RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1234567891011poslední (670)26767 příspěvků celkem

Čím déle čtu tuto sbírku, tím více jsem imunní vůči Barronovu psaní. První povídky mne někde uvnitř sevřely, ale ptáče uvnitř mne se už oklepalo a od půlky jsem až děsivě netečný. Je škoda, že jsem nebyl schopen si správně užít např. Saturnův chřtán nebo i Muže z Porlocku, protože jsou to povídky dobré až výborné. Škoda.
V této povídce se Lairdovi povedlo umíchat zajímavý koktejl uvěřitelných postav dřevařů a jejich předáků. Každý z hrdinů je sice stručně, ale alespoň nějak dokreslen (silák, mladý s čepicí, …) a mnozí mají i nějakou historii, obzvláště Miller, což je něco jako hlavní postava. Také prostředí a atmosféra olympských lesů ve Washingtonu a dřevařského tábora Slango někdy ve 20. letech 20. st. jsou kvalitně a uvěřitelně popsány. Ale tím positiva končí. Příběh je pro mne příliš rozplizlý, i když jej rámuje pohádka Rumplcimprcampr. Věci se dějí náhodně. Celá lovecká výprava pro maso je nelogická a záchranná mise je fiasko. Tohle je dobré možná pro ty, kteří chtějí cítit, že zlo se stává mimochodem a že do sraček lze prostě jen tak šlápnout, ale já chci něco jiného, něco víc. Nevím, jak to přesně popsat, ale Muži z Porlocku mne přese všechny své kvality a odkazy (pohádka, citát z Coleridge) a docela dobrý konec nedostalo do kolen. Dokonce ani hlavu mi neschýlilo.

kniha: Rohy - Hill, Joe
trudoš | ***** | před 62 dny

Autor mě za to bude pravděpodobně nenávidět, ale podobnost se svým otcem nezapře. Nejde ani tak o obsah, jako o styl. Protože v některých momentech jsem měl pocit, že čtu Stephena Kinga v jeho nejlepší formě.
Jak pochopíte z anotace, zápletka je jednoduchá, což je kolikrát na hororech to nejkouzelnější. Rohy však nejsou prvoplánový slasher. Tohle je vymazlená psychologická sonda do nitra ztrápeného člověka. Ovšem scény, ve kterých se hrdinovi svěřují kolemjdoucí se svými nejtemnějšími touhami, dokážou spolehlivě vyvolat nejedno mrazení v zádech. Protože kdo z nás v sobě nemá trochu té sobecké temnoty, kterou se neustále snaží držet na uzdě? A to je jenom zlomek toho, co Joe Hill v knize předvádí.
Je to příběh o neschopnosti vyrovnat se se ztrátou milované osoby. O touze po odplatě a zradě od osob nejbližších. A jakoby mě autor už nerozsekal dost, zakončí to láskou. Láskou s velkým L. Ano, ve finále je to romance, ale podaná s takovým vypravěčským citem, že by i zvíře Kotleta slzu uronil.

kniha: Síla vzdoru - Collins, Suzanne
Adhara | **** | před 63 dny

Rozprávanie je akési vláčne a mierne vleklejšie než v prvých dvoch dieloch. No stále nad hranicou mojich limitov, ktoré naozaj nemusia mať akčnú scénu za akčnou scénou. Pripadá mi horší, ale iba o kúsok, a nie z dôvodov, ktoré uvádzajú iní kritici. Autorka nepoužíva niektoré klišé z románov pre takzvaných mladých dospelých. Postavy nie sú čiernobiele, nejde o klasický boj čistého dobra proti čistému zlu s vyvoleným pubertiakom na čele. Naopak, často sa objavujú morálne dilemy medzi tým, čo je dobré a čo zlé, alebo aspoň menej zlé. A neváha obetovať aj významných klaďasov. Aspoň vidieť, že na rozdiel od iných kníh tu nikto nemá okolo seba magické ochranné silové pole. Aj psychické rúcanie sa Katniss, na ktoré tiež mnohí šomrali, jej občasná pasivita a nerozhodnosť, mi pripadá nanajvýš uveriteľné a reálne. Katniss nie je obdarená ani úžasnou fyzickou (okej, tá jej skvelá streľba z luku sa tomu už blíži), ani úžasnou psychickou mocou. Takisto nemám pocit, že by tam bola nejako preexponovaná ľúbostná stránka príbehu (a to ja som na sladké dosť citlivá).

