RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1606607608609610611612613614615616poslední (630)25189 příspěvků celkem
série: Deltora - Země nestvůr a kouzel
magio | *** | před 4136 dny

Lehce nadprůměrná fantasy série. Všechny díly si drží svou určitou kvalitu a dobře do sebe zapadají. Protože je to celkem objemná sága, musím její promyšlenost pochválit. Sledujeme pouť tří poutníku, kteří se rozhodli splnit zdánlivě nemožný úkol – zachránit zemi zvanou Deltora před krvelačným Pánem stínů. Tento tyran si zotročil celou zemi a spolu se svými věrnými služebníky ji ničí. Dříve to však bylo jiné! Vládl král a trval mír. Vládce totiž vlastnil pás, kterému se říkalo Kouzelný pás Deltory. Ten obsahoval sedm drahokamů, které vládly obrovskou mocí. Černokněžník však vzácné kameny získal a ukryl na nejhrůznější místa světa. A tři zachránci mají v úmyslu pás znovu spojit. Právě o jejich nebezpečné a strastiplné cestě vypráví tento příběh. Je to série určená mladším a jako čtení pro mládež se k ní musí přistupovat. Doufám, že nedávno vyšlá druhá Deltora bude pokračovat ve stejném duchu.

kniha: Rozesmátá mrtvola - Hamilton, Laurell K.
Vlask | ***** | před 4139 dny

Perfektní věc hlavně z hlediska poutavosti je to podobné kulhánkovi – čtete dokud není konec. Jen to není naštěstí tolik krvavé (ale pořád nic pro slabé povahy).

kniha: Čorvi - Card, Orson Scott
shpina | *** | před 4140 dny

Taková lehce nadprůměrná fantasy říznutá lehkou dávkou sf. Taková ta knížka v níž se dobrý autor učí psát a ověřuje si své kvality, než se vrhne na trh, nebo ve které autor posílá své vysokofrekvenční mozkové závity trochu na dovolenou.

série: Corum
shpina | * | před 4140 dny

Zcela prapodivná a nezajímavá série, kgterá u nás mohla vyjít snad jen díky hladu po zahraniční fantasy na počátku devadesátých let.

kniha: Bouře mečů 2 - Martin, George R. R.
knedle | ***** | před 4141 dny

Ted budu trochu sprosty: Na uroven Carsey Lanister se dostava ta krysa -uzskoromrtvej- Frey, a doufam, ze mu nekdo necha sezrat jeho koule a ptaka… K oblibencum Judsona (Jon a Arya) pridavam Tyriona a Davona. U Tyriona sem prekvapen jeho odvahou (viz jeho posledni cin). Take Ohar si pomalu ziskava sympatie, ovsem zda prezil i do dalsiho dilu, tot otazka. Ve skrytu duse doufam, ze se Aria dostane do nejakeho spolku vrahu, kde se vyuci a postara se o vsechny zijici ze sveho seznamu smrti. Ale to se asi nestane – nicmene se necham prekvapit. Dej ve Dvojcatech me az psychicky vycerpal – cekal sem to, cekal sem to, ale ne tak ultimatne…

kniha: Bouře mečů 1 - Martin, George R. R.
knedle | ***** | před 4141 dny

George Martin je potvora. Dva dily (4 knihy) buduje u ctenare nenavist k Lanisterum – mimo Tyriona – coz se mu dari. U Jamieho Kralokata se u me dostal az k tomu, ze sem mu pral vse co se stalo Branovi – takze nejlepe useknout obe nohy. Tim bychom se zbavili i prosluleho bojovnika… No a ten parchant Martin z nej udela nositele pribehu. Takze se postupne dovidame vice okolnosti jeho cinu v minulosti a zjistujeme, ze to zas az takovej parchant neni. Pomalu, abych se bal, ze v pristi knize bude pribeh vypravet mnou absolutne nenavidena Carsey. Do boje o truny se pridava magie a ja zacinam nenavidet i Rudou zenu :)

kniha: Morituri - Green, Simon R.
biker11 | ***** | před 4141 dny

výborná kniha, asi naj čo som od Greena čítal. Bohatý dej, veľa rôznych „ľudských“ postáv, akcia, troška naivity , intrigy, prvky cyberpunku. Čo viac chcieť. Má to aj svoje horšie chvíľky, ale keď to začneš čítať neprestaneš. Bol som milo prekapený.

kniha: Čarodějův učeň - Preussler, Otfried
avatar2 | ***** | před 4143 dny

Čtivě zpracovaná lužickosrbská legenda na pomezí fantasy, hororu a pohádky. Příběh o chlapci Krabatovi, který se dostal do učení s mistru černé magie, aby na konci svého studia měl možnost volby – jít cestou dobra nebo zla. Děj se perfektně zpracován, letí dopředu bez velkých průtahů, postavy jsou věrohodné. Doporučuju každému, kdo chce něco trochu jiného než standardní horor či fantasy.

Jak už jsem psal k celé povídkové sbírce – dost jsem byl na tuto povídku zvědavý a jednoduše řečeno musím říct, že je zvláštní. Povídka mě zaujala, ale neoslnila. Nicméně už teď tuším, že na ni jen tak nezapomenu a postupem času ji budu hodnotit stále lépe a lépe. Prozatím jsou to ale 4* a určitě stojí za přečtení.

kniha: Píseň pro Lyu - Martin, George R. R.
Duirin | **** | před 4143 dny

Kniha obsahuje 10 povídek. Stručně řečeno musím uznat, že Martin povídky psát umí. Asi tři mi sice přišly trochu slabší (takový průměr), zbytek je ale takový nadprůměr, tři se mi dokonce hodně líbily. Není to žádné čtení pro zasmání, ale většinou spíše k zamyšlení a to se Martinovi daří. Zastavil bych se u poslední povídky, po které je celá sbírka pojmenována. Dost jsem na ni byl zvědavý a jednoduše řečeno musím říct, že je zvláštní. Povídka mě zaujala, ale neoslnila. Nicméně už teď tuším, že na ni jen tak nezapomenu a postupem času ji budu hodnotit stále lépe a lépe.

Povídka Bivoj a vládce stříbrného šípu sice nepatří k Červenákovým nejlepším pracím, ale za pozornost přesto stojí. Bivoj, syn vladyky rodu Strošovců při pronásledování zlodějů a vrahů ze sousedního kmene Jezevců v sebeobraně zabije nepřátelského náčelníka. To však rozhodně neměl dělat! Krev mrtvého totiž probudí ze staletého spánku dávného pohanského boha, který žil před mnoha a mnoha lety. A co myslíte, že se stane? Ano, hádáte správně. Stvůra začne vraždit. Podaří se ji Bivojovi zastavit? Nebo ho ďábelský tvor sežere k svačině? Příběh plný mocné magie, zlámaných kostí a smrti začíná.

kniha: Rozesmátá mrtvola - Hamilton, Laurell K.
shpina | **** | před 4144 dny

Druhý příběh Anity Blakeové je stejný jako ten první, svižný, akční a stejný. Prakticky stejná šablona, pořád trošku únavné řešení toho, co si vezme hlavní hrdinka na sebe (možná to ocení ženy, já ne), drsné hlášky, černý humor… Pokud ale podle úplně stejné šablony pojedou i další díly, obávám se, že vyprávění sklouzne do stereotypu a trošku nudy.

kniha: Mořičvíl - Newman, Denny
malarkey | *1/2 | před 4144 dny

Edice Pevnost kniha č. 2 – Mořičvíl. Celá tato kniha je natolik bláznivá, aby mohla být zábavná. Občas se objeví pár slušných fórků, ale to nezachrání dost nudný příběh plný nezáživných hrdinů v čele s agentem Blondem. 3/10

kniha: Jádro pudla - Neff, Ondřej
malarkey | ****1/2 | před 4144 dny

Edice Pevnost kniha č. 17 – Jádro pudla. Příběh Rad Haagera, mě ihned ze začátku knihy hodně zaujal. Člověk se postupem času dozvídá zajímavé věci ohledně minulosti a nestačí se divit. Každá postava v příběhu je velice originální a dodává příběhu patřičný šmrnc. První ze tří (čtyř) dílů je velice zdařilý a těším se na další díly co v Edici vyjdou. Proč v závorce jsou čtyři? Ondřej Neff hodlá pro Pevnost napsat čtvrté pokračování a doufám, že mu to nakonec vyjde a příběh tím nabyde na úspěšnosti. 9/10

kniha: Oči baziliška - Dvořák, Otomar
malarkey | ***1/2 | před 4144 dny

Edice Pevnost kniha č. 16 – Oči Baziliška. Dvě povídky, které jsou si svým způsobem, ač se odehrávají na uplně jiných místech, krapet podobné. První příběh odehrávající se v době Křižáckých výprav se čte velice zajímavě, i přes dnešní konkurenci typu Šifry mistra Leonarda a jiných neztrácí svůj nádech a fantazii. Druhý příběh je sice trochu jednodušší, ale ucelenější o pasáčkovi, který spustí kolovrátek událostí a ten se poté těžko zastavuje. 7/10

kniha: Zlo přichází třikrát - Doseděl, Svatopluk
malarkey | **** | před 4144 dny

Edice Pevnost kniha č. 15 – Zlo přichází třikrát. Tři povídky, tři ucelené historky o nadpozemský bytostech. A ať už to jsou duchové, čarodějnice nebo vlkodlaci, jedno se jim upřít nedá: Postavy jsou to opravdu charismatické, tak jako v těchto příbězích a spolu s historickým podkladem města Jaroměři nad Nežárkou, kde se odehrávají, dodávají oněm příběhům patřičné kouzlo. 7/10

kniha: Flotila Země - Zandl, Patrick
malarkey | **** | před 4144 dny

Edice Pevnost kniha č. 9 – Flotila Země. Kniha, která se začala psát na e-blogu a měla takový úspěch, že ji Pevnost uvedla v takto tištěné podobě. Příběh je vcelku jednoduchý zato neuvěřitelně chytlavý a i já jsem ji přečetl tzv. jedním dechem. Už se těším na pokračování 8/10

kniha: Nezačínejte si s drakem - Charrette, Robert N.
shpina | *** | před 4146 dny

Crossover sf a f. Orci s kulomety a elfové s datajacky. Svět je vykreslen spíš kyberpunkově. Hlavní hrdina je průměrný človíček, který se zaplete s přepadovým datamaingovým komandem složeným s elfa, orka a ještě nějaké havěti. A už po něm jdou megakorporace… Příběh je vypravován průměrným vypravěčským stylem, zápletka neoriginální, reálie světa zajímavé. Prostě dokonalá ukázka průměru, kterou trochu zachránil fakt, že jsem ji koupil v Lecných knihách za necelých 30 korun.

kniha: Sněhová královna - Vinge, Joan
lamahe | **** | před 4146 dny

Pokiaľ niekomu pripomenul názov tejto knihy slávnu rozprávku od Hansa Ch. Andersena, nebude to náhodou, nakoľko autorka sa ňou naozaj inšpirovala. Neriešia sa tu zásadné filozofické otázky a ideovo je to román pomerne jednoduchý, čo však pri ňom čitateľa udrží je krása a fantázia. Konrétne ide o výpravnosť a bohatosť deja so skvelo prepracovaným svetom a krásne špecifikovanými hlavnými postavami a množstvom tých vedľajších. Ako v každej rozprávke aj tu je jasne definovaná strana dobra a strana zla, ktoré navzájom zvádzajú urputný boj. Keďže to však nie je rozprávka pre deti, je tu zopár postáv, ktoré sa na nachádzajú na šedom pomedzí bieleho a čierneho, resp. zaznamenajú posun z jednej strany na druhú a čitateľ je tak veľa krát príjemne prekvapený zaujímavými dejovými zvratmi. Avšak niekedy mi aj tak trochu vadila (a niekedy ma zas tešila :)) predvídateľnosť udalostí. Aj keď príťažlivé kulisy ma nikdy nenechali na pochybách, že čítam science fiction, ako fanúšikovi „hard SF“ mi väčšinu príbehu chýbal „poriadny“ SF motív. V záverečnej tretine sa však spolu so skvelým rozuzlením zápletky pomaly vynoril a musím povedať, že zanechal výborný dojem.

kniha: Druhá planeta smrti - Harrison, Harry
cvok | **** | před 4147 dny

Druhý díl, je dobrý ale dle mého názoru není nejlepší Jason se po únosu dostane na zdegenerovanou planetu kde stroje a technologie jsou předměty náboženského uctívání a jednolivé rody si žárlivě střeží své, nyní již kusé, vědomosti, a pro získání technologie jiného rodu jsou ochotny rozpoutat krvavou válku, Jason jako všeználek je velmi cenný a ce ho každý s vůdců vlastnit jen aby získal nadvládu. Je to taková parodie na starého dobrého Mcgaivera se šťastným koncem.

kniha: Coventry v plamenech - Shelley, Rick
cvok | ** | před 4147 dny

Coventry v plamenech druhý díl je snad ještě lepší než první, po prologu se dovíme že federace zničila nějakou vojenskou základnu zrovna když na ní společenství cvičilo a ztráty jsou obrovské to by bylo tak na úvod pak už se kniha nese v duchu jedničky, opět jednotky federace napadnou nic netušící planetu, ale tentokrát to berou taktikou spálené země takže ničí a ničí a ničí společenství odpoví vyloděním a snahou zachránit co se dá. Opět sledujeme několik dějových linii, uprchlíky a jejich snahu přežít v lese s tím málem co jim zbylo a těhotnou manželkou navrch, vojáky společenství, místní domobranu a vesmírné zbory. Tentokrát se nepije tolik čaje, jako v prvním díle ale pro změnu se stále opakuje granáty trhali lístečky a větvičky, větvičky šlehají do tváří a nejlepší bylo stezku vyšlapaly kopítka a tlapičky zvířátek to sem se válel smíchy asi ještě půl hoďky, jinak kdo vyhraje je vcelku jasné federace je opět ta nejhorší, ztráty sou relativně vyrovnané a dokonce dojde i na menší masakr civilistů, ale jinak vcelku nic světového jednou přečíst a nikdy víc, navíc třetí díl zřéjmně nikdy nevyjde přeci jen máme rok 2007 a série vycházela v roce 1999 takže se nikdy nedozvíme jak to celé dopadne což docela naštve.

kniha: Stříbrný šíp - Medek, Leonard
shpina | ***** | před 4147 dny

Příjemná epická fantasy, ve které Medek ukázal, že k rozvinutí příběhu není třeba 3–5-ti knih o 300–600 stranách. Dobré ja např. vystřihnutí cestování, útrapy cest a drobné bojůvky, které v ostatních f ságách zaberou 1/4 rozsahu cyklu a tvoří omáčku zde prostě nenjdete. Prostě hrdinové někam vyrazí a střih, o dva měsíce později jsou tam (jako cestování ve Falloutu). Charaktery jsou zajímavé, jen obrysově načrtnuté, nechávající většinu na čtenářově fantasii. Pokud tedy někdo čeká klasickou fantasy ságu, bude asi zklamán a bude si myslet, že se to autorovi nějak vymklo z rukou. Naopak myslím si, že autor udržel příběh pevně ve svých opratích, vyvaroval se zbytečným pasážím a většině klišé a neduhům f ság.

kniha: Meče noci a dne - Gemmell, David A.
gaff | *** | před 4148 dny

Asi nejslabší Gemmellova kniha, kterou jsem zatím měl tu čest. Jako by autorovi došla fantazie, nevěděl si rady a pro velkej úspěch do knihy nacpal staré dobré a oblíbené hrdiny. Zde se setkáváme jak se Skilgannonem Hrozným, tak Drussem Velikým, Decadem či Jiannou.. A to prosím po tisíci letech! Bylo to nějaké neslané nemastné..

kniha: Vlčí krev - Coleman, Loren L.
shpina | **** | před 4148 dny

Tuhle knihu jsem dostal pod stromeček a velkou radost jsem z toho neměl. Naštěstí se ale vše v dobré obrátilo. Nejdřív mě sice vyděsila autorova bibliografie – přece jen vydat 5 knih za rok – to něco vypovídá. Ale kniha je celkem dobrá a nese více kladů než záporů. Mezi zápory patří neoriginalita, spojení hlavního hrdiny s vlkem (to mi přišlo na úrovni HP) , trocha redakční práce (autor střídá pohledy velice rychle, jednu chvíli přemýšlí jedna postava, o odstavec níže už se „díváme do hlavy“ jiné postavě – to je dobré, ale tyto prostřihy by bylo lepší oddělit jinak než jen novým odtavcem – třeba volnou řádkou mezi odstavci, nebo kulhánkovskými třemi hvězdičkami – čímkoliv, co zvýší přehlednost textu). Nejsilnějším záporem je vypadnutí z rychlého dějového tempa nějakých 80 stran před koncem. Cimmeřané dobijí průsmyk, a pak se Kernova skupinka tak nějak poflakuje… po akci má být sice trochu uvolnění, odpočinek pro čtenáře, ale nesmí být moc dlouhý. Ke konci se kniha opět rozjede. A klady? Detailní náhled do života v ledové divočině (nastudované reálie se sice trochu mísí dohromady – keltové, ranné skotsko, vikingové – ale není to tak zlé), svižný spád, dobře pojatý rpg vývoj hlavního hrdiny (tady je vidět, že autor psal i romány ze světa rpg her), výše zmiňované „prostřihy“ z hlav a vidění dalších hrdinů, které dobře osvětlí motivy dalších postav a hlavně nám přiblíží i další charaktery než jen hlavního hrdinu. Opravdu nadprůměrná finální bitva. Velice příjemné překvapení.

kniha: Po - Vášová, Alta
selafar | ***** | před 4148 dny

Fakt velmi pekne antiutopicke sci-fi, asi jedno z najlepsich ake kedy vyslo na Slovensku. A haluzne pisane.

kniha: Kletba Pána Zlora - Donaldson, Stephen R.
Duirin | 1/2 | před 4149 dny

Několikrát jsem během čtení přemýšlel, že to nedočtu. Donaldson se asi velice rád čte (tedy velice rád popisuje, čemuž já říkám, že píše o ničem). Navíc popisy naprosto šílených nálad a myšlenek naprosto šíleného Covenanta mi nepřišly nijak úchvatné. Nakonec jsem to tedy dočetl a jednu hvězdičku si to zasloužilo jen proto, že děj byl celkem srozumitelný a pochopitelný. 0 % dávám jen věcem, které jsou naprosto nepochopitelné (nebo nechutné). Prostě, kdyby to bylo tak poloviční, asi bych to označil za průměrnou fantasy, i když hlavní hrdina je naprostý šílenec.

kniha: Kroniky Jakuba Vandrovce - Pilipiuk, Andrzej
avatar2 | **** | před 4150 dny

Buranská fantasy nejhrubšího zrna, funguje však překvapivě dobře. Příběhy exorcisty-amatéra, který se do akcí v žádném případě nepouští střízlivý se opravdu dobře čtou, snadno však urazí čtenářův jemnocit. Nic pro slečinky.

kniha: Provinilé slasti - Hamilton, Laurell K.
shpina | **** | před 4151 dny

Skvěle čtivé, svižné, akční + odlehčující hlášky. Z dokonalosti tomu ubírají jen občasné jednoúčelnosti (např. návštěva baru u Mrtvýho Daeva – tam se dozvíme, že Anita je v opravdu velkým průseru, pro ty co to ještě neví. Jo a že chce zabít Valentina, pro ty co to ještě neví. Barman jí slíbí, že se ozve, jak je to s Valentinovým úkrytem, ale do konce knihy už ani vidu, ani slechu – prostě výplň). Jo taky mi občas vadilo předrsňování hlavní hrdinky. To se může jen když je v tom cítit ironie, nadsázka. Jenže když ji autorka často využívá a místy vynechá… Např. Anitin vztah k Filipovi – je to závislák nemám ho ráda, proč jsem ho tedy políbila? Oh. Naštěstí jde jen o drobné nedostatky.

kniha: Kedrigern a hlas pro Princeznu - Morressy, John
avatar2 | ***** | před 4151 dny

Fantasy která pohladí po duši. Bez krve, dramatických scén a přemíry soubojů, ale i bez pratchettovského filosofování nebo lewisovských moralit. Hrdinou je čaroděj, neobyčejně pohodlný a konzervativní, nesnášející cestování a s ním spojené nepohodlí a nepříjemnosti, jako je třeba setkávání s lidmi. A přesto touží po životní družce, kterou najde – jenže ještě je třeba vrátit jí řeč. Morressy umí psát neobyčejně zábavně, a to nenásilně zábavně, což dnes umí málokdo.

kniha: Útok na Buchanan - Shelley, Rick
cvok | ** | před 4151 dny

Útok na Buchanan to je supr kniha, asi sem nic lepšího doposud nečetl příběh začíná na planetě někde na okraji systému, kde jeden člen rady zrovna vyráží na lov hrochorožců, a zrovna ve stejnou dobu přistává federace, na planetě takže jen stihne odeslat raketu s prosbou o pomoc a stává se uprchlíkem a odbojářem, žádné úvodní info jako kdo bojuje ským a proč nečekejte prostě jsou dány dvě strany federace ti zlí a společenství ti dobří navíc sou to anglaní, ti dobří takže můžete očekávat velmi, ale opravdu velmi suchý humor a čajové dýchanky asi co desátou stranku jo bez čajníku se bojuje špatně, takže společenství zareaguje a přiletí na pomoc, mezitím odbojář nabere par přátel a stihne zničit několik raketoplánu což federaci nechá zcela chladnou takže odvetná akce nic, zareaguje teprv až společenství dorazí útěkem a návratem s celou flotilou, po vesmírnem boji dostane na frak, po vylodění jednotek společenství na planetě dostane na frak i na zemi konec nic víc nic míň, navíc autor sleduje několik dějových linii odbojáře, námořní pěchotu společenství, velitele flotily a pilota stíhačky takže sotva se dovíte o akci odbojářů už sme u pilota, přes něj k marině a pořad dokola výsledný efekt je hrozný a když k tomu přidáme stále se opakující hlášky typu čaj potřebujeme čaj nebo přílba zachytí vše tak ji nezapínejte vojak není vidět pokud nemá aktivní přilbu a hlavně bůch ochraňuj královnu ta nesměla chybět to byse dalo ale že autor nechal rozstřílet federaci na cucky asi 100 tisíc mrtvých flotila v hajzlu pechota v hajzlu ale společenstvi mnělo jen minimální ztráty jedna loďka několik stíhaček a par pěšáků asi do 50 to mně dostalo a civilní ztráty asi 1 člověk jo to se potom čte když víme komu autor nadržuje no je to slátanina pro zoufalé k zasmáni jednou a už nikdy já sem tak ráááááád že nejsem anglán.

kniha: Planeta, která neexistovala (II) - Dick, Philip K.
willis | **** | před 4152 dny

V originále The Collected Stories of P. K. Dick, Vol. II. – Second Variety). Povídky z let 1952–1955. První díl Collected Stories vydal Laser v roce 2002 jako To je Wub, kapitáne. Argo jednu knížku rozdělilo na 2.

kniha: Planeta, která neexistovala (I) - Dick, Philip K.
willis | **** | před 4152 dny

V originále The Collected Stories of P. K. Dick, Vol. II. – Second Variety). Povídky z let 1952–1955. První díl Collected Stories vydal Laser v roce 2002 jako To je Wub, kapitáne. Argo jednu knížku rozdělilo na 2.

kniha: 1984 - Orwell, George
shpina | ***** | před 4152 dny

Na rozdíl od Farmy zvířat tady Orwell trochu přestřelil, ale to vůbec nevadí. Kniha sice není tak nadčasová, protože zas až tolik se sovětským soudruhům ta totalita nepovedla, zato je ale velice temná a bezvýchodná. Po jejím přečtení poznáte ten pocit, jaký mohl mít člověk během těch nejtvrdších let totality a represí. Navíc v této knize ukazuje Orwell, jak moc je člověk manipulovatelný, proč někteří tolik touží po moci a jak neskutečně málo znamená jeden lidský osud.

kniha: Farma zvířat - Orwell, George
shpina | ***** | před 4152 dny

Skvělá věc. Necelých sto stránek na které autor vtěsnal tolik, že mnozí jiní by na stejný rozsah myšlenky i děje spotřebovali deštný prales. Protože: všichni autoři jsou si rovni, ale nekteří jsou si rovnější. :) Taky je dobré, že dílo není pojaté tak šedě a depresivně jako 1984, takže se po přečtení ani nebudete chtít zastřelit.

kniha: Puls - King, Stephen
avatar2 | **** | před 4153 dny

Dobrá postkatastrofická sci-fi, nikoliv nepodobná Neffově Tmě nebo Dni Trifidů. Stalo se to náhle – kdo toho dne dal k uchu mobilní telefon, stal se vraždícím maniakem. Jak se to stalo nikdo neví, snad teroristický útok, nad experiment, který se vymkl kontrole nebo nový druh počítačového viru. Jsou lidé, kteří tomu unikli protože mobil nepoužívají, ale není jich moc. Puls je velmi dobrá variace na staré téma – jak křehká je naše civilizace, jak málo stačí ke sklouznutí do chaosu. U Kinga nikdy není třeba pochybovat o čtivosti a dostatku nápadů, nezklamal ani tentokrát. Nemyslím že to je jeho nejlepší věc, přeci jenom se pustil do trochu jiného tématu než je mu vlastní, ale poradil si s ním na výbornou.

kniha: Čaroplavci - Haining, Peter
shpina | ***** | před 4153 dny

Snad nejlepší povídková sbírka nabízející mix SF&F&HORORU co u nás kdy vyšla.

kniha: Divodějní - Haining, Peter
shpina | **** | před 4153 dny

Dobrý mix sf&f, jedna z prvních sbírek, co jsem kdy četl. Na tu masu povídek, co sbírka nabízí, je v ní umístěno jen velmi málo slabších kusů.

kniha: Nepohádka - Renčín, Pavel
shpina | **** | před 4154 dny

Nápaditá a dobře čitelná variace nekonečného příběhu

kniha: Quartek! - Colin, Fabrice
shpina | ** | před 4154 dny

Nepříliš často humorný fantasy, kde děj rozhodně napádí tak jak by měl.

kniha: Krvavý kámen - Wagner, Karl Edward
shpina | **** | před 4154 dny

Lehce nadprůměrná howardovská heroic fantasy s velmi zajímavým hlavním hrdinou.

1606607608609610611612613614615616poslední (630)25189 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu