kniha » Plout na vlnách podivna
v Top10 2 | chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 54
Plout na vlnách podivna Více vydání = více obálek.

Tim Powers

Plout na vlnách podivna

Kniha vyšla i pod názvem:
Na vlnách podivna
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: fantasy

originální název: On Stranger Tides
originál vyšel: 1987

vydání: Laser-books (web) 2007; Laser-books (web) 2011

odkazy: 1x [ukázka], 7x [recenze]


Komentáře:
jirikk  | **** 18.11.2007 09:57

Podmanivosti Bran Anubisových sice nedosahuje, přesto si zaslouží výrazně pozitivní hodnocení.

shpina  | ***** 12.02.2008 13:52

Velmi čtivé, dobrodružné, provázané… není to tak promakané jako Brány Anubisovy, ale zase začátek je poněkud stravitelněnjší a rychleji vtáhne čtenáře. Obecně tedy více odpočinkové než BA, ale pořád špička v žánru.

BlackDawn  | ***** 25.09.2009 07:35

Jsem velmi mile překvapený.Téměř 400 stran bez hluchých míst.Kniha vypráví příběh Jacka Chandagnaca, který se připlete přepadení lodi křiklouna Carmichaela a proti své vůli se stává členem posádky pirátské lodi Phila Daviese. Zůčastní se výpravy za fontánou mládí jako doprovod obávaného černovouse a bude muset vynaložit hodně odvahy a důvtipu aby pomohl zachránit Beth Hurwoodovou za spárů šíleného otce.To vše v kulisách legendárního ostrova New Providence, sídla pirátů. Mistrovsky napsáno,pro relaxaci výborná volba.Vzhůru na palubu staré šalupy Jenny po boku kouzelníků,magie a tajemství.

SONP  | **** 10.11.2013 15:44

Jako fanoušek herní série Monkey Island jsem si tuto knihu nemohl nechat ujít. A vskutku, Powers je zjevně autorem některých pirátských stereotypů nejen z Monkey Islandu, ale i Pirátů z Karibiku. Kniha má hutnou dobrodružnou atmosféru, jen v bojových scénách jsem se trochu ztrácel, to je ale jako vždy moje chyba, nikoliv chyba autorova. 80%

Strýček Biolit  | *** 06.07.2015 19:49

Jak mě nadchly Brány, tak mě zklamaly Vlny – naštěstí jsem je ulovil v Levných knihách, takže to ani tak moc nemrzí.

Tim Powers píše velice lehce, což ukazuje i zde; kniha se čte opravdu dobře, problémem je ovšem samotná motivace ke čtení. Ta mi chyběla. Děj je totiž neuvěřitelně roztahaný, od začátku směřující k jasnému a očekávanému konci. Autor – bohužel – onen konec oddaluje seč může, takže nastává efekt: „Bohové, další zdánlivě neřešitelná situace, ze které se zázrakem hrdina dostane? No super…“ Postavy mi k srdci moc nepřirostly, hlavní hrdina mě vyloženě iritoval (aneb po půl roce na moři trů ívl mořským vlkem snadno a rychle). Prostředí pirátů a voodoo magie je autorem trestuhodně nevyužité – dalo se z něj vytřískat mnohem víc.

Český překlad až na pár věcí docela v pořádku – jenom mě těžce štvalo označení „náčelník pirátů“ + ke konci knihy jsou dvě nejasnosti.

Celkově vzato nejsou Vlny žádná extra kniha, ale ani propadák. Je to lehké čtivo pro ukrácení času, které se – žel – dost vleče…

trudoš  | **** 16.04.2018 23:50

Nebyl by to Tim Powers, kdyby se měl zabývat pouze osudy dvou hlavních postav, když se mu v románu vyskytuje i hodně vedlejších. A každé o něco kráčí, každá má nějaký pochybný cíl. Tím se z poměrně jednoduché pirátské zápletky stává komplikovaný, těžce popsatelný příběh, v němž mají všechny figury svébytnou osobnost. Což je pro autorovu tvorbu typické, podobně jako historické kulisy našeho světa a magie založená na pohanských rituálech v rukou asociálních šílenců.
Tohle je plnokrevné dobrodružství, kde prakticky stránka co stránka obsahuje zvrat. Hrdinové jsou nejednoznační, skutky fatální a láska nesmrtelná. Jen jsem postrádal šmrnc, který by vyprávění udával tempo. Sled událostí je sice podivuhodný, ovšem chybí základní motiv, jenž by naznačoval, o čem že všechno to bitkaření vlastně bude. Jak jde každému o něco jiného, příběh se mění ve sled epizod, ve kterých jednotlivci bojují sami za sebe a celé se to náhodou propojuje do jednoho celku. Ale to je všeobecně můj problém s Powersem.WebArchiv - archiv českého webu