kniha » Zlodějčina hra
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 23 | antikvariát
hodnotilo: 16
73%
Zlodějčina hra

Juliet Elizabeth McKenna

Zlodějčina hra

série: Einarinn
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: The Thief's Gamble
originál vyšel: 1998

vydání: Triton (web) 2004

odkazy: 2x [recenze]Komentáře:
firen  | **** 06.04.2009 15:39

Docela solidní knížka. minulé díly se mi sice líbily trochu víc a¨le jde to. Jedinné, co lze autorce vytknout, je fakt.¨, že dokáže vyjádřit hlavní zápletku až někde na 300 straně. Do té chvíle je to docela nuda. Né že by však život zlodějky Livak nebyl zajímavý.

trudoš  | *** 13.11.2016 23:55

Slušný dobrodružný příběh, který se jen zbytečně moc vleče takřka den po dni, pravděpodobně proto, abychom ocenili všechny jemné nuance psychologických profilů jednotlivých aktérů. Únavné podrobnosti naštěstí příjemně odlehčují vtipné dialogy, rozliční hrdinové a exotické kraje. Stylizovaná ich-forma hazardní hráčky, zlodějky a raubířky drží šestisetstránkový příběh v docela zábavné rovině, pročež všechno to putování, intrikování a rozumbradování není tak ubíjející, jak by se zpočátku mohlo zdát a ke slovu přijde i něco málo skutečné epiky.
Ovšem Juliet E. McKennová si práci dost ulehčuje, když mění charaktery figur dle aktuální potřeby. Navíc zápletku rozehraje tak a zakončí onak, takže prakticky polovina děje nesouvisí s hlavní linií, kterážto zůstane otevřena. A aby toho nebylo málo, množství otázek zůstane nezodpovězených a to i přesto, že původně byla kniha koncipována jako samostatný román, teprve po úspěchu se rozšířila na pentalogii. Čili uvidíme, čím překvapí pokračování.WebArchiv - archiv českého webu