kniha » Jitro kouzelníků
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 44
hodnotilo: 22
70%
Jitro kouzelníků Více vydání = více obálek.
Sestavil/i:

Jacques Bergier
Louis Pauwels

Jitro kouzelníků

úvod do fantastického realismu

Kniha vyšla i pod názvem:
Ráno kúzelníkov : Úvod do fantastického realizmu
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: sci-fi - antologie - spekulativní literatura

originální název: Matin des magiciens
originál vyšel: 1960

vydání: Svoboda 1969; Svoboda 1990; Bradlo 1991; XYZ (web) 2004; XYZ (web) 2008; XYZ (web) 2009

odkazy: 1x [recenze]Devět miliard božích jmen
Zpěv za svatého Leibowitze

Úplné informace najdete pod záložkou povídky
Informace / Anotace ke knize: Jitro kouzelníků - úvod do fantastického realismu

Dva muži ze světa laboratoří a moderních informačních zařízení vytvářejí fantastické hypotézy, které jsou založeny na reálném materiálu a týkají se magických schopností lidské inteligence, zpřístupňujících neznámé oblasti poznání, kde se stýká zvláštní duševní moc a stará alchymie se současnou vědou a odkrývají se udivující podoby života. Při svém líčení používají autoři „metody vědců, ale také teologů, básníků, čarodějů, mágů a dětí“ a překračují hranice fikce a bizarnosti. V závěrečné pasáži kladou náznakově perspektivy příštího člověka a rozepisují se o pravděpodobných nadnormálních mozcích, „mutantech“, představujících další stupeň evoluce.


V roce 2008 vychází nové vydání světového bestselleru zabývajícího se mezními oblastmi lidského poznání a obecně vývojem lidstva. Kniha, která se již zařadila mezi legendy klade mnoho znepokojivých otázek: je směr naší civilizace správný? Neuniká nám skutečný smysl dějin pod rukama? Neodehrálo se to podstatné už kdysi dávno a netápeme při rekonstrukci jako dítě, které se snaží složit skládačku odloženou dospělým bratrem?

Autoři tu kouzlí s tématy, nad nimiž se tají dech: tajné společnosti bdící nad naší planetou, úžasné objevy středověkých alchymistů, magie a okultismus, hranice novodobé vědy, pseudovědecké teorie, tajemství ukryté ve starých spisech, neobvyklé znalosti a úkazy v naší minulosti… Smyslem knihy je probudit zvědavost, „uvést do problému“, ukázat, že povrchem se daná skutečnost nevyčerpává, ale naopak získává silnější kontury.

 

Externí odkazy:

[recenze] Odaha.com (Tomáš V. Odaha)WebArchiv - archiv českého webu