběh je zcela jiný než všechny ostatní špionážní romány. Něco takového mohl dokázat napsat, se svým vypravěčským uměním a se smyslem pro historický výzkum, skutečně jen Deighton.

„JEDNA Z JEHO NEJLEPŠÍCH. KROMĚ POUTAVÉHO VYPRÁVĚNÍ DÁVÁ DEIGHTONOVA VÁŠEŇ PRO ZKOUMÁNÍ SKUTEČNÉHO HISTORICKÉHO POZADÍ JEHO DÍLU NEOBYČEJNOU FAKTICKOU VÝMLUVNOST. BOMBARDÉREM A STIHAČEM SE ZAŘADIL MEZI NEJVĚTŠÍ ODBORNÍKY NA TOTO OBDOBÍ… SVĚDECTVÍ TÉTO KNIHY JE TÉMĚŘ ABSOLUTNÍ."
ANTHONY BURGESS, THE OBSERVER

„LEN DEIGHTON JE FLAUBERTEM MEZI SOUČASNÝMI SPISOVATELI NAPÍNAVÝCH PŘÍBĚHŮ… NENÍ POCHYB, ŽE BY TO TAKTO SKUTEČNĚ VYPADALO, KDYBY NĚMCI VÁLKU NAKONEC PŘECE JENOM VYHRÁLI."
MICHAEL HOWARD, THE TIMES

 

Externí odkazy:

[seriál] SerialZone.cz - minisérie z roku 2017WebArchiv - archiv českého webu