kniha » Zaklínač: Věčný oheň
v Top10 7 | chce si přečíst 7 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 126
hodnotilo: 241
94%
Zaklínač: Věčný oheň

Andrzej Sapkowski

Zaklínač: Věčný oheň

série: Zaklínač
díl v sérii:
kniha patří do světa: Zaklínačův svět

Kategorie: fantasy - povídková sbírka - meč a magie

originální název: Miecz przeznaczenia

vydání: Winston Smith 1993Komentáře:
firen  | ***** 22.01.2009 16:41

A další díl spovídkové sbírky o zaklínačovi, nabízející další kvalitní povídky. Jedinné co mohu vytknout, je nepřehlednost. mnohé povídky se v některých dílech opakují (a ted si nejsem z cela jist) a, takže jeden díl je zbytečný. (pokud se nemýlím)

Gaarq  | ***** 05.08.2009 08:24

svým způsobem vrchol povídkové tvorby o zaklínači. povídky, které se potom ocitly v tandaradei! patří také do této sorty. sapkowski ukazuje, ze fantastická tvorba je literatura, když se to vezme za ten správný konec. a on to umí. a velmi dobře.

Madam Brbla  | ****1/2 09.01.2013 12:30

V prvním příběhu „Hranice možností“ vezme Sapkowski své čtenáře na lov draka a zvládne přitom vypíchnout všemožné (nejen) lidské slabosti i pár kladů, zažertovat, přinést správnou porci akce i zamyšlení v nenáročně čtivé formě a připravit také nějaké to překvapení na závěr (95%). „Střípek ledu“ je pro mě jednou ze slabších povídek ze světa zaklínače, protože komplikovaný vztah Geralta a čarodějky Yennefer mě vždycky spíše znervózňoval, než fascinoval – a tato povídka o ničem jiném není. V dospělosti mám sice pro ten nešťastný pár více pochopení, ale… 75%. Závěrečný „Věčný oheň“ pobavil až k smíchu absurdními situacemi s půlčíkem a jeho „bratrancem“, zároveň nadhodil závažné téma o odlišnosti a fanatismu. Přes slabší pointu (na Sapkowského) hodnotím povídku velmi vysoko – 90%. Sečteno a podtrženo, je to Sapkowski, jak ho máme rádi, oproti první povídkové sbírce akorát hlubokomyslnější, méně akční. 90%WebArchiv - archiv českého webu