RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1594595596597598599600601602603604poslední (636)25438 příspěvků celkem
kniha: Bakly. Holýma rukama - Žamboch, Miroslav
shpina | **** | před 3873 dny

Přečetl jsem asi za hodinu. Velmi čtivé příjemné odreagování, bakly opět ve formě – po bez slitování a baklyho povídce v Na křídlech tornáda nej bakly (tzn. nejlepší kolibřík o baklym – co zatím vyšel)

Není to špatné, ale není to moc conanovka. Autor jako by měl vyšší literární ambice, někdy je příliš moc květnatých přirovnání a až skoro básnického vyjadřování. Trochu více akce na úkor děje by možná taky neškodilo… takže méně akční, přesto slušně čtivý conan.

kniha: Xenocida - Card, Orson Scott
Speedemon | **** | před 3874 dny

Po prvotřídním Mluvčím za mrtvé snad ani nešlo, aby bylo pokračování stejně poutavé. Pravda, pravda. Jak už zde psal lamahe, Card se ve třetím díle Enderovy ságy ponořil více do filozofické hloubky a u některých pasáží se mi div nekouřilo z hlavy abych pochopil hlavní myšlenku. Příběh pokračuje tam, kde druhý díl skončil a Lusitanská kolonie se musí ubránit blížící se zkáze v podobě flotily s M.D. zařízením na palubě. Do toho se zamotává i planeta jménem Cesta, kde žijí velmi zbožní a inteligentní číňané. Vše se to neuvěřitelně proplete a nakonec v Cestě nevidím takovou důležitost, jakou jí Card v prologu prorokoval. Dost mě ale trápil překlad. Bohužel se mi do rukou dostal výtisk od jiného nakladatelství a překladatele než předchozí dva a tak jsem byl vystaven rušivým změnám jmen a názvů. Celkově je to stále vynikající kniha a jsem zvědav co bude dál. Jen aby to Card nepřekombinoval…

kniha: Král Krysa - Miéville, China
KainIX | **** | před 3874 dny

Temný příběh ze stinných uliček (ale také kanálů, střech a podkroví) nočního Londýna dunícího v rytmu drum´n´bassu. Král Krysa je moderním převyprávěním a velmi zdařilým pokračováním klasické legendy o Krysaři z Hammelnu. Kniha je napsána velmi čtivě, přesto se jedná spíše o několik skvělých scén (únik z vězení, Kayova poprava, souboj na parkovišti autobusů, popis Větrného města a závěrečný souboj) spojených méně napínavým, leč přesto nadprůměrným pojivem v celek, který souhrnně působí velmi dobře a hlavně neotřele.

kniha: 1984 - Orwell, George
jenicko | ***** | před 3874 dny

Takhle knížka lze číst v jakékoliv době a pokaždé se v ní najde paralela k dané době. Proto je tak výborná. Člověk se u ní vždy zamyslí.

kniha: Muž tisíce tváří - Grmela, Jan
avatar2 | ** | před 3876 dny

Poměrně dobře rozjetá sci-fi detektivka s několika problémy – těmi jsou nedotažené nápady, nedotažený příběh a ploché, nezajímavé postavy. Kniha je psána lehkou rukou, a to jí paradoxně škodí. Autor přeskakuje z tématu na téma, neustále odbíhá od slušně rozjetých příběhů ,a dokonce ani nevypointuje závěr knihy. Prostě škoda dobrého námětu.

kniha: Loď - Williamson, Jack
Rooz | ** | před 3877 dny

Kniha se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy je již osídlena většina sluneční soustavy a zabývá se problémem nedostatku energie ve vesmíru. Jedním z řešení tohoto problému má být využití reakce hmoty s antihmotou, při které se obě složky mění v energii. Trochu mi to připomnělo knihu Ani sami bohové od Asimova, ten ale díky rozdělení knihy do třech částí, kde každá je úplně jiná, dokázal předložit daleko zajímavěji svůj problém. Nemám z této knihy moc kladný dojem. Konec ho sice malinko spravil, nicméně o čem bude pointa mi i bez přečtení názvů jednotlivých kapitol bylo jasné už po třetině knihy. A také se nemohu ubránit tomu, že by námět pro tuto knihu byl mnohem vhodnější pro povídku, protože mnoho částí knihy bylo zcela zbytečných. Celá kniha obsahuje dost naivních rozhovorů postrádajících logiku. Jedna z hlavních postav je takovým způsobem podezřívavá a vyvozuje takové závěry, že nad tím zůstává až rozum stát. Popisy jsou strohé a mnohdy nedostatečné. Ale dá se to zkousnout. Čte se to na druhou stranu bez problémů.