A pozitívne hodnotím najmä predposledné desiatky strán. Primäli ma k zamysleniu, že ešte horšia strata, než sú obete padnuté vo vojne, je strata tých, čo vojnu prežili. Je o to tragickejšia, že je zbytočná. Žijú, ale sú takí vzdialení, akoby ani nežili.

No autorka akoby sa zľakla silnej depresívnosti záveru a posledné tri strany úplne pokazila. Prekrútila ich na happyend, ktorý ma nielenže vôbec nerozveselil, ale pôsobil ako päsť na oko.

Moja celá recenzia: https://www.adhara.sk/?page_id=5345

Ondřej Müller je muž, který zašel příliš daleko. Pokusil se čtenářstvu představit trojici ač bratří, tak poměrně nesourodých autorských individualit v jediné sbírce, což už z podstaty ukojí jen opravdové fanšmejkry. Zatím co Arthurovy povídky potěší spíš retromily přiklánějící se k duchařské klasice a hlásící se k odkazu například Henryho Jamese. Tak nejčetněji zastoupený Edward osloví spíše moderněji (vztaženo k roku 1905) uvažující spektrum čtenářů a představuje tak jistý chybějící článek mezi Poem, M.R. Jamesem a Lovecraftem. To Robertovy nábožensky orientované texty, kterých naštěstí není mnoho, mě naprosto minuly. Co potěší je Müllerův obsáhlý doslov odhalující zásadní okamžiky v životě sourozenců a jak už je v řadě pandemonia zvykem i bohatý rejstřík s komentářem ke každé povídce. V podstatě skvělá sbírka, která se ovšem jen těžko vyhne efektu házení perel…

kniha: Space opera 2018 - Ríša, Vlado
romusak | *** | před 63 dny

Po přečtení první povídky Ondřeje Neffa s Dědkem Čmuchákem a Kubou Nedomým jsem zamáčkl nostalgickou slzu, to už je let co jsem četl první povídku s těmito osobitými starožitníky.

Další povídky tohoto sborníku se řadí do průměru, žádná nevybočuje směrem nahoru ale ani dolů, nenadchnou ale ani neurazí. Není to špatný výběr ale s porovnání s antalogií Ve stínu apokalypsy, kterou jsem četl těsně před touto knihou, sborník výrazně zaostává.

Ale fakt dík za Kubu a Čmucháka.

kniha: Ve stínu apokalypsy - Kyša, Leoš
Hokr, Boris
romusak | ***** | před 63 dny

Jako udatný čtenář můžu bez bázně a hany prohlásit, že tato ANTALOGIE, ano psaná velkými písmeny, je opravdu epochální a není to jen nakladatelstvím.

Jeden z nejlepších českých výběrů, který jsem za poslední roky , který jsem měl ve svých knihchtivých prackách. Jedna bomba za druhou, občas proložená menší bombičkou.

Však jsou to také převážně moji oblíbení autoři a někteří z těch, které jsem neznal, mile překvapili.

Gratuluji pánům Kotlebovi a Hokrovi ke skvělému výběru. Tak a teď si můžu tiše pomlaskávat a těšit se, že pokud vyjde v příštím roce další podobná antalogie, budu už blahem i chrochtat!!!

Moje hodnocení povídek je v sekci povídky, jak také jinak, že …

kniha: Verschluss - Drexler, Karel
romusak | **** | před 63 dny

Kniha fiktivního spisovatele Karla Drexlera je tvořena čtyřmi povídkami ze světa alternativního Československa, které „zrekonstruovali“ pánové „doktoři“ David Šenk, Pavel Obluk a Dalibor Vácha.

V roce 1927 po odstoupení T.G. M. se stává prezidentem ČSR Bohumil Němec. Vlády se zmocňuje izolacionalista Rudolf Beran. Na základě tzv. Krumlovských zákonů probíhá v letech 1929–39 odsun cizích státních příslušníků a stavba Beranovi linie obklopující Čechy, Moravu a část Slovenska.

V důsledku těchto opatření se nám zcela vyhne malá velká válka, která probíhá v Evropě od roku 1939 do roku 1945, tak jak v realitě, ale v Asii až do šedesátých let.

Velmi mě zaujal jeden z paragrafů Krumlovských zákonů a to konkrétně §2. Občané ČSR mají svrchované právo na trvalý pobyt na území republiky. Cizí státní příslušníci nesmějí trvale pobývat na území republiky. Jejich dočasný pobyt upravuje §7 tohoto zákona (ten se bohužel nedochoval). Sňatkem cizího státního příslušníka s občanem ČSR nevzniká automaticky nárok na české občanství.

