kniha » Řád vlkodlaků
hodnotilo: 3
40%
Koupit knihu:
Minotaur
Řád vlkodlaků

Steve Ruthenbeck

Řád vlkodlaků

Kategorie: horor - vlkodlaci

originální název: Dogs of War
originál vyšel: 2005

vydání: Deus (web) 2007


Komentáře:
tomasprasil  | brak 07.10.2008 15:56

nic horšího jsem nečetl. Odpad

trudoš  | *** 25.02.2018 23:10

Řád vlkodlaků je přesně tím, na co byste knihu od pohledu tipovali – parádní brakovka, kdy se mezi sebou řežou američtí vojáci a nacističtí vlkodlaci, to vše pěkně v kulisách 2. světové války. K tomu samozřejmě patří i řada nelogičností a absurdit, které se táhnou od postav až po samotný motiv lykantropů. Ovšem nejslabším prvkem je bohužel text samotný. Jenže tady se obávám, že tentokrát to nemá na triku pouze autor. Což je opodstatněné jednou z poznámek pod čarou od pana překladatele:
Nejvulgárnější výrazy nejsou v knize nikde překládány v českém ekvivalentu!!! „Verpiss dich Arschloch!“, snad: „Trhni si nohu, pitomče!“ („Jdi se vysrat, čůráku!“ je sotva přijatelné!!)
Je evidentní, že pro Václava Pauera byla vůbec celá kniha „sotva přijatelná“ a etika řemesla mu sotva něco říká. No, text podle toho taky vypadá. Díky tomu jinak vcelku přímočarý a jednoduchý hororový masakr vzal za své. Přesto vřele doporučuji všem fanouškům vyhřezlých vnitřností, rozprsklých mozků a létajících končetin.WebArchiv - archiv českého webu