série: Agent JFK
Novy | ***** | před 3878 dny

Na JFK jsem se popravdě řečeno velice těšil. Očekával jsem hojnou dávku akce, humoru, detailů děje a originálních nápadů. S potěšením jsem po přečtení prvních dílů musel konstatovat, že mě autoři nezklamali. Serie dalece předčila má očekávání a netrpělivě čekám až si přečtu další díly. Pro ty, kterým se líbila serie Mark Stone je to povinnost. JFK je v podstatě Stone, převedený do flexibilnějšího světa skýtajícího lepší podmínky pro autory. Mohu všem vřele doporučit.

kniha: Štěpný bod - Stover, Matthew
Seifgard | ***** | před 3878 dny

Rozhodně to nejlepší co jsem kdy ze Star Wars četl. Pohádkový nádech je pryč a nastupuje temnota ruku v ruce s beznadějí. Mace Windu je nejlepší válečník řádu jedi, ale zároveň i jeho svědomím. Čím hlouběji se ponořuje do džugle své rodné planety, tím víc si musí vybírat mezi větším a menším zlem. Mír jako by byl už jen sen a Windu jít až na hranice svých možností aby si alespoň on zachoval svůj vnitřní řád a nezprotivil se idálům rytířů jedi.

kniha: Trpaslíci - Heitz, Markus
V.L.K. | *** | před 3879 dny

Kniha je sice čtivá, ale celkově velmi naivní a neoriginální. Nechybí základní pohádkové propriety jako jsou hodní/zlí mágové, ztracený zachránce, kouzelná zbraň a drak. Inspirace Tolkienem je více než zjevná – příběh, potvory, rasy. Průměr (milovníci trpaslíků si přidají hvězdičku).

kniha: Vzpoura oceánů - Schätzing, Frank
avatar2 | **** | před 3880 dny

Pozoruhodně rozsáhlý ekologicko-katastrofický thriller, který se i přes rozsah 920 stran dobře a rychle čte. Sledujeme v něm skupinu vědců, která se snaží přijít na kloub záhadě – proč najednou moře útočí na člověka. A navíc velmi promyšleně. Autor tématu zjevně dobře rozumí. Kniha my stylem trochu připomínala verneovky nebo Bílou velrybu – autor zkonstruoval dramatický příběh, aby jím obalil důkladnou exkurzi po zvoleném tématu, kterým je zde podvodní život. Tady to funguje, nosný příběh je dostatečně strhující a věrohodný. A navíc má sice dobrý, ale nijak romantický nebo přeslazený konec, což se počítá. A což také, mimochodem, určitě změní holywoodští filmaři, až se knihy jednou ujmou, o čemž nepochybuji.

kniha: Povídky - Kulhánek, Jiří
Vlask | *** | před 3880 dny

Čistě sběratelská záležitost – první povídka je známá z ikarie, druhá z internetu a popravdě řečeno se k sobě moc nehodí. Z praktického hlediska to vystačí sotva na kratší cestu vlakem.