Krásně jste to páni rekonstruktéři vymysleli. A já se ptám nebylo by vhodné zavést podobnou aplikaci zákona i v nynější době? A nebo snad ne?

kniha: Podsvětí - Šefara, Michal
trudoš | **1/2 | před 63 dny

I když je láska Michala Šefary k pražskému metru evidentní, nějak ji podle mě nedokázal plně využít. Vytáhne sice pár zajímavých informací o jeho historii, ale vesměs jde o všeobecně známé střípky. Tuzemské Nikdykde se tak rozhodně nekoná, ačkoli to evidentně ani nebylo úmyslem. Naneštěstí jsou postavy jak z vystřihovánky a jejich životní osudy jsem jim věřil asi pikosekundu. Podobně trpí zápletka, která hlavně zpočátku je dost nepřehledná a chvilku trvá, než se začne formovat ústřední motiv. Ten bohužel zazdí finální kataklyzma v ulicích Prahy, odehrané jakoby bezděčně a navíc mimo hlavní scénu. Aby toho nebylo málo, množství nápadů zůstalo zcela nevyužitých, což ostatně platí i o mytologii samotného Podsvětí. Přesto oceňuji snahu a slušný základ. Jen mi to celé přišlo jako první verze rukopisu, na kterém se ještě mělo nějaký čas pracovat. A hlavně se nebrat toliko vážně a nemoralizovat. Vyznívá to totiž přesně tak, jako u mnoha pětadvacátníků – úmorně, vzhledem k (ne)prožitým letům.

Povídka zpracovává trochu netypickou zpověď, která dokáže nahnat strach. Jen náboženského patosu je v ní zbytečně moc.

Rozhřešení dobrého a zlého. Odpustí nám bůh?

povídka: Vastace - Barron, Laird
vyšla v: Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká
Lucc | ***** | před 65 dny

Vastace je všechno nebo nic. Pro někoho nepochopitelný kosmický úlet, pro někoho skvěle nepochopitelný kosmický úlet se sžíravým humorem. Megahustý pacholek, ne Prastarý, ale jaksi jim podobný, si pohrává s realitou, časem, prostorem a vychutnává si převahu i podřízenost, bezuzdné násilí i své vlastní utrpení. Haluz s perfektně vypointovanými sarkasmy.

„Šukání své ženy jsem už dávno vzdal. Někdo to dělat musí. Lepší mlékař než já.“

Možná nejpůsobivější text, alespoň ve smyslu brutality, bezvýchodnosti, tenat něčeho, čemu nelze vzdorovat. Ale přečetl jsem ho nějak bez většího zaujetí a fascinace a delší ulpívání mysli, které se dostavilo u prvních povídek, se zde nekonalo. Asi by to chtělo podzimní plískanice a rozjitřenou mysl.

kniha: V objetí smrti - Žamboch, Miroslav
Speedemon | **** | před 65 dny

Souhlasím s výše uvedeným. V závěru jsem byl docela zklamaný jak se vše zúžilo jen na boj s Věcí. Činy jednotlivých postav z minulé knihy nebo z úvodu této pak vyznívají jen jako protahování protože v závěru na nich vůbec nesejde. Autor potěšil aspoň rozsáhlým epilogem, kde je v rychlosti uvedeno jak kdo dopadl. Malinko jsem se obával, zda autor nezapomněl s jakým úkolem to Bakly do města vůbec dojel :) Jinak náš známý Řezník je tady ještě větší zvíře než obvykle. Ať už jde o souboje v aréně nebo o krvavou řež s meči, kladivy, sekerami (vyberte si). Jelikož jde přímé pokračování Hledání smrti, má kniha spár hned od první stránky. Mně se tento střípek v mozaice zajímavého světa a ještě zajímavějších postav líbil a snad se v brzké době zase něco objeví.

kniha: Klan - Rus, Dmitrij
minduton | *** | před 65 dny

Bohužel kvalitativně klesající úroveň a typický nešvar pro 2. a další díly prakticky většiny sérií – čím dál menší propracovanost a „procítěnost“ děje, a spíše důraz na ohromující efekt – čímž ale autor neohromí.

kniha: Jiný svět - Rus, Dmitrij
minduton | **** | před 65 dny

3 hvězdičky za řemeslný styl. 4. hvězdička za celkem originální pointu („vtažení“ do hry). 5 hvězdiček nedávám, protože LitRPG není vysloveně můj šálek kávy.

kniha: Ubik - Dick, Philip K.
Dilvermoon | ***** | před 65 dny

Ubik rozhodně patří do nejvyšší elitní skupiny Dickových románů. Kniha je plná dějových zvratů, z nichž snad jen jeden jsem dokázal předvídat. Jinak nic. Jako obvykle u tohoto autora hraje velkou roli způsob vnímání reality. Máme tu na jedné straně různé psioniky (telepaty, prekogy) a na straně druhé agenturu, která zaměstnává inerty, tedy ty, kteří dokáží tyto vlastnosti u druhých potlačovat. Podstata románu však překvapivě není přímo v souboji těchto dvou táborů. Celé je to pěkně zamotané (ovšem zcela pochopitelné), reality a epochy děje se mění, důvody toho jsou originálně vymyšlené a závěr vynikající. Dokonce by mu slušelo pokračování, ale to se nestalo. Nicméně příběh je i tak dobře uzavřen. A co je to vlastně ten Ubik a k čemu slouží? Další výborný nápad pana Dicka. A je to jedna z těch knih, kde by více konkretizování děje uškodilo zážitku novým čtenářům.

kniha: Ochlazení - Wolf, Daniel
Gaarq | ***** | před 67 dny

nejen, že jsem po delší době knihu dočetl, ale já ji sežral za tři dny.

to, co v době psaní byla blízká budoucnost, je dnes blízká minulost. koncepčně se jedná o docela normální špionážní napínák – světová krize, láska, špióni a ďábelské plány. je to napsáno živě, čtivě a hlavně uměřeně. docela mi to připomnělo, proč jsem do jisté doby miloval forsytha, než zblbnul. je v tom spousta politické omáčky, uvěřitelného mlžení o fungování tajných služeb, žádné džejmsbondovství, ale český josef karásek/komárek/král proti úhlavnímu nepříteli, který je vykreslen velmi lidsky, jako takový normální zlosyn od vedle, který shodou okolností disponuje třetí nejsilnější armádou světa.

zábavným bonusem čtení vydání z roku 2016 je naše realita, která nám předvedla část toho, co autor fabuluje. pěkné je si udělat srovnání a příjemné zjistit, že v alespoň v tomto autor docela přeháněl ;)

V pokoji č. 13 nestarší jen tajemná příšera, ale i samotný pokoj. Pěkný a pěkně zpracovaný nápad funkční i po sto letech.

Tajemný obraz měnící své výjevy děsí své majitele. Pointou je letitý příběh jednoho hraběte. Pěkné.

povídka: Jizva - Barron, Laird
vyšla v: Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká
Lucc | ***1/2 | před 67 dny

První 3/4 velmi pěkné v duchu HPL jen v moderní době s jejími vymoženostmi. Konec ale nuda až trapnost – proč to s hrdinou dopadlo tak, jak dopadlo? Že nebylo jedno z tajemství odhaleno, to mi problém nedělá, ale příběh se prostě vydal na cestu, kterou odmítám. Navíc mám opět problém s názvem. Vím, co asi chtěl autor i překladatel říci, ale pokud není jizva (nebo třeba nálevka, savice či něco podobného) použita v textu, pak to je prostě matoucí. Takže za mne po slibném začátku dost zklamání. Tohle chtělo něco mnohem víc makabrózního. Někde více odhalit, jinde zamlžit. Škoda.

Jazykovědec zkoumá odkaz hraběte z dávných časů, který si s sebou podle záznamů přivezl cosi nebo kohosi z tajemné temné poutě v cizích zemích. Pěkné a originální. Dobře napsané.

Čarodějnická povídka s pěknými malými strašidláčky. Na svou dobu překvapivě originální a pěkně napsané.

kniha: Problém tří těles - Cch‘-Sin, Liou
trudoš | ***1/2 | před 68 dny

Netradiční science fiction, ne jen kvůli prostředí, ale i pro charakter vyprávění. A za mě spokojenost, přičemž mluvím coby člověk, který na tvorbu ze zemí vycházejícího slunce hledí s despektem. Čistě proto, že jsem duší přízemní Evropan.
Liou Cch‘-Sin otevírá příběh zeširoka: uprostřed Velké proletářské kulturní revoluce v Číně roku 1967, přes tajný výzkum předpokládaného kontaktu s mimozemskou civilizací, až do doby blíže neurčené současnosti. Vedle tajuplného vyšetřování podivných úmrtí špičkových vědců má tak autor čas seznámit nás se zajímavými podměty k přemýšlení o teoretické fyzice. Osobně mě přitom nejvíce oslovily teze o střelci a farmáři.
Jakmile se však děj přenesl do počítačové hry Tři tělesa, přes všechnu filozofickou zajímavost a nečekaná odhalení jsem se nudil až do konce. Což je hodně dáno mou mizernou fantazii i neochotou přijmout přespříliš sofistikovaný způsob možné invaze. A také tím, že to zásadní se má stát až za 450 let. Snad tedy pokračování bude napínavější.

povídka: Rafael - Jones, Stephen Graham
vyšla v: XB-1 2017/10
quinnet | **** | před 68 dny

Znepokojivo dobrá poviedka, ktorej dej ma pomerne nejasné kontúry, najmä čo sa týka podrobností a vyvrcholenia poviedky. Autorovi sa podarilo u mňa vyvolať príjemné zimomriavky a o deji som premýšľal mnoho dní.

kniha: Pustá duše - Simmons, Dan
louza | ****1/2 | před 69 dny

Pustá duše je knihou napsanou před více než dvaceti pěti lety s počtem stránek pod tři stovky, což dává v Simmonsově případě celkem slušný příslib kvalitní literatury, který je…tradá…radujme se a množme se – absolutně naplněn! Tentokrát žádný cancy vyfabulovaných postav, ale šlapavý byť trochu komorní příběh jednoho nevšedně nadaného jedince, který utrpí v životě zcela zásadní ztrátu s níž se musí vyrovnat. Simmons pravda i tady vyučuje. Ale jeho poznatky z kvantové fyziky vcelku dobře korespondují s realitou románu. Velmi zručně je doplňuje o fikční složku, která klade otázky v šedé zóně vědy a čtenář si naprosto po právu říká…„A proč by to vlastně nemohlo takhle být?“. Navíc Simmons zůstává stále Simmonsem, takže nepřijdeme ani o hororové scény, které jsou místy tak rychlé a neočekáváné až se tají dech. No a pak je tu samozřejmě idol. Muž, který přijde a zachrání tento nevšední román dřív, než by předčasně skončil. Muž pevných zásad, který svoje oběti nezabíjí, ale unáší je do Disney Landu. Muž, který ukázal bohu fík. Vanni Fucci. Tohle je Simmons jakého mám rád! Ďábelsky chytrý, čtivý, věcný a podprahově velmi znepokojující. Škoda jen, že jsme museli na tuhle knihu čekat tak dlouho.

Hodně pěkně postavený příběh kolem sirotka a hodného strýčka. Vysvětlení je možná až moc explicitní a konec zbytečně useknutý, ale jinak skvělé.

Obsahově klasická duchařina spojená se starou knihou. Povídka je nicméně velmi dobře napsaná a když ne obsah, forma se dá dobře čtenářsky užít.

Komorní příběh o životním úniku Lorny a Mirandy, který nakonec zajde až příliš daleko. Až do jiného stavu bytí. Opět se objevuje téma přistěhovalců na divoký SZ USA – tentokrát šlo tuším o Nory – kteří s sebou přinesli ze Starého světa něco neobvyklého. Toto téma se zdá být červenou nití sbírky. Snižuji hodnocení za nadpis, který mne navnadil na nějakou pecku, ale s dějem povídky neměl pranic společného.

Povídka o uctívání nečistých božstev. Poněkud nečtivě napsaná a ani obsahově není nic moc. Průměr.

Zvláštní text diskutující lidství a setkání s vyšší entitou se správným strašidelným podtextem.

Celkem klasická duchařina podpořená zajímavým lidským příběhem a netradičním prostředím. Odehrává se v přímořské oblasti. Dobrý příběh.

Celkem originální text, který hodně předznamanává Lovecraftův příchod. Tajemné náboženské zlo působící na místě znesvěceného kostela. Odkazy do minulosti, styl vyprávění i celkové rozhřešení. Lovecraft jak vyšitý. Pár let před tím, než začal psát. Odsud se to asi učil.

Je sice fakt, že mít v old school povídce upíra, kterého zabijete tak, že ho přejedete náklaďákem je vcelku originální obrat, ale jinak je to naprosto předvídatelná a fádní věc. Mírný nadprůměr.

Sugestivní povídka založená na snovém předurčení, které se ve věži opravdu vyplní. Opravdu z ní vcelku mrazí. Slušná hororovka.

povídka: Hrdinové z linky číslo 22 - Hrdlička, Lukáš
vyšla v: XB-1 2019/04
quinnet | **1/2 | před 69 dny

Toto sa ťažko hodnotí. V podstate text nemôžem za nič haniť, bolo to svojim spôsobom zábavné.

kniha: Erebos - Poznanski, Ursula
trudoš | *** | před 69 dny

Vyjít kniha v edici Stopy hrůzy, neřeknu ani popel. Mám-li ji však hodnotit jako plnohodnotný sci-fi thriller, je to už s kvalitou horší. Chování lidí, kteří propadají MMORPG gamesám, jsem ještě schopen pochopit, ale že by se závislost šířila školou a zároveň nikoho netrkla nadprůměrná absence žáků – to už mi přišlo absurdní. Stejně jako vyústění, které je sice promyšlené, jenže když už někdo rozjede podobný projekt… no čekal jsem něco víc než fňuknu s traumatem.
Ale jinak fajn, ve výsledku je Erebos nápaditý a má šmrnc. Navíc všechny ty vychytávky kolem počítačových her jsou docela zajímavé, přestože nedokážu říct, nakolik odpovídají skutečnosti. Ovšem, když už nic jiného, Ursula Poznanski se povedeně vyhýbá zaběhnutým klišé, takže vývoj zápletky nejednou překvapí. Jen škoda stylistiky, která je buď chybou autorky (Germáni prostě píšou divně, nic proti), nebo překladatelky. Nejde o vyslovené zvěrstvo, jen stavba vět je občas poněkud nešťastná. Skoro jako kdyby mistr Joda to psal.

povídka: O ztraceném přání - Matějíčková, Lucie
vyšla v: XB-1 2016/12
Shelagh | ***1/2 | před 70 dny

Překvapilo mě, jak mě tahle pohádka bavila. Trochu bych ji proškrtala, protože některé věci byly zdlouhavé a měla jsem tendenci je přeskakovat. Na druhou stranu obdivuji spoustu nápadů a vychytávek, které mě nutily se usmívat a smát i nahlas, o zombijské přísloví „Kdo je zvědavý, brzy zetlí“ jsem se i podělila nahlas se svým okolím.

kniha: XB-1 2016/12 - kolektiv autorů
Shelagh | **** | před 70 dny

Povídky fajn, jen mi vadí spoilující ilustrace – tentokrát dokonce dvě: u Polib mě dvakrát a Školy. Kazí to zážitek z čtení, když je předčasně vyzrazena pointa.

kniha: Výtah do pekla - Pavlovský, Jiří
trudoš | ***** | před 70 dny

„Co bys říkal na trojku?“
„Že je to nemorální, zvrhlé a znevažuje to ženy. Takže samozřejmě ano.“
Pro mě jednoznačně vrchol celé první řady a nebojím se říct, že i majstrštyk Jiřího Pavlovského. A to především díky neobyčejné cestě Klaudie Doskočilové takovým normálním pražským panelákem. Je to úchylné, zábavné, děsivé, napínavé – tuhle jízdu zkrátka z hlavy nedostanete. Scény jako vlastnoruční vydloubávání oční bulvy, či pokoj vytapetovaný obrázky ženských vagín jasně dokazují, že jestli autor někdy měl nějaké zábrany, manželství jej o ně definitivně připravilo. Vedle toho pak Jonášova cesta za prastarými bohy působí jako procházka po dětském hřišti v pravé poledne. A to všichni víme, jaká úskalí něco takového může přinést.
Tenhle díl zároveň patří k těm důležitým, protože se něco málo dozvíme o příčinách ústředního konfliktu, táhnoucího celou sérií. Tedy proč se magie vytrácí a jak moc zlé to ještě může být. Snad jen že detektivka šla protentokrát stranou a nastoupil čistokrevný horor.

povídka: Housenky - Benson, Edward Frederic
vyšla v: Muži, kteří zašli příliš daleko
louza | ****1/2 | před 71 dny

Sice duchařina, ale velmi originální. Prostředí italské riviéry i celkové vyústění myšlenky je hodně netradiční. Text má určitou dobovou patinu, ale funguje bezezbytku i dnes.

1234567891011poslední (670)26767 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu