kniha » Lehké fantastično
v Top10 6 | chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 259
hodnotilo: 408
87%
Lehké fantastično Více vydání = více obálek.

Terry Pratchett

Lehké fantastično

Kniha vyšla i pod názvem:
Ľahká fantastika
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Úžasná Zeměplocha
díl v sérii: 2
kniha patří do světa: Zeměplocha

Tato kniha je částí i jiných knih: První příběhy ze Zeměplochy

Kategorie: fantasy - humorná - audiobook

originální název: The Light Fantastic
originál vyšel: 05/1986

vydání: Talpress (web) 1993; Talpress (web) 1996; Talpress (web) 1999; Talpress (web) 2004; Talpress (web) 2007

odkazy: 1x [info], 1x [ukázka]


Komentáře:
warrior.soul  | ***** 30.05.2008 13:10

Stejně jako Barva kouzel úžasný otvírách dnes už velmi rozsáhlé série. Skvělý konec a napínavý příběh

loki5  | ****1/2 08.03.2009 00:56

Rozhodně netradičně pojatá fantasy. A hlášky některých postav mě opravdu dostali. Humor nemusí úplně každému sedět, ale Pratchettovi poznámky pod textem mě vždy potěšily.

Methat  | ****1/2 13.04.2010 23:09

Pokračovanie Barvy kouzel. Znovu sa tu stretávame so starými známymi ako Dvoukvítek, Mrakoplaš alebo Zavazadlo + do príbehu vstúpi o niečo viac postáv ako v predchádzajúcom dieli. Dej je svižný, kniha sa dobre číta a humor je zas o jeden stupeň vyššie. Koniec sa dá očakávať ale to tejto skvelej knihe môžeme odpustiť. Škoda, že autor nevykreslil postavy trochu bližšie. Skvelá krátka knižka do vlaku alebo k zlepšeniu nálady.

Phoenix  | *** 24.08.2011 11:06

Už z Barvy kouzel jsem nebyla příliš nadšená a dvojka můj názor na pratchettovky taky moc nezměnila. Sice jsem se tady dočkala konce, který mi v jedničce chyběl, ale přesto kvalitativně stavím obě knihy na stejnou úroveň. Opět jsem se musela prokousávat spletí rádoby vtipných hlášek, v nichž se sporý děj téměř ztrácí.

Tua  | nehodnoceno 05.02.2012 17:29

Prachet nevyniká silou svého poselství jako Lewisovy knihy, postrádá Bradburyho pozorovací talent i technické nadání A. C. Clarka. Kvalita jeho knih spočívá v obrovské představivosti a vtipu s nímž parafrázuje nejčastější klišé sci-fi a fantasy žánru. Lehké fantastično je báječná zábavná kniha z prostředí fiktivního světa Zeměplochy. Sledujeme putování dvou hlavních hrdinů, turisty Dvojkvítka a nedostudovaného čaroděje Mrakoplaše v dobách, kdy Zeměplochu bezprostředně ohrožuje nebezpečí stran Červené hvězdy, k níž se mýtická A´tuin (obří galaktická želva nesoucí svět), nebezpečně přiblížila. Klíč k řešení celé krize nosí Mrakoplaš celou dobu v hlavě v podobě prastarého Osmého zaklínadla, které musí být vyřčeno spolu s ostatními sedmi zaklínadly ve správný čas, aby katastrofu odvrátilo.

LuciusWlk  | **** 04.06.2015 22:07

Je až neuvěřitelné, jak pestrý a místy bizardní svět si Pratchett uměl vymyslet. S jakou lehkostí paroduje snad jakoukoli mytologickou postavu a navíc tak brilantně, že mu to „žeru“ i s navijákem. Postavy jsou vynikající a vlastně nevím, která je ta nej. Všechny jsou totiž vynikající, soběstačné, neuvěřitelně zábavné a to včetně zavazadla, které v této knize dostalo mnohem více prostoru. Barbar Cohen byl bezkonkurenční .
Co více dodat, než skvělým humorem protkaná kniha. A to je teprve druhá. Zdá se, že mě čeká dlouhá cesta po Zeměploše, ufff.

SONP  | **** 09.02.2017 09:37

Další návrat ke klasice. V Barvě kouzel se Pratchett ještě trochu hledal, tady už je jeho styl jasný, i když ne tak parodický jako pozdější dílka. Lehké fantastično je ještě stále obecnou humoristickou fantasy trochu ve stylu Asprina nebo Morressyho a není zatím ještě třeskutou parodií na současno – jen trošku se tu objevuje výsměch turistickému žargonu knižních průvodců. Mrakoplaš je nicméně, řečeno s Dvoukvítkem, opravdu bizarní a pitoreskní postavou a vzorem pro všechny losery, ostatní mágové jsou ale celkem seriozní, ti správní blázni se z nich taky vyvinou až v dalších dílech poté, co tahle partička zkamení. Ale celkově se to čte skvěle, rychle a je zábavné sledovat, jak se pomaloučku vyklubává ta pozdější Zeměplocha, kterou máme tak rádi. 80%

Strider  | **** 02.02.2018 14:15

Lehké fantastično mi spätne zlepšuje dojem aj z Barvy kouzel, lebo je uzavretím osudov Mrakoplaša a Dvoukvítka, ktorých predošlá kniha opustila v dosti prekérnej situácii. K mojej spokojnosti kniha konečne obsahovala dej (spočívajúci v ničom menšom ako v záchrane sveta), ale to neznamená, že by ubrala na bláznivých situáciách. Tých je tu snáď viac než minule a niektoré mi vyvolali priam záchvaty smiechu (na druidov programujúcich Stonehenge len tak nezabudnem). Pratchettova fantázia pracuje na plné obrátky a čitateľ netuší čo ho čaká na ďalšej strane. 8-/10WebArchiv - archiv českého webu