kniha » Ztracený svět v Podzemí
v Top10 1 | chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 31 | antikvariát
hodnotilo: 57
67%
Ztracený svět v Podzemí Více vydání = více obálek.

Brian Williams
Roderick Gordon

Ztracený svět v Podzemí

Kniha vyšla i pod názvem:
Stratený svet v podzemí
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Podzemí
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: Tunnels
jiný (obecně známý) název: The Highfield Mole
originál vyšel: 2005

vydání: Fragment (CZ) (web) 2008; Fragment (CZ) (web) 2008

odkazy: 5x [recenze]


Komentáře:
Miss Utahraptor  | * 09.01.2010 11:39

Přiznám se dobrovolně, že jsem to nedočetla. Proto taky 20 % a ne míň. Dlouho se mi nestalo, abych v 350stránkové knížce skončila na straně dvacetšest a nemohla se pohnout dál. Nevím, co mi na ní tak vadilo, nejspíš styl psaní. Jednoduše mě ohromně nudil, některé odstavce jsem musela číst i pětkrát, protože jsem prostě neudržela pozornost… Myslím, že pouštět se do zbylých dílů by byla jen ztráta času…

skepsi  | brak 09.01.2010 11:51

hodnotím „brak“… co víc dodat… stejně jako Miss Utahraptor jsem knihu ani nedočetl

minduton  | *** 06.12.2011 20:21

Nechápu, jak se toto mohlo stát v zahraničí bestsellerem. Jsem asi v první 1/3 knihy, a mám silné pochyby o tom, zda vůbec číst dále, protože to v žádném případě není žádná bomba, spíše naopak. Jazyk a styl vyprávění je dětinský, podobně jako v Hunger Games – ale zde je to ještě horší. Osoby jsou psychologicky plytké, dosti těžko uvěřitelné. I děj je takový těžko uvěřitelný – nemyslím tím hlavní zápletku, tedy cestu do podzemí, tam jsem ostatně ještě ani nedočetl, ale spíše poboční dějové situace (otec pracující v muzeu, kde po něm ani pes týdny neštěkne – v Británii snad mají města peníze na rozhazování?!… 12letá dcera, chovající se jako uvědomělý superdospělý – je to v reálu vůbec možné?!… apd.). Vadí mi i to, že kniha má celkem 40 kapitol, a přitom ještě v 13. kapitole furt a furt nejsme u jádra pudla, tedy v podzemí. Nemám rád takové „předcmrndávané“ knihy. Mám rád knihy, kde nejpozději na 5. stránce už jsme ve fičáku totálního dění… Dál mi na knize, resp. stylu psaní, vadí i to, že byla nejspíše autorem „přebrušována“. To jest několikráte přepisována a popisně rozkvětňována. Je to cítit z každého druhého odstavce a je to svým způsobem po stránce požitku z čtení nepříjemné. Ty nejlepší knihy jsou psané autory doslova zpatra a během několika málo týdnů. Čím víc se autor s knihou mastí a mastí, tím je to jen horší a horší… A tato kniha je přebroušená fest…

samuelk  | ***** 08.06.2013 16:44

Túto knihu som (úprimne) poriadne dočítal až na tretí krát s rozostupom asi zhruba dva roky. Zozačiatku – asi až do polovice – príbeh ani nebaví, stále sa opakuje a je zbytočne dlhý a pomalý. Práve preto sa veľmi ťažko dočítava. Po druhej polovici knihy začína konečne príbeh aspoň trochu baviť, hlavný hrdina takmer na poslednú chvíľu zažije niečo poriadne, udeje sa niekoľko zaujímavých obratov, Will sa pomaly dostáva do veľkého podzemného mesta, do rozľahlej Kolónie, ktorej vládnu krutí a neľútostní styxovia. Postupne vedený túžbou po svojom rodnom povrchu podnikne Will niekoľko veľmi nebezpečných a riskantných kúskov, (ak si chcete knihu prečítať, ďalej už radšej nečítajte tento môj koment – obsahuje totiž informáciu, ako to celé dopadne a ako skončí príbeh) avšak kniha skončí jeho opätovným návratom do vnútra Zeme, kde hodlá vyslobodiť svojho dobrého priateľa Chestera a nájsť otca, ktorý sa pomaly dostáva čoraz hlbšie a hlbšie do podzemia, vedený predstavou nálezu svojho životného cieľa.

trudoš  | *** 03.10.2018 21:55

Není to špatné, ale děj se utápí v gejzírech zvratů, které nejsou vždy dotažené do konce. Autoři se věnují dobrodružné stránce a na úkor toho opomíjejí psychologii hrdinů. Díky tomu pro mě příběh často ztrácel na autentičnosti – jistě, jedná se o fantasy, ale to ještě neznamená, že se postavy nemohou chovat alespoň trochu realisticky. Samotný svět Kolonie je ovšem pěkně vymyšlený, jen zbytečně sklouzává do antiutopie, kde lidé dřou jako otroci pro jiné, kteří jim vládnou. Zde si nešlo nevybavit Velinského Engerlingy, jež dílo pánů Gordona a Williamse zdaleka předčí. Autorům však nelze upřít originální nápad, kterých je v dnešní době, kdy se kopíruje všechno co má úspěch, rozhodně pomálu. Osobně mě asi nejvíc otrávilo, jak to celé zabíjejí zaběhnutými klišé a špatně zvládnutými scénami (především policejní vyšetřování je opravdu komické). Malým překvapením pak byl otevřený konec. Sice jsem věděl o dalších dílech, přesto jsem tak nějak předpokládal, že jde o samostatné romány. Mea culpa.



WebArchiv - archiv českého webu