Fantasy červená knihovna v tom pravém slova smyslu. Čili on mladík, který má zachránit svět (což je všeobecně známo díky vhodnému proroctví), ona 15tiletá princezna na cestě za budoucím manželem (postarším králem), do toho zlá vládkyně východního království (aka sestra mladíkovy nevlastní matky), nezbytná družina doprovázejících spoluhrdinů, spousta skřetů a aby se neřeklo tak i jeden drak. Samozřejmě láska na první pohled, ačkoli mu není souzena, tak z něj aspoň udělají anděla (která náctiletá by nechtěla anděla, že). To celé si představte v kulisách okopírovaných z filmového pána prstenů (elfský háj, bitva o město se sebevražedným skřetem odpalujícím sud u mříží městkých hradeb a mnoho jiných nápadných vykrádaček) a přidejte si k tomu nesmyslné používání kouzel jak se to zrovna hodí autorům (kouzelnice přemístí celou armádu, ale o pár dní později už to samé nezvládne s několika dobrodruhy při útěku před skřety) a máte velice slabou fantasy. Pokud někdo pokládal eragorna za vykrádačku jiných knih, tak to ještě nečetl tohle :). Vhodná kniha pouze pro romantické dívky v pubertě.

Pro milovníky světa Dragonlance je kniha naprostou nutností a ti ať si k mému hodnocení přidají ještě jednu hevězdičku. Těm ostatním musím říct, že kniha je snad jen mírně nadprůměrnou fantasy: zápletka – to nejotřepanější klišé – celý svět je v ohrožení a hlavní hrdinové jej mohou buď zachránit nebo pomoci zkáze, charaktery jsou vesměs plytké, snad s výjimkou Tase, který je skvělý, a také Ocele stromeče, jehož rodiče svádějí boj o jeho duši. Drobné logické chybky jsou jen dalšími skvrnkami na tváři příběhu. O naivitě bohů nebo vědomostech Raistlina převyšujících vědomosti jednoho z bohů ani nemluvě.

kniha: Pekelné nebe - Ab Hugh, Dafydd
Linaweaver, Brad
Majkl | brak | před 3880 dny

S prepáčením so stránkami z tejto knihy by som si ani zadok neutrel. Nuda, filozofovanie, následný pokec s mimozemšťanmi, večné kecy o náboženstve…keby sa takéto knihy nerobili, asi by bola situácia s mrhaním dreva kvôli papieru iná. Nuda, nuda, nuda, jedna z mála kníh, ktoré neboli tak dlhé aby som ich nedokončil, ale tak hrozné, že v tej chvíl by som čítal aj romantiku pre ženy. Ruky preč.

kniha: Peklo na Zemi - Ab Hugh, Dafydd
Linaweaver, Brad
Majkl | ** | před 3880 dny

Pokračovanie najslabšej série akú som kedy začal čítať, je tentoraz menej akčné, autori tu viacej filozofujú a celkovo je príbeh fakt slabý. Jedna akcia na vlaku túto knihu zachránila pred 1*.

No. Túto knihu som prečítal s nadšením, čo asi väčšina nechápe. V tej dobe som totiž hral perfektné rpg na mobily – Doom RPG, takže nadšenie z hry mi spravilo chuť aj na tento paskvil. Akcia, akcia, trápne hlášky sú malou náhradou za Kulhánka. Čo ma prinútilo dať 50% bol fakt, že keď si hráte nejakú hru a neskôr čítate knihu o hre, pobaví vás hádanie oblúd, ktoré na hrdinu vybehnú, občas máte chuť poradiť: bazukou a nie raketami atd. keď si hrdina nevie poradiť s potvorami naokolo a jednoznačne je to zábavná skúsenosť. Bohužiaľ ďalšie knihy si aký taký čitateľský zážitok neprevzali z jednotky.

série: Doom
Majkl | * | před 3880 dny

Fakt nechápem prečo táto séria vyšla, filozofovanie o náboženstvách a medziplanetárnych konflitktoch boli na mňa priveľa.

kniha: Cesta do středu Země - Verne, Jules
Majkl | **** | před 3880 dny

Keď som bol mladší, ma vtedy novoobjavený autor zaujal, toto bola moja prvá verneovka, zaujme svojím zameraním na vtedajšiu otázku: Čo je vlastne v strede Zeme? V tej dobe som bral všetko o dinosauroch a vtedajšej dobe, takže ma táto fikcia veľmi bavila.

kniha: Cesta ze Země na Měsíc - Verne, Jules
Majkl | ****1/2 | před 3880 dny

Ďalšia výborná kniha, cestovanie k našej družici je skvelé, doplnené o tradičné vedecké informácie.

kniha: Dvacet tisíc mil pod mořem - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3880 dny

Jednoznačne jedna z najlepších autorových kníh ak nie najlepšia je už klasikou. Príbeh o kapitánovi Nemovi, jeho živote pod morom, vynálezmi, ktoré používal. Skvelá kniha, na ktorú sa nezabúda.

kniha: Matyáš Sandorf - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3880 dny

Výborná kniha, ktorá ma priviedla ku knihám typu pomsta ala Monte Christo. Pútavý dej založený na nenávisti a povinnosti pomstiť priateľov.

kniha: Na kometě - Verne, Jules
Majkl | ***** | před 3880 dny

Tak toto je jedna z mojich najobľúbenejších verneoviek. Príbeh ľudí, ktorých nabrala kométa na svoju pôdu, po zrážke so Zemou je super nápad, vhodný aj na nejakú humornú sci-fi. Začiatok knihy je o náraze, nabraní kusa Zeme, a spoločnom zisťovaní čo sa asi deje, stred je klasika, zadomácňovanie v neznámom prostredí ako to poznáme z mnohých Verneových kníh, ktoré ma neviem prečo vždy bavilo, spolunažívanie rozličných ľudí, a ich vzťahy, po zábavný koniec kedy sa nedobrovoľní imigranti vrátia na Zem. Skvelá oddychovka.

kniha: Vynález zkázy - Verne, Jules
Majkl | **** | před 3880 dny

Zaujímavá kniha, ktorá ako väčšina autorových kníh, v dnešnej dobe už nie je scifi ale skôr pohľadom do minulosti. Pútavý dej, klasicky zameraný na šialenca, ktorý sa vyhráža svojím vynálezom.

kniha: Šestá kolona - Heinlein, Robert A.
Majkl | *** | před 3880 dny

Toto bola zatiaľ prvá a jediná Heinleinovka, ktorá sa ku mne dostala omylom. Na autora som nezanevrel, no radšej sa pustím rovno do jednej z najlepších autorových kníh. Na môj vkus tu bolo málo akcie, a zameranie príbehu na získanie moci cez náboženstvo mi nesadlo. Nejako tie náboženské témy nemám rád, hoci musím priznať, že uznávam Perúna, Morenu a iných slovanských bohov ;)

kniha: Ocelové žezlo - Červenák, Juraj
Majkl | ****1/2 | před 3880 dny

Nová séria od Červenáka, môjho obľúbenca mi samozrejme neušla. Nebudem písať obsah, keďže magio toho popísal ozaj veľa. Na knihe sa mi najmä páčil spôsob písania deju, v knihe nie je jednoznačný hlavný hrdina. Je síce pravda, že točí sa to okolo Iľju, no viacej tu vystupuje celá a jednotná družina. Čitateľ si tak môže sám vybrať hlavného hrdinu. Nie je to však mätúce a viac menej po celú knihu tu vystupujú hrdinovia spoločne, takže sa nedá sťažovať, že si váš obľúbenec dáva niekde pivko a píše sa len o ostatných. Trochu mi nesadlo to, že to nie je až také fantasy ale skôr historická kniha, preto asi tie 4, nie 5.

kniha: Kamenný bůh - Farmer, Philip José
firen | ***** | před 3880 dny

Prostě úžasná sci-fi doporučuji všem fanouškům Sci-fi, horrorů či fantasy.

kniha: Na bledém oři - Anthony, Piers
Majkl | *** | před 3880 dny

Aj keď je táto kniha označovaná ako fantasy, veľa akcie v nej nečakajte, výbimnou je len boj so psami pred finále. To však rozhodne neznamená, že je táto kniha zlá. Práve naopak. Hrdinom tejto knihy je Zane, ktorý nemá peniaze, rodinu, a ani vôľu žiť. To sa však mení s príchodom Smrti, ktorá mu mala vziať dušu do Očistca. Zane otočí hlaveň pištole k Smrti a zastrelí ju. S tým však prichádzajú nové povinnosti, a chuť do života. Zo začiatku som ku knihe pristupoval váhavo, zaujímavé info o knihe sa bilo s nezáživnými prvými stránkami. No po tom ako sa stal Smrťou, je všetko iné. Autor tu perfektne vykreslil povolanie Smrti, že nie je tak ľahké pomáhať zomierajúcim, dokonale fungujúci Očistec, kôň Smrti – Mortis – to všetko vás pohltí do deja, ktorý tak trochu nepostupuje. Jednoznačne podarené popísanie problémov povolania Smrti.

kniha: Zajatec rohaté přilby - Silke, James
metal warrior | *** | před 3880 dny

Hezká obálka neznamená i stejně dobrý příběh. A to platí i o této knížce a myslím si, že i obrázek od Krásného je lepší než toto fantasy. Ani vlastně nevím jestli to mám nazvat fantasy knihou, protože je to spíš takové historické až pohádkové fantasy. Děj se velmi pomalu rozvíjí a časem se nudíte, ale jde to překonat. Boje jsou dost rychlé a nevymyšlené a hlavní hrdina je samotář a pesimista. Jednu dobu budete chtít aby prostě zemřel, což není v některých fantasy zvykem. Obyčejné fantasy, které stojí za to koupit si druhý díl.

série: Nekonečné příběhy
firen | ***** | před 3881 dny

Milá série lehkých gamebooků, spíš tak na oddech a dlouhou chvíli. Určitě si zahrajte.

kniha: Souboj čarodějů - Gaskin, Carol
firen | ***** | před 3881 dny

Pěkný malý gamebook. V tomto gamebooku sice jen otáčíte na odkazy podobně jako v ostrově dinosaurů. Má také několik alternativních konců. At´už těch vážných, smrtících tak i těch srandovních (Jak jinak vysvětlit to, že porthlí mágové jen tak na oko vytvořili válku mezi sebou. Abys nepříšel na to, že chystají tvou narozeninovou oslavu.) Zkrátka a jistě musíte nějak zamezit vlkému konfliktu, mezi čtyřmi čaroději, kteří aždý velí jinému živlu.

kniha: Ostrov dinosaurů - Packard, Edward
firen | ***** | před 3881 dny

Lehký gamebook, ve kterém jen otáčíte na odkazy. Má několik alternativních konců, které na sebe často nemájí návaznost.

série: Dračí srdce
firen | ***** | před 3881 dny

Zajímavá serie. Spíše čtení pro menší děti, ale myslím, že i starší čtenáři nepohrdnou.

kniha: Hrozba ledového bojovníka - Brezina, Thomas
firen | *** | před 3881 dny

Co dodat. Leon musí vyřešit hozbu ledového válečníka. Dále tato knižka obsahuje i pár poučení.

kniha: Boj s válečníky pekel - Brezina, Thomas
firen | **** | před 3881 dny

Milé, pěkné, přečtěte si. Tuto knihu jsem si koupil, protože jsem si myslel, že je to gamebook. No Gamebook to nebyl ale dalo se to číst, doporučuji.

kniha: Věštkyně z Kellu - Eddings, David Carroll
firen | **** | před 3881 dny

A příběh se dostává ke konci. Výprava čelí posledním nástrahám na své cestě. A cesta je vede do Kellu.

série: Jurský park
firen | **** | před 3881 dny

Zajímavá série vypravující o genetickém inženýrství a o znovu oživení pravěkých tvorů a rostlin. Pěkně a hlavně čtivě napsáno. Aneb jak se z diváků sledující dinosauří show stane potrava pro masožravé dinosaury.

kniha: Ztracený svět - Jurský park - Crichton, Michael
firen | **** | před 3881 dny

Tento díl se mi líbil možná ještě více než ten první. Těžko posoudit ale je to pěkné počtení.

kniha: Jurský park - Crichton, Michael
firen | **** | před 3881 dny

Povedeně napsáno, zlatý první díl. Líbil se mi. Je to taková neznehodnocená klasika.

kniha: Jurský Park III - Ciencin, Scott
firen | *** | před 3881 dny

Nic úplně převratného ale číst se to dá. Tuto knihu jsem si přečetl pln očekávání. Neříkám, že to bylo špatné, ale nejlepší je přece jen první díl.

1594595596597598599600601602603604poslední (636)25438 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu