kniha » Slunce na útěku
má v knihovně 5
hodnotilo: 7
76%
Koupit knihu:
Minotaur
Slunce na útěku Více vydání = více obálek.

František Niedl

Slunce na útěku

Kategorie: sci-fi - postkatastrofická

vydání: Růže s.r.o. (web) 2004; Moba (web) 2016

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Slunce na útěku

Českobudějovický spisovatel, František Niedl, známý z románů „Skleněný vrch“ či „Vzpomínky jednoho lumpa“ se tentokrát vypravil ve své knize do USA za Mikem a Bessy, kteří prožívají v krytu ve Skalistých horách zkázu země. Po dvou měsících relativního bezpečí se však raději vydávají na povrch, hledat život, aniž tuší, zda na zemi vůbec nějaký zůstal. Jejich pátrání má své výsledky, avšak lidstvo je zdá se nepoučitelné a i v těžkých chvílích se projevují v komunitě těch, kteří přežili, takové povahové rysy jako je sobeckost, nenávist, touha po moci, úskočnost a zbabělost.

----------------------------------------------

Několik krásných a prosluněných dní se jako mávnutím proutku mění v něco nedefinovatelného, v něco s čímž se dosud lidstvo nesetkalo. Vypuštěné zlo má tak obří důsledky, že boj s ním je předem ztracený.
Děj se odehrává ve Spojených státech. Mike a Bessy, kteří přežili v krytu ve Skalistých horách, se po dvou měsících relativního bezpečí a pohodlí, avšak pohodlí, které hrozí jejich postupným zešílením, rozhodnou tuto jistotu opustit a hledat život, pokud nějaký na Zemi ještě zůstal. To, co však nacházejí, je jen mrazivá, pochmurná a bizarní krajina s neproniknutelnou oblohou. A pokud při svém putování narazí na lidi, ti jsou většinou jiní, než jaké si oni pamatují. Vše je nové a vše může být příčinou smrti. A přesto i v tomto fantaskním a děsivém světě neztratili lidé většinu svých dřívějších vlastností, jako je láska, nenávist, touha po moci, úskočnost i obětavost, zbabělost, ale i neobyčejná odvaha a touha po životě.
I vy můžete nahlédnout díky této knize do tohoto nebezpečného a vražedného světa aniž byste cokoliv riskovali. Snad jen potom budete několik dní pouštět topení ve svém bytě na větší výkon… a rádi se ohlédnete po slunci, zdali ještě září na obloze.

 

Externí odkazy:

[recenze] Bux.cz (Josef Němec)
[recenze] Knižní deníček (Michaela Rubášová)WebArchiv - archiv českého webu