RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1613614615616617618619620621622623poslední (633)25306 příspěvků celkem
kniha: Hvězdný vlk - King, William
Seifgard | ***** | před 4199 dny

První kniha série je zároveň nejlepším kusem. Z fantasy příběhu pomalu a nenásilně přecházíme do světa warhammeru 40000. Knize sice chybí něco z temnoty její deskové předlohy, ale přesto se jedná o nanejvýš čtivý příběh oplývající i kapkami originality.

kniha: Vládce klanů - Golden, Christie
Seifgard | ** | před 4199 dny

Knih vydávaných pod jménem různých počítačových či deskových her jsem přelouskal víc než pár, ale tehle kus se mi opravdu nelíbil. Děj je prostinký, postavy ploché jak prkno a závěr předvídatelný. Autor popisuje dění dost nezáživně a nějaké vnitřní pochody postav se prostě neřeší. Nezlobte se pokud použiji klišoidní větu , ale tentokrát je zcela na místě – Z tématu se dalo vytěžit mnohem víc.

kniha: Noční klub I - Kulhánek, Jiří
Seifgard | ***** | před 4199 dny

Bezkonkurenčně nejlepší z Kulhánkových knih. Nedávno jsem četl po deváté a přesto se královsky bavil. Autor používá vše co v předchozích knihách a kupu nových nápadů navrch. Hlavní hrdina není polobůh likvidující všechny, kteří mu přijdou do cesty, ale lidská bytost. Jak zmínil již archon scény ze samotného klubu jsou dotažené k dokonalosti a zasloužili by si víc prostoru né-li celou knižní sérii. Pokud jste ještě nečetli koukejte to rychle napravit.

kniha: Mráz a oheň - Bradbury, Ray
Seifgard | **** | před 4199 dny

Klasická sbírka Bradburyho povídek. Většina z nich si udržuje vysokou úroveň na jakou jsme u autora zvyklí. Nad ostatní povídky vyniká právě Mráz a oheň, která dala sbírce jméno. Už jen kvůli ní je dobré po knize sáhnout.

kniha: Diktátor - Wells, H. G.
avatar2 | **** | před 4199 dny

Varující román, kterým H. G. Wells osm let před vypuknutím druhé světové války upozornil na to, jak snadno se může moci ve státě ujmout charismatická osobnost, které podléhají davy. Univerzitní historik se během spiritistické seance změní ve vůdce Británie, který z čistě idelogických důvodů rozpoutá válku po celém světě. Naprosté zkáze nakonec zabrání podnikatelé kteří mu odmítnou vydat tajemství smrtícího plynu, kterým si chtěl podrobit Evropu. Kniha je psána typicky wellsovským stylem – pomalu, rozvážně, hloubavě, velmi anglicky. Ale to považuji za plus, mně tento styl sedí.

Vynikající povídka! Křídla v noci jsou možná nejlepší u nás vyšlou povídkou Roberta Ervina Howarda. Poprvé mi úplně vyrazila dech. Vypráví o tom, jak se anglický dobrodruh Solomon Kane setká v neznámém koutu daleké Afriky, s harpyjemi ze slavných Starých řeckých bájí a pověstí. Povídka má neopakovatelný náboj, strašidelnou atmosféru a neobyčejnou zápletku. Také postavy akaan-harpyjí jsou skvěle vykresleny. Přečtěte si nezapomenutelné dílo od zakladatele fantasy literatury. 10/10

série: Sedm pečetí
magio | *** | před 4199 dny

Zajímavá fantasy série s jemnou příchutí hororu. Knížky vypráví příběhy čtyř dětí, které pomocí dávného čarodějného dědictví bojují proti všudypřítomnému zlu. Zápletka je většinou totožná, objeví se nějaký démon z dávných časů a začne vraždit. Čtyři hrdinové ho pak po dlouhém pronásledování nějakým důmyslným kouzlem přemůžou a zničí. Nějaká promyšlenost a složitost tyto knihy rozhodně nezdobí, ale jako oddechovky někam na dovolenou to ujde.

kniha: Stroncium - Kulhánek, Jiří
avatar2 | ** | před 4200 dny

Pro mě zklamání. Kulhánek oproti předchozím knihám silně obměnil prostředí, ale je to na škodu. Tvrdá brutalita a vyžívání se v nechutnostech, které zpestřovalo Vládce strachu nebo Noční klub je tu dovedeno do takové míry, že prostě začne nudit. Navíc hrdinovy fantastickéí výlety na Titan či Měsíc tu působí neuvěřitelně naivně, až mi to připomíná šedesát let staré Troskovy fantazie. I postavy se srovnání s předchozí tvorbou neobstojí – upíři jsou prostě lepší parťáci než živí mrtví. Kdepak, s tímhle Kulhánek nezabodoval.

kniha: Nákaza zla - McIntosh, Neil
cvok | *** | před 4201 dny

Nový příběh ze světa Warhammeru po prvním díle řekl bych vcelku zklamání, Stefan pronásleduje Alexeje přes pláně, aby ho mohl zabít neboť je nakažen chaosem hned v úvodu se ale Alexej necha zajmout a odvest do Sigmarsgeistu, pod kterym se skryvaji mocné vody jezera Tal Dur, které chce ovládnout pro svého temného pána. Tak to je vcelku pointa příběhu, kdo vyhraje je vcelku jasné fanoušci velmi bolestivých smrti a proudu krve budou nadšení, škoda jen že kniha ma několik chyb které kazí celkový dojem, s první se setkame už na 13 straně kde chybou překladu zjistimé že místