kniha » Draci podzimního soumraku
v Top10 11 | chce si přečíst 7 | chce mít v knihovně 8 | má v knihovně 104
hodnotilo: 113
84%
Koupit knihu:
FantasyObchod.cz
Minotaur
Draci podzimního soumraku Více vydání = více obálek.

Margaret Weis
Tracy Raye Hickman

Draci podzimního soumraku

série: DragonLance - Kroniky
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: DragonLance

Kategorie: fantasy

originální název: Dragons of Autumn Twilight

vydání: Návrat (web) 1995; Návrat (web) 2002; Fantom Print (web) 2008

odkazy: 5x [recenze]


Komentáře:
loki5  | ***** 04.11.2008 14:29

Zase mě po čase něco příjemně překvapilo. Poutavé fantasy se zajímavými charaktery a to včetně dračích protagonistů (už to nejsou jen obrovské bezduché příšery, ale osobnosti se svojí minulostí a vlastními záměry). První kniha kronik ze světa dragonlance rozhodně stojí za přečtení a fandové fantasy si příjdou na své. I když mě některé pasáže připomněli Pána prstenů (Raistlin zavírající dveře zaklínadlem), ale přes tuto drobnou výtku dávam 5* .

trudoš  | ***1/2 01.01.2016 03:09

Margaret Weis a Tracy Hickman se kdysi velkou měrou zasloužili o to, aby vznikl nový herní svět pro Dungeons & Dragons. Ten svět se jmenoval DragonLance a byl natolik úspěšný, že dal postupně vzniknout i množství románů. Přičemž ty napsané přímo autorskou dvojicí, patří bez pardonu mezi ty nejlepší.
Na příběhu je sice hodně znát, že byl vytvořen na základě dobrodružství odehraného právě v rámci DragonLance, to mu však nic neubírá na kráse. Román, tak potěší každého příznivce epické fantasy, protože pracuje s těmi nejkřišťálovi­tějšími motivy. Plus je i to, že dobrodružství má epizodní závěr a nekončí uprostřed věty. V důsledku příjemné čtení, které sice nepřekvapí ničím novým, ale ani nijak zásadně nezklame.

Klobouk123  | ***** 15.05.2017 13:11

Myslím, že tohle byla vůbec první fantasy knížka, kterou jsem (1995?) četl. Vrátil jsem se k ní teď znovu a bavil jsem se snad ještě víc než tehdy. Kniha ze světa Dragonlance je klasika se vším všudy: mapa na začátku pro ještě lepší orientaci, partička dobrodruhů v té nej sestavě, „unikátní“ charaktery, přímočaré questy a vše PŘESNĚ podle DaD pravidel (úplně jsem během čtení slyšel kutálet se kostky!) A ten úžasný patos – při re-readu jsem po těch letech měl pocit, že si z nás autoři tu a tam fakt dělají srandu – klidně bych přidal tag „humorná“ :) A teď vážně: pokud je vám -náct a nebojíte se vkročit do nejstaršího světa Dungeons&Dragons, neváhejte sáhnout po Dracích podzimního soumraku.WebArchiv - archiv českého webu