Vládce klanů / WarCraft (2) / komentáře --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
kniha » Vládce klanů
v Top10 11 | chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 88
hodnotilo: 120
82%
Koupit knihu:
Minotaur
Vládce klanů

Christie Golden

Vládce klanů

série: WarCraft
díl v sérii: 2
kniha patří do světa: Warcraft

Kategorie: fantasy - podle videohry

originální název: Lord of the Clans
originál vyšel: 2001

vydání: Fantom Print (web) 2004; Fantom Print (web) 2008; Fantom Print (web) 2010; Fantom Print (web) 2015

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
Duirin  | **** 21.01.2006 19:52

Oddechová kniha s dějem, který má spád a ke konci je celkem předvídatelný.

Gotrek  | ***** 25.01.2006 14:43

Více se mi líbi knihy s náměty, které nemají hlavní hrdiny lidi. Takže orkové a trpajzlíci RuLeZz… Gotrek syn Gurniho

Seifgard  | ** 21.12.2006 22:26

Knih vydávaných pod jménem různých počítačových či deskových her jsem přelouskal víc než pár, ale tehle kus se mi opravdu nelíbil. Děj je prostinký, postavy ploché jak prkno a závěr předvídatelný. Autor popisuje dění dost nezáživně a nějaké vnitřní pochody postav se prostě neřeší. Nezlobte se pokud použiji klišoidní větu , ale tentokrát je zcela na místě – Z tématu se dalo vytěžit mnohem víc.

Methat  | ***** 05.08.2010 19:13

Kniha o Thrallovi… čo iné k tomu musím písať? :-) FOR THE HORDE!

The_Star_Rover  | ***1/2 20.10.2010 14:15

Kniha ze světa Warcraftu, která pojednává o životě orkského náčelníka Thralla. Kniha se Thrallem zabývá již od začátku, kdy jsou jeho rodiče brutálně zavražděni a Thrall padne do rukou mladého vůdce Blackmoora. Ten se jej rozhodne vychovat a vytvořit z něj nejlepšího válečníka. Thrall ovšem pozná mladou dívku jménem Tabitha, která mu dá přivonět k semínku svobody.. Dále už děj nebudu prozrazovat.. Kniha jede v nastoleném tempu a o dějové zvraty se ani nesnaží.. Což ale není na škodu.. Vládce klanů je oddechová a příjemná četba která určitě zaujme nejen fanoušky světa Warcraft..

Const.ex  | ***1/2 09.08.2016 16:30

Pro fanoušky WarCraftu se bezesporu jedná o velice důležitou knihu, které bohužel na plném hodnocení značně ubírá nejen její přímočarost, uspěchanost a předvídatelnost ale hlavně skutečnost, že se jedná o nedotaženou adaptaci příběhu nikdy nevydané hry „Warcraft Adventures Lord of the Clans“, ze které je již možné na YouTube zhlédnout necelé tři hodiny záznamu z hraní, které dávají příběhu Thralla naprosto jiný rozměr (bohatost světa, spousta známých charakterů, humor). Nechci nijak rýpat, ale Christie Golden dostala do rukou látku, ze které mohla vytvořit knihu, která se mohla stát milníkem žánru. Nestalo se. Dostali jsme celkem neoriginální variaci na „zeleného“ Barbara Conana, která má štěstí jen v tom, že je ze světa Azeroth a proto se trochu přimhouří oko.

Po přečtení knihy určitě doporučuji zhlédnout záznam Warcraft Adventures Lord of the Clans, protože jen tam se dozvíte, že když chcete po „sličné“ trpaslici například vylepšit štít, tak to má vždy nějakou cenu… pro někoho celkem vysokou cenu! :-DWebArchiv - archiv českého webu