kniha » Závod s démonem
chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 28
hodnotilo: 12
78%
Koupit knihu:
Minotaur
Závod s démonem

Terry Brooks

Závod s démonem

série: Slovo a Nicota
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: Running with the Demon
originál vyšel: 1997

vydání: Classic 2000

odkazy: 2x [recenze]SERIE: Slovo a Nicota
[1] Závod s démonem
[2] Rytíř slova
Informace / Anotace ke knize: Závod s démonem

Před dvaceti lety Terry Brooks ohromil příznivce fantasy svým prvním románem Shannarův meč. Byla to nejen první fantasy, která se udržela jako bestseller i mimo svůj žánr, ale také první kniha z nepřetržité řady třinácti stejně úspěšných titulů. V Závodu s démonem, Brooks spřádá novou fantazii a vytváří novodobý mýtus o Slovu a Nicotě, moderní verzi věčného zápasu dobra a zla, který se odehrává v současném „realném světě“.

Během nejžhavějšího víkendu za poslední desetiletí, na který připadá Den nezávislosti, přijíždějí do Hopewellu v Illinois, dva muži. Prvním z nich je démon, temný služebník Nicoty, využívající ke svým děsivým záměrům lidskou zlobu a frustrace. Druhým je John Ross, Rytíř Slova, který ve spánku vidí peklo, které nastane, pokud ve svém poslání selže. Poznává možnou budoucnost. Bude však mít sílu ji změnit? V sázce jsou životy nejen obyvatel Hopewellu. Zatímco v Sinnissipském parku probíhají oslavy svobody a nezávislosti, rozhoduje se o budoucnosti lidské rasy.

Román Závod s démonem natrvalo změní pohled čtenáře na fantasy. Reálný, stejně jako imaginativní, plný vášně, naděje i zoufalství. Skvělý příběh, který zůstává v mysli ještě dlouho po dočtení poslední stránky.

 

Externí odkazy:

[recenze] FantasyPlanet.cz
[recenze] Fandom.sk (Juričová)WebArchiv - archiv českého webu