RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

12345678910poslední (680)27191 příspěvků celkem
povídka: Hrůzná poušť Yondo - Smith, Clark Ashton
vyšla v: Mimo prostor a čas
louza | ***1/2 | před 56 dny

Celkem fajn povídka, která sice není přeplněna dějem, ale vezme čtenáře na výpravu skutečně nevšední fantasktní krajinou. Krásně krajino malebné, skvělý rukopis, jen kdyby to tak ještě o nečem bylo.

povídka: Nekromantova píseň - Smith, Clark Ashton
vyšla v: Mimo prostor a čas
louza | nehodnoceno | před 56 dny

Básnička. Přijde mi jako hroznej blábol, ale může tam být problém při převodu, protože překlad poezie, to je svízel. A taky poezii obecně nerozumím, takže se neodvážím hodnotit. Chápu že autor vzešel z poetických kořenů, takže je ukázka jeho tvorby asi na místě ale…raději nic.

kniha: Liščí gambit - Lee, Yoon Ha
BorgDog | ***** | před 58 dny

Napíšu to rovnou: Pro mě bomba. Myslím, že nic takhle originálního v military SF/F dlouho nebylo, a troufám si tvrdit, že dlouho nebude. Což může být bohužel i problém, protože v téhle knize se nedá chytat známých asociací a jen orientace v tom, jak věci fungují, chvíli trvá. Jistým způsobem připomíná Eriksona, ať už mírou depresivnosti (svět, kde se to celé odehrává je všechno, jenom ne naivní utopie) nebo některými podtexty, ovšem na zcela komorním rozsahu a s minimem postav.

Kromě samotného konceptu „kalendářního válčení“ a fines, které umožňuje, je fascinující sledovat, jak Lee dokáže stavět známé věci do nového světla. A že i něco tak celkem „obyčejného“ jako osoba s cizím „duchem“ v hlavě, jde stále okořenit kvantem originálních nápadů vyplývajících často jen z toho, že se některé věci domyslí skutečně do důsledku.

Kdo se nebojí military, u které se musí i trochu přemýšlet a není jenom „knížka do vlaku“, tady chybu neudělá.

povídka: Kamenná zvířata - Link, Kelly
vyšla v: Magie pro začátečníky
lamahe | ****1/2 | před 58 dny

Jedna z naj poviedok zbierky. Hodil by sa jej tag psychologický horror, je totiž skôr znepokojivá ako strašidelná. Zato veľmi presvedčivým spôsobom. Čitateľ je spočiatku ukolísaný veľmi civilným príbehom a len nenápadne vedený malými krôčikmi k okraju priepasti príčetnosti protagonistov. Keď si to uvedomí, je už pozde, lebo ten okraj je stále príkrejší a boj je márny. Jedna vec je istá, po práci som sa ponáhľal domov overiť, či je všetko v poriadku (čítal som totiž cestou vo vlaku).

povídka: Dělo - Link, Kelly
vyšla v: Magie pro začátečníky
lamahe | ** | před 58 dny

Tak tu mi musí autorka prepáčiť, ale z tohto som si odniesol veľmi rozpačitý dojem. Časti textu sú tu pospájané takmer dadaistickým spôsobom. Zatiaľ čo v ich mikro-mierke (odseky až pár stránok) objaví čitateľ zaujímavé nápady, ich pojítko je problematické. A tým je práve to…delo.

povídka: Hortlak - Link, Kelly
vyšla v: Doteky záhrobí; Magie pro začátečníky
lamahe | *** | před 58 dny

Chýba toho príliš „pred“ textom a „po“ texte poviedky, aby som hodnotil vyššie. Atmosféra je zaujímavá a vyskytujú sa tu aj veľmi originálni zombíci, „nakupujúci“ v nenápadnom non-stope, to je však asi všetko. Vďaka absencii výraznejších atribútov však na druhej strane vynikne Linkovej talent na vykreslenie sveta, ktorý je v podstate ako ten náš, až kým sa neobjaví pomerne nenápadný fakt, svedčiaci o opaku. Podnetnosť/zne­pokojivosť príbehu je potom práve v tej zdanlivej normálnosti, aj keď sa veci majú inak…

povídka: Divotvorná kabelka - Link, Kelly
vyšla v: Ikarie 2005/11; Magie pro začátečníky
lamahe | **** | před 58 dny

Jedna z dvoch poviedok zbierky, ktoré boli ocenené Nebulou a jediná, ktorá dostala aj Huga. Miestami zábavná a miestami melancholická, rozpráva príbeh strážkyne jednej kabelky, popravde divotvornej. Mimochodom, slovo Balteziwurlekistán vám určite vyhrá partiu Scrabblu. Teda ak vám ho protivníci uznajú.

kniha: Mise Saturn - Sandford, John
Ctein
Madam Brbla | ***1/2 | před 58 dny

Byla jsem si poměrně jistá, že mne tato kniha vezme na zábavnou, napínavou a snad i poučnou cestu, leč pohon mé imaginace ze sebe vyždímal jen lehce nadprůměrný tah. Jistě, hektičtější životní období nepřeje četbě a znevýhodnilo by každou knihu, mám však pochyby, zda by mě „Mise Saturn“ dokázala strhnout víc i v případě dostatku času a plného soustředění. Na téměř sedmi stovkách stran se dalo lépe pracovat s psychologií postav, čekala bych jaksi členitější děj, větší porci fascinace. Po dosažení cíle nenásledoval zatajený dech a vykulené oči, nýbrž určité zklamání. Alespoň hard sci-fi složka jela na plný výkon, s tou si autoři pohráli, jinak jde o spoustu politikaření, aniž by se dostavil dojem hlubšího vhledu do problematiky, a také mnoho nezávazného plkání s trochou žertíků.
Pointa obézního románu? Lidstvo je spíše schopno dosáhnout porozumění s mimozemskou inteligencí, než domluvit se (bez podrazů a mávání zbraněmi) mezi sebou navzájem. Já jsem Američan / Číňan / Rus / hrdý příslušník libovolného národa a kdo se narodil v jiné zemi, ten je roven lejnu na mé rohožce… změní se někdy tenhle přístup?
Čtvrtá astra nezůstala vzdálená světelné roky, stačilo mírně přidat na emocích a momentech překvapení.

kniha: Brisingr - Paolini, Christopher
trudoš | ** | před 58 dny

Korektní, naivní, kýčovité a nudné NIC. Taky už jsem konečně přišel na to, co mě na postavě Eragona štve nejvíc – to jak je na svůj věk chytrej jak rádio, rozdávající životní moudra nalevo i napravo, až má jeden pocit, že jde o novodobého spasitele. Uznávám, že je třeba brát v úvahu věkovou kategorii, pro kterou je série určená, ale přesto je to skoro jako právo útrpné. Ostatně on celý třetí díl je pouze o putování a mudrování, přičemž ve vykreslování dospěláckých emocí Christopher Paolini naprosto selhává. Kdyby alespoň uměl psát, jenže tohle je prostě jen vykrádačka motivů, které jinde byly nové a tady působí pouze jako laciná napodobenina.
Proti gustu žádný dišputát, jen mě mrzí, že laciný plagiátor se stává pro mnohé hvězdou a původní originály zůstávají zapomenuty, přestože jsou po literární, stylistické i obsahové stránce mnohonásobně lepší. A mimo jiné, Eragon už získal svůj první světelný meč, takže to moje původní tušení analogie s Hvězdnými válkami nebylo tak úplně mimo mísu.

kniha: Černé léto 2 - Simmons, Dan
jirikk | **1/2 | před 59 dny

Román jsem si zopakoval po dlouhých 20 letech, jediným důvodem návratu do Elm Haven bylo aktuální vydání volného pokračování. Před Zimním přízrakem jsem si zkrátka chtěl zopakovat první knihu, ze které jsem si toho již moc nepamatoval. Mé vzpomínky ovšem nebyly příliš příznivé, vím, že mě tenkrát otrávila očividná podoba s mým oblíbeným TO od Kinga. Navíc jsem teď v tiráži coby překladatele objevil zlopověstného Reitmayera (mám to první vydání, nesmyslně rozdělené na dva svazky), připravil jsem se tedy na nejhorší. No, nakonec jsem to nějak zvládl, podobnost s Kingem mě zas až tak do očí netloukla, Simmons vypráví v jediné časové rovině a jeho maloměsto je rozhodně méně prokreslené i důležité než Derry. Taky chemie v partě dětských hrdinů je o dost jiná, méně výrazná a slabší, nicméně to může být způsobeno překladem. Ten je opravdu mizerný (je zajímavé, že před těmi 20 lety jsem to tak nevnímal) a přestože nepatří k nejhlubším propastem tohoto překladatelského génia, je to také řádná bída. Zkrátka nečtete Simmonse ale nějakou slabou třetí odmocninu z něj…Venkoncem to ale není až tak hrozné, posunu hodnocení na 50% s tím, že číst tenhle příběh pořádném překladu, nejspíš bych si knížku docela užil. Takhle to byl jen splněný úkol. Zimní přízrak překládal M. Žáček, tam se není čeho bát a myslím, že se snad dočkám solidního zážitku, který mi ospravedlní čas strávený s Černým létem

povídka: Pravidla - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | ** | před 59 dny

zase nějaký vtip, který jsem nepochopil. ano, je to do jisté míry zábavné, ale mám neodbytný pocit, že mi to přijde zábavné z úplně jiného důvodu, než to přišlo autorovi. a trošku pochybuju, že to byl jeho záměr.

povídka: Ztracená nápověda - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | **** | před 59 dny

prvních pět šestin je naprosto úžasných, ze začátku trošku selanka, čtenář se rozkoukává, potom to začne autor dávkovat po kapkách a přidává, až k… no, a to je problém, tam kde by jeden čekal nějaký vrchol, není, žel, nic.

Aha, už chápu zklamané reakce: vidíte jméno G.R.R. Martin a obálku jako ze „Hry o trůny“, jenže kniha svou vizáží poněkud klame. Fantasy povídky sice nechybí, jsou však namixovány s detektivkami experimentujícími s formou, dobou, zápletkou či postavami. Připouštím, většina z nich si v mé hlavě delší zastávku neudělá. Nadchnul mě Rothfussův „Bleskostrom“, výborně pobavilo Lynchovo správně praštěné dílko „V Teradanu do roka a do dne“, nezklamal ani Gaiman svým vyprávěním o tom „Jak markýz získal zpátky plášť“, mnoho dalších autorů odvedlo uspokojivý standard (Joe Abercrombie, Phyllis Eisenstein, Daniel Abraham a další), zhruba polovina spisovatelů se plácala těsně nad průměrem, tři (spíše čtyři) na něj zdola nedosáhli.
Před posledním příspěvkem sbírky jsem si stále nebyla jistá hodnocením, oči mi hrály ping-pong mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Teprve nejslavnější jméno sbírky shodilo astry směrem dolů; Martin se svou kronikou mířil úplně mimo mne. Četbu jeho přídavku ke „Hře o trůny“ jsem rychle vzdala, nic mi to neříkalo (stále bláhově čekám, až dědek sérii herdek konečně dopíše, teprve potom ji hodlám číst).
Mladším čtenářům doporučuji, ať neházejí knihu do žita a zkusí se k ní vrátit třeba za 15–20 let, možná budou k jejímu obsahu smířlivější.
65–70% Více pod jednotlivými povídkami… a docela mě mrzí, že jen jediná z nich se otřela o sci-fi žánr.

kniha: První přichází tma - Bakker, Richard Scott
gruno | ***** | před 60 dny

Táto kniha ma úplne uchvátila. Je v nej všetko, čo od fantasy chcem.

kniha: Agenti světla a temnoty - Green, Simon R.
gruno | ** | před 60 dny

Pre mňa sklamanie. Až také, že po tejto sérii už nesiahnem. A to UF milujem.

kniha: XB-1 2019/09 - kolektiv autorů
yerry | *** | před 61 dny

Priemerné číslo z ktorého by som vypichol jednu poviedku, ktorá stála za to. Je ňou pokračovanie z dystopickej budúcnosti od Dominiky Phetteplace Projekt Entropie . Trochu sklamaný som bol z poviedky od Anny Olejárovej. Čakal som čosi lepšie pod dojmom z jej ostatných výborných poviedok. Kvitujem stúpajúcu kvalitu textov autora minimalistických military SF poviedok Pavla Urbana. Konvertita sa mu tentokrát vydaril…

povídka: Konvertita - Urban, Pavel
vyšla v: XB-1 2019/09
yerry | *** | před 61 dny

Čistokrvná minimalistická military SF so všetkým, čo k tomu patrí. Ak by som bol priaznivcom tohoto typu SF, kľudne by som uvažoval aj o maximálnom hodnotení. Poviedka totiž spĺňa všetky atribúty tohoto typu literatúry a ide dokonca až nad ich rámec. V jej krátkom rozsahu je údernosť, vykazuje vysokú konzistenciu, na nič sa nehrá, je priamočiara, a koniec koncov obsahuje odkaz, ktorý síce nezdieľam ale autor ho tu nekompromisne zakomponoval do jej záveru. Čo sa týka textu, autor sa posúva očividne kvalitatívne smerom hore…

Autor tu tentokrát odhaľuje fakt, ktože to bol vlastne prvý na Mesiaci? Samozrejme s jeho vlastnou nadsádzkou. Привет друзья, что вы обнаружили? Это Ленин, товарищ Гагарин?

Autorka aj v tejto poviedke pokračuje vo svojom štýle drsňáckych dialógov a s hlavnou postavou o ktorej sa nedá tvrdiť, že je vyložene kladná. Pokúša sa tu prepojiť realitu domáceho prostredia dnešnej doby s fantastickým motívom špageťáka a jeho vyznavačov. Akcie a mŕtvol je tu samozrejme viac než dosť. Irónia síce autorke sedí ale mám dojem, že v tomto prípade to trochu prepískla. Na odreagovanie však celkom dobrý text.

kniha: Půlnoční sokol - Gemmell, David A.
Speedemon | **** | před 61 dny

Docela mě překvapilo, že se kniha nevěnuje Connavarovi, který je teď odstrčen na vedlejší kolej. Místo toho sledujeme život jeho syna Rhega, jehož Conn odvrhl protože mu připomíná jeho největší chybu a smrt družky. K zahořklému Rhegovi se přidává i jediný přítel Banouin a společně cestují až do města z Kamene. Cesta je to strastiplná a oba hrdiny rozděluje. Je to opět hodně čtivé i když se kniha soustředí na kratší časový úsek než první díl. Banouin je následně z pro mě neznámého důvodu odsunut na vedlejší kolej. Série začíná spíše připomínat kroniku národa Rigantů (asi to byl úmysl), ale díky tomu si někdy nestačíte k postavám (kromě té hlavní) vytvořit nějaké pouto.

kniha: Volání Cthulhu 2 - Lovecraft, H. P.
louza | ***** | před 62 dny

Druhá část Lovecraftova zlatého literárního období je možná maličko naštípnutá nedotaženými kraťasy jako je Potomek, nebo Prastarý lid, ale hlavní těžiště knihy jsou bezpochyby kultovní práce jako Barva z kosmu, nebo Hrůza v Dunwitchi, které přestály zkoušku časem na výbornou. Autorův mýtus se rýsuje v mnohem podrobnějších konturách, povídky do sebe zapadají jak skládačka tvořící neskutečně bytelnou mozajku vitráže do temných světů jaké se od autorovy smrti na scéně za téměř století neobjevily. Práce z tohoto období jsou jako celek neoddiskutovatelná a po právu ctěná legenda.

kniha: Nadace - Asimov, Isaac
Madam Brbla | **** | před 63 dny

V mém životě se díky změně zaměstnání objevila novinka: audioknihy. Tělo vykonává pracovní povinnosti a mozek se zatím může zatoulat kamkoliv, třeba do vzdálené budoucnosti. V uplynulých dnech jsem se doslechla o předpovědi úpadku civilizace a stala se svědkem pletichaření různých osobností, více či méně oddaných myšlence uchovat si vědění, překonat období temna.
„Nadaci“ jsem si odjakživa měřila s podezřením, že by mohla na mé lenivé cerebrum vznášet příliš vysoké nároky, případně knihu možná pochopím, ovšem nebude mě bavit kvůli přemíře politiky, dlouhým časovým úsekům (desítky i stovky let přeskakování), měnícím se postavám, zkrátka pro tu formu povídek svázaných ústředním motivem. Zbytečné obavy, tohle musela být ve své době pecka a jakkoliv trochu zestárla, stále nabízí dostatek zajímavých myšlenek. Idea precizního výpočtu vývoje celé galaktické civilizace na tisíciletí dopředu je sice silně přitažená za všechny tři vlasy na pleši děda Vševěda, mnoho situací a jejich řešení se prohýbá pod nánosy naivity, přesto jsem při poslechu příjemně zaměstnala hlavu nenáročným filozofováním i starosvětskou atmosférou Zlatého věku sci-fi.
Nejsem si jistá, jestli budu pokračovat dalšími díly série, rozhodně však nelituji doplnění významné mezery ve svém literárním vzdělání. 75%
Audioknihu načetl Vladimír Fišer a jeho intonace pro mě nebyla úplně libozvučná: často zaznělo váhavé protažení, obvykle když narazil na cizí či neznámé slovo, také dialogy sklouzávaly k afektovanosti. Snad to příště bude lepší, nebo jde jen o otázku zvyku.

Já vím, že je to klasika, ale první díl vážně za moc nestál. Docela hezká pohádka plná mluvících zvířat a magických stvoření. Jazyk mi však nijak kouzelný nepřišel, spíš strohý a jednoduchý. Jako dospělák vidím i tu alegorii na Bibli, ale nechává mě to chladným. Nicméně jako kniha pro syna před usínáním dobrá. Druhý díl zkusíme určitě taky.

série: Honor Harringtonová
Afrodedek | ***** | před 63 dny

Jak zde psal kolega, za mě jedna z nejlepších sci fi, co jsem kdy četl. Naprosto úžasné!!!

kniha: Jiný svět - Rus, Dmitrij
Afrodedek | **** | před 63 dny

Za mě výborná věc, i když se mi Cesta Šamana líbila o chloupek víc. Nicméně sem s dalšími věcmi ;-)

povídka: Uprchlík - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | * | před 64 dny

jedna astra za stylistickou originalitu (i když vlastně už tento styl autor jednou použil), jedna za originalitu ve vztahu k probíranému klišé. zbytek chybí, protože to celé šlo mimo mě.

povídka: Zaprášený klobouk - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | brak | před 64 dny

esence nudy a předvídatelnosti. to bylo jak schůze politické strany… aha, to byla schůze politické strany (minimálně první polovina textu). zbytek ale nebyl o nic lepší.

Částečně detektivní povídka vyšetřující legendy o mimozemských organismech skrývající se na zemi. Obsah mírně fádní, ale forma dokonale zvládnutá. Perfektně rozvržené čtivé vyprávění kombinované s úryvky z dopisů, nečekané zvraty a možná až trochu za vlasy přitažené vysvětlení. Jinak ovšem žádná velká ostuda. Technicky velmi dobrá práce na níž je možná trochu znát zub času.

Příšerácká povídka o tom co se stane, když se prastaří fanaticky uctívají. Text je pevně zasazený do Lovecraftovy mytologie díky explicitnímu vyústění i přes nepochybně kvalitního mulisáka nijak výrazně neděsí, ale má hodně pěkně rozvrženou strukturu a perfektní čtivý způsob vyprávění i hezky zvládnutou i když předvídatelnou pointu. Povídka rozhodně po právu patří do zlatého autorova fondu.

Esenciální Lovecraftův horror. Ale opravdu horror, ne temný příběh ze života psohlavce. Autor tu popisuje konfrontaci s mimozemskou entitou, které i na dnešní dobu velmi originálně nabývá tvaru pouhé barvy. Ale barvy s velice zhoubnými účinky. Nestraší se tu s příšerným mulisákem, ale něčím extrémně cizím co opravdu přesahuje lidské chápání a pomalu postupující děs je velmi chytře ukrytý v naprosto nepředvídatelném účinku barvy na vše co se s ní dostane do kontaktu. Nepřítel je abstraktní, ale projevy šílenství, které způsobuje a temný sociální i fyzický rozklad zde popisovaný skutečně hrůzostrašný. Top povídka nejen Lovecraftova, ale i celého žánru.

kniha: O princezně trochu zakleté - Nečas, Ondřej S.
trudoš | ****1/2 | před 64 dny

Krásně napsaná pohádka, která vyjít bez obrázků a v broži, bez problémů by ji nejeden čtenář označil za dobrodružnou fantasy pro děti. Ondřej S. Nečas tady naprosto dokonale pracuje s jazykovými možnostmi češtiny, jako by šlo o cukrovou polevu, kterou se dá i ten nejobyčejnější příběh ozdobit jako vytříbená lahůdka. Je zábavný, hravý a živelný, neustále posouvá hranice toho, kam až děj může vygradovat a přestože ctí nutná žánrové klišé, bez problémů si je umí uzpůsobit, aby vyhovovaly jeho potřebám. A jak je už autorovým zvykem, dějovou osnovu má promyšlenou do detailů, takže to, co zpočátku považujete za zbytečné, v závěru prokáže svou opodstatněnost. Zároveň mi bylo nesmírně sympatické, že se vyprávění nesnižuje k naivnostem a je vedeno rukou dospělého tvůrce, který má rozumný morální kompas. Ilustrace Lucie Dvořákové pak perfektně dotváří mile snovou atmosféru, přičemž jediné, co lze vytknout je, že jich není více. Zkrátka ideální kniha pro přechod z pohádek na romány pro mládež.

povídka: Dům z prachu a popela - Hřebenářová, Eliška Feol
vyšla v: XB-1 2019/09
yerry | *** | před 65 dny

Staré zatuchnuté rozľahlé domy so slepými uličkami, schodmi nevedúcimi nikam a postavami, ktoré už nepatria do tohoto sveta mám docela rád. Detektívny príbeh s hororovými prvkami sa niesol v štandardnom tempe a kvalite. Trochu upätý detektív takmer bez iniciatívy sa vezie vo vleku udalostí v prekliatom dome. Pravdepodobne tam je len na to, aby si sa mohol pozrieť ako to vo vnútri toho domu vyzerá. Docela fajn ale nič mimoriadne…

povídka: My, kdo žijeme v jádru - Robson, Kelly
vyšla v: XB-1 2019/09
yerry | ** | před 65 dny

Dosť dlho trvalo, než som sa v poviedke ako tak zorientoval a pritom zápletka bola úplne jednoduchá. Autorka v nej vystavala pomerne zložito opísaný príbeh života ľudí v útrobách veľrýb na jednej ďalekej planéte vo veľmi vzdialenej budúcnosti. Myslím, že niečo, čo tvorilo tú ústrednú zápletku, som už v inom prevedení čítal. V tomto prípade to však bolo zabalené do moderného intelektualizo­vaného hávu. Autorkina poviedka Lidská skvrna sa mi páčila oveľa viac…

povídka: Po slavnostech - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | * | před 65 dny

jupí, další povídka, u které nemám nejmenšího šajna, vo co gou, a žel, ani se mi nelíbí. pozitivní bod za úžasné matení čtenáře, furt to vypadá jakože něco a ono pak nic.

kniha: Válka klanů - Mahaněnko, Vasilij
snop | *** | před 65 dny

Divné, zejména ke konci uspěchané, neuzavírající linie, plus podivný a nevysvětlený, ale docela silný crossover s Rusovým Jiným světem (Rusova série vychází se zpožděním, takže Machaněnko vlastně asi spoiluje).

kniha: Nespoutaná - Reintgen, Scott
snop | *** | před 65 dny

Obava, že autor moc neví, o čem dál vyprávět, se bohužel z větší části potvrdila. Děj se přesunul na planetu, která má svá tajemství, a na interakci s Adamity (resp. Imago, jak si říkají oni sami). Všechno je podivuhodně překombinované, autor ale zároveň rozjíždí a zahazuje podzápletky zcela nahodile, neskládá se to do jednoho celku. Takové obrázky z výstavy.

povídka: Obávaný důsledek - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | ***** | před 66 dny

hoho, opět příjemně šokující povídka se neočekávaným zvratem. pointa byla sice pak už předvídatelnější, ale i tak, bylo to organické a hlavně trefné.

povídka: Studijní plán - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | *** | před 67 dny

docela roztomilá lemovská úchylárna, které k dokonalosti chybí větší plynulost a učesanost.

povídka: Säcken - Miéville, China
vyšla v: Tři okamžiky exploze
Gaarq | ***** | před 67 dny

no, to je aspoň nářez! hustá atmosféra, zajímavé historické pozadí, přiměřeně ujeté (docela pěkně si to hraje s jedním z největších klasických klišé fantastické literatury XIX. století – sním či bdím?). sto bodov!

povídka: Tamtéž - Lovecraft, H. P.
vyšla v: Volání Cthulhu 2
louza | ** | před 67 dny

Typická součást sebraných spisů. Text který většina příčetných reaktorů v jinak koncipovaých sbírkách vynechává. Příběh legendárního starověkého básníka posléze už jen části jeho těla se rozmáhá přes tisíciletí. Jako vtip dobré, ale nic co by musel číst jiný než absolutní Lovecraft hardcore fan. Ještě že to má jen pár stránek.

12345678910poslední (680)27191 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu