RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1609610611612613614615616617618619poslední (636)25434 příspěvků celkem
kniha: Angkor - peklo na Zemi - Lamont, Robert
magio | **** | před 4120 dny

Mám trochu jiný názor než Speedemon. Podle mě je tento druhý díl o maličko lepší než první. Souboje uprostřed džungle na mě působí lépe než minulé střetnutí na kosmické lodi Věčných. V příštím díle se do boje už snad také zapojí nějací démoni. Znovu nadprůměrný příběh, už se těším na další díl.

kniha: Dynastie Věčných - Lamont, Robert
magio | **** | před 4120 dny

Dynastie věčných je celkem kvalitní dílo. To, že je to už 300. díl nevadí, ale někoho to přesto může odradit. Zpočátku se musíte zorientovat v nových postavách, ale poté si zvyknete. Myslím, že tato nová série by mohla být i o něco lepší než známý John Sinclair. Pokud bude kvalita příběhů neustále narůstat, máme se na co těšit.

série: Letopisy Narnie
septimus | ***** | před 4120 dny

Pro ty kdo ještě Letopisy Narnie nečetli: Narnie je země, kde žijí bájná stvoření (fauni, obři, trpaslíci, ale hlavně mluvící zvířata). Narnie sousedí z dalšími zeměmi a i do těchto zemí vedou „cesty“ z našeho světa (např. Arkénie nebo Kalornie). V 1. díle se do Narnie dostává Lucinka, Zuzana, Petr a Edmund. Ty zbaví Narnii od zlé čarodějnice a setkávají se s Aslanem, což je nejdůležitější postava v těchto knihách. Postupně (během dalších dílů) může z této základní čtyřky do Narnie čím dál míň dětí, protože stárnou. Takže na scénu nastupuje Eustác (zprvu velice arogantní a škodolibý, ale postupně se samozřejmě lepší). 5.díl se vrací do minulosti a anglické děti tam vystupují jen jako vedlejší role. Hlavní postavou je Šasta (chlapec) a jeho mluvící kůň Brí – vlastně Brí a jeho Šasta :) . Šestý díl vypráví o vzniku Narnie (jak se můžete dočíst v anotaci). V tomto dílu je krásná „scéna“, kde Aslan zpívá a během jeho zpěvu se zrodí slunce, ze země rostou stromy, tráva a také stvoří mluvící zvířata. Toho jsou svědky i děti Diviš a Gábina (a spol.), kteří ale s sebou nechtěně přivedou zlou čarodějnici, kvůli které pak musí na létajícím koni Křídlínovi přinést uzdravující jablko. A nakonec v posledním díle Narnie po tuhém boji zanikne. Ještě jsem se nezmínil o Aslanově království. V Aslanově království je (když zrovna není někde jinde) Aslan. Tato zem leží za mořem plným leknínů, kam se ve 3. díle Narniané a děti dostanou, ale k pobřeží doplaval jen myšák Rípčíp, který to měl ve věnečku. V 7.díle se s ním mrtvé děti setkají. Myslím si, že tato edice by měla být mnohem známější než Harry Potter (kterého ale taky čtu – takže to můžu objektivně posoudit), že mi určitě „něco dala“ a že by si ji měl každý přečíst.

kniha: Planeta Eden - Lem, Stanisław
Ťuhýk | **** | před 4121 dny

Nejsem si jist, zda tato kniha skutečně vyšla v Karavaně v roce 1971.

kniha: Akce Lyra - Berkovec, Jiří
avatar2 | **** | před 4121 dny

Nečekaně dobrá, neprávem zapomenutá věc. Sbírka velmi zručně napsaných povídek se SF tematikou. Při čtení mi připadalo, že takhle nějak by psal Asimov, kdyby se dal místo vědy na hudbu – povídky jsou velmi kultivované, inteligentní, vždy se špetkou humoru.

kniha: Dhampir - Hendee, Barb
Hendee, J. C.
willis | ** | před 4123 dny

V nějakém doslovu nazval M.Žamboch některé knížky zbytnělými povídkami. Tohle je myslím klasická ukázka takové knížky, kdy místo aby se děj nějak zajímavě rozvíjel ke konci spíš ztrácí dech tím, že stále přibývají už nic nového nepřinášející další a další stránky. Je to stále dokola, souboj x uzdravování, souboj x uzdravování tohle proběhne se stejnými protivníky asi 5×.

kniha: Měsíční zahrady - Erikson, Steven
Vlask | *** | před 4124 dny

Otřesně zpracovaný začátek knihy naštěstí trochu zachraňuje konec. Je to jako číst nejdříve 5 knihu z osmidílné série – v knize je moc dějových linií s postavami, které neznáte, do toho zasahují naprosto nesmyslně bohové o kterých také nemáte tušení, kouzelníci používají jakési chodby, aniž by bylo vysvětleno proč a v celém ději je spousta odkazů na předcházející události několika minulých let či desetiletí. Do toho zamíchejte spoustu postav, které se navzájem snaží odstranit a zastávájí různé funkce ve dvou městech a máte naprostý guláš. Pokud se v této knize chcete vyznat, tak vám vážně radím od začátku si dělat nákres všech postav v knize, jejich hodnosti, pozice ve světě a čeho chtějí dosáhnout.

kniha: Tři vyvolení - King, Stephen
avatar2 | ***** | před 4128 dny

Svělý druhý díl Temné věže. Pistolníku Rolandovi je souzeno, aby na svou výpravu získal společníky z „našeho“ světa, zvlášť když je jeho pistolnické uměni značně omezeno amputací dvou prstů hned na prvních stranách knihy. Kniha nepřináší významný posun při jeho výpravě k Temné věži, ale přesto je strhujícím čtením, jak už bývá u Kinga zvykem. Postavy jsou vykreslené do posledního detailu svých charakteristik, a ačkoliv děj nepádí, čtenář se nenudí. Je znát, že kniha není žádná rychlokvaška, je promyšlená, nápaditá a spletitá.

kniha: Poslední svého druhu - Eschbach, Andreas
Doubravka | **** | před 4128 dny

Z Eschbachových knih jsem jako první četla Tkalce gobelínů a obávám se, že touto knihou nasadil sám sobě laťku skutečně vysoko. Přinejmenším „Poslední svého druhu“ Eschbachovu prvotinu stěží překoná, ale i tak je to dobře zvládnutá kniha, která mě vtáhla do děje a nedala mi pokoje. Hlavního hrdinu – nepovedeného kyborga – pokládám za velmi vydařenou postavu. Autor nám realisticky ukazuje, jak všechna ta vylepšení a předražená technika narychlo zabudovaná do živého masa může v konečném důsledku místo superhrdiny vytvořit spíš mrzáka. Už proto to není žádné přehnaně veselé čtení, obzvlášť když po nebohém kyborgovi začnou pátrat stíny z jeho minulosti a nenechají ho v klidu dožívat v ústraní. I tak to Fitzgerald zvládá docela dobře, třebaže ho jeho lidskost a „poruchovost“ neustále srážejí na zem. Příjemná a čtivě psaná kniha mě potěšila o to víc, že jsem ji koupila ve slevě :)

kniha: Dveře do léta - Heinlein, Robert A.
Doubravka | ***1/2 | před 4128 dny

Typický Heinlein. Čtu jeho knihy ráda, milá oddechovka a zajímavé nápady, nicméně časem už mě trošku unavuje ta schématičnost jeho postav, břitkost hrdinů, půvab hrdinek a nevyhnutelné happyendy. Nejinak je tomu i v této knize, kdy se hlavní hrdina lstivě pomstí svým blízkým, kteří jej zradili, pomocí jakéhosi „cestování časem“. Doporučuju jako čtení na odpočinek, ale nic převratného tu nehledejte.

kniha: Dóm řetězů - Erikson, Steven
Doubravka | ***** | před 4128 dny

Erikson je čím dál tím lepší, Karsa Orlong mě naprosto ohromil (což je po Pannionském věštci co říct ;-) Navíc mě velce těší číst o postavách, které se vyvíjejí a podrobují tak neustálé proměně i můj vztah k nim. V téhle knize není nic černobílé a ani jedna postava není zcela kladná či zcela záporná. A samozřejmě je to depka, atmosféra neblahých očekávání a tušení hrůz, oblíbenci i odporníci hynou a člověk neví dne ani hodiny. Nemůžu se dočkat pátého dílu, už aby tu byl :)

kniha: Invaze ghoulů - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 4128 dny

Objevuje se zlatá pistole, jenž v budoucnu sehraje obrovskou roli. A aby toho nebylo mále tak se seznamujeme s profesorem Chandlerem – vědcem a cestovatelem dimenzemi. A jedna z dimenzí je i Xorronova, jenž je samozřejmě plná ghoulů. Sem je John přenesen, aby odhalil její tajemství. Mezitím Suko v Londýně bojuje s Misterem X, uprchlíkem z Xorronovy dimenze a snaží se obvinit nepolapitelného Costella.

kniha: Temnota - Saul, John
Mat21 | ***** | před 4129 dny

Nadprůměrně vydařený román, který jsem během pár dní doslova přelétl. Ocenil jsem především originálnost tématu i pozvolné odhalování tajemna. Knížka pro mě byla osvobozením od hrdinů, kteří většinu děje putují za něčím a zbytek bojují s elfy nebo démony.

kniha: Boží lov - Bujold, Lois McMaster
Doubravka | ****1/2 | před 4129 dny

Právě – přehnaná akčnost mě moc nepřitahuje :) Kniha je celkem povedená, četla se mi dobře a klidně bych zvládla i další pokračování.

kniha: Prokletí Chalionu - Bujold, Lois McMaster
Doubravka | ****1/2 | před 4129 dny

Já to koupila v Levných knihách, oba první díly, takže si nestěžuju. Kniha se mi ale líbila a její pokračování rovněž, takže u třetího dílu jsem se už plácla přes kapsu a koupila za plnou cenu. Bergovou mi to taky v něčem připomnělo, snad jen o trochu méně depresivní ;-) Každopádně doporučuju alespoň přečíst, každý ať si udělá obrázek sám. Já hodnotím ****

kniha: Vertikální peklo - Brussolo, Serge
shpina | **** | před 4129 dny

Příběh zatracenců ve vězeňském pekle. Děsivější a tísnivější vizi věznice jsem ještě nečetl ani neviděl. Za přežití vězni platí svou lidskostí a bolestí. Hlavní hrdina žije zčásti jen ve své vlastní hlavě a to mu dává šanci přežít. Jedna z mála knih, kde rozsah by mohl být až trojnásobný. Autor má spousty nápadů, které jen letmo nahodí a už na nás valí další a další způsoby, kterými pekelný stroj okrádá vězně jak o části těl, tak o jejich lidství. škoda, zkušenější autor by jistě dovedl některé nápady ještě dál. Kniha prostě nevyužívá svého úžasného potenciálu.

kniha: Poslední bitva - Lewis, Clive Staples
avatar2 | ***** | před 4130 dny

Důstojné zakončení Letopisů Narnie. Sledujeme zde zánik tohoto světa očima posledního spravedlivého a jeho návštěvníků z našeho světa. Zánik Narnie je současně jeho očistou a vznikem Narnie nové, lepší. Je tu patrný jasný odkaz na biblickou potopu Země, nebo na zánik Sodomy a Gomory. Konec příběhu je pak jasným tvrzením autora, že smrtí nic nekončí.

kniha: Zaklínač II - Meč osudu - Sapkowski, Andrzej
septimus | ***** | před 4133 dny

Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, Marigoldovi (trubadúr) a Yennefer (čarodějka, vědma), kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Kniha obsahuje 7 povídek, s kterými Vás alespoň okrajově seznámím!

kniha: Pekla zplozenci - Kolár, Josef Jiří
avatar2 | **** | před 4133 dny

Kniha rozhodně zajímavá, už proto že v ní potkáme celou řadu skutečných historických postav, i když ve fiktivních situacích. Kniha se dobře čte, na sto padesát let starou věc má i dobrý spád, byť jazyk je dost archaický. V knize se v zásadě jedná o alchymistické pokusy rudolfinského doktora Scotty, které „po zásluze“ zaplatí životem. Dobro zde však překvapivě nevítězí, zemřou i kladní hrdinové. Kniha je celkově jednou z nejlepších věcí, které jsem z kořenů české fantastiky četl.

série: Zaklínač
septimus | ***** | před 4136 dny

jedna z nejzajímavější fantasy ság; proto, že není žánrově čistá. osudy hlavních hrdinů probíhají ve dvou světech, v tom smyšleném autorem, ale skrze něj i v tom našem. autor mistrně vykrádá náměty, jména postav, události i celé dějinné souvislosti a staví z nich velmi čtivý, dobrodružný příběh s nečekanou hloubkou postřehu. ač se autor snaží držet základních konvencí fantasy, s oblibou je porušuje; a to jen proto, aby dodal vyprávění další rozměr. pro zastánce čistého žánru může být autor zbytečně řečný, neustále odbíhající od tématu, „snižují“ často velikost toho, co je obecně ctěno a uctíváno. pro toho, kdo rád o světě přemýšlí je to jedinečný zážitek.

kniha: Eragon - Paolini, Christopher
septimus | ***** | před 4136 dny

velice nesouhlasím s Olorinem Tato kniha je velice dobrá a rozhodněcx stojí za přečtení

kniha: Kniha o filmu Eragon - Vaz, Mark Cotta
septimus | brak | před 4136 dny

Jednsaa z nejblbějších knih kterou jsem kdy čet velmi Nedoporučuji!!!

kniha: Eldest - Paolini, Christopher
septimus | ***** | před 4136 dny

Výborná kniha a to že se říká že kopíruje starwars a Páná prstenů není pravda Druhý díl je podsttatně lepší než první. ale Eragon se v tomto díle vydal k elfům aby dokončil Svůj výcvik

kniha: Čaroděj Ivanov - Pilipiuk, Andrzej
biker11 | ***** | před 4137 dny

už konečne viem načo je lanko z bicykla, guma z auta a ako sa robí samohonka. Super kniha, výborná zábava. Taký balzám na dušu vytvorený z malých, niekdy väčších absurdít.

kniha: Cirkus prokletých - Hamilton, Laurell K.
shpina | **** | před 4137 dny

Opět stejná dějová výstavba. Jednou linií je série vražd, druhou Anitiny problematické vztahy s upíry. Tentokrát je ale mezi liniemi větší provázanost a mírná rozmělněnost, která zvyšuje napětí. Tedy pořád to samé, jen bych řekl o trošku ještě o trochu čtivější, více cool hlášek a méně „ženských“ problémů s oblékáním apod. Jen se nám Anita trochu zamilovala do nějakého vlkodlaka, tak se bojím, aby se další díly nenesli ve stylu milostného dilematu a pitvání jejího vztahu k upířímu vládci města a vlokodlakovi .

kniha: Druhá šance v ráji - Hamilton, Peter F.
willis | **** | před 4137 dny

Sbírka povídek ze světa (spíš tedy vesmíru) stejného jako série Úsvit noci. Určitě bych doporučil přečíst nejdřív tuhle knížku. Úsvit noci mi přišel stránkově naddimenzovaný. V povídkách je vidět, že Hamilton má dobré nápady a umí z nich těžit zajímavé příběhy aniž by spotřeboval kvanta papíru.

kniha: Nejhloupější anděl - Moore, Christopher
avatar2 | *** | před 4139 dny

Podle mě dost nevyrovnaná věc – mix dobrého humoru, dramatických scén i hororové hrůzy, ale to vše tak namixované dohromady, že to nedrží tvar. Asi jako by se někdo pokusil o kombinaci Pratchetta a Sapkowského. Autor nepíše špatně, ale prostě si měl vybrat, jaký žánr chce dělat. Tohle mi moc nesedlo.

kniha: Pán modrého meče - Neff, Ondřej
malarkey | *** | před 4140 dny

Edice Pevnost kniha č. 19 – Pán modrého meče. První díl série byl rozhodně o dost lepší a mohutnější co se příběhu týče. Samotný příběh sice není špatný, ale na svoji délku se do sebe snaží nahustit co nejvíce ze začátku vcelku jednoduchého příběhu, který se postupně rozvětvuje a dalo mi práci to dočíst. Možná to také bylo tím, že mě příběh už tolik nedokázal šokovat návazností na současnost jako přecházející. Nakonec jsem to dočetl a zas tak zklamaný jsem nebyl a i nadále se těším na regulérní zakončení trilogie stejně tak jako na tento díl. 6/10

kniha: Pasqualův anděl - McAuley, Paul James
shpina | *** | před 4141 dny

Jeden z mála u nás vyšlých steampunkových románů. Autor nám předhazuje obraz minulosti, kde průmyslová revoluce začala o pár století dřív. Bohužel na tempu jinak dobrého románu je vidět, že se McAuley zaměřil hodně na vykreslení a pestrost tohoto světa. Hlavně první část knihy je velmi popisná a pomalu se rozjíždí. Druhá část už nabírá na obrátkách a třetí prostě nemá chybu. Moc se mi líbilo, že autor podchytil dobu nejen popisem reálií, ale i (narozdíl od popisů reálií) zdařilým a nenásilným dobovým myšlením a výrazivem všech aktérů příběhu. Opravdu škoda, že autor byl tak moc posedlý vystižením prostředí, že v úvodu trochu pozapoměl na čtivost. Srovnám-li tuto knihu s Powersovým steampunkovým nářezem Brány Anubisovy, kde se vystižení doby snoubilo se svižným dobrodružným příběhem v dokonalé symbióze, nemohu hodnotit lépe.

kniha: Ztracený svět - Doyle, Sir Arthur Conan
avatar2 | **** | před 4143 dny

Oproti Zemi mlhy, kde mne autor Sherlocka Holmese silně zklamal, je Ztracený svět příjemné překvapení. Slovutný, byť kontroverzní profesor Challenger se tu v doprovodu tří společníků vydává do Amazonie, kde objevuje dinosaury, lidi na úrovni doby kamenné a podobně. Kniha je psána vtipně, napínavě a navíc mám ještě v paměti stejnojmenný komiks vycházející v časopise ABC v dobách mého dětství :-) Tuhle Doylovku doporučuji milovníkům klasiky.

kniha: Znamení draka - Sage, Angie
septimus | ***** | před 4145 dny

Super nejlepší kniha kterou jsem kdy četl

Velice vakční vtipné a hlavně zabavné čtení prostě klasika

kniha: Temnota - Saul, John
septimus | ** | před 4145 dny

Podle mně jd tato kniha máloakční a nudná

kniha: Magyk - Sage, Angie
septimus | ***** | před 4145 dny

Velice podobné Harrymu Potterovy

kniha: Dvě věže - Tolkien, J. R. R.
septimus | ***** | před 4145 dny

Není co dodat KLasika

série: Pán prstenů
septimus | ***** | před 4145 dny

Klasické antasy od Jrr Tolkiena no prostě : jedna z nejepších serii Kterou znám

kniha: Tajuplný ostrov - Verne, Jules
septimus | ***** | před 4145 dny

celice zajimavé scifi spojené s vědectví stjí to za to si to přečíst

Jedna z nejslabších povídek z pera mistra Kinga.. Žádné napětí, jen nuda na pár stránek…

kniha: Ďáblův elixír - Hoffmann, E. T. A.
avatar2 | ** | před 4149 dny

Nemám nic proti pochmurným příběhům s náboženskou tematikou, v tomto žánru lze najít opravdové perly, ale tato kniha mezi ně nepatří. Příběh bratra Medarda, který po požití posvátného elixíru zvlčí a začne žít hříšným životem aniž by sám dobře chápal proč se prostě špatně čte. Ději chybí spád, napětí, nebo něco jiného, co by udrželo čtenářovu pozornost. Chcete-li něco zajímavějšího v tomto ladění, sáhněte raději po Karáskovi ze Lvovic nebo Poeovi.

vtipné absurdné a hlavne orginálne. Žiadny Prachet, skôr Pilipiuk v kozme. super

1609610611612613614615616617618619poslední (636)25434 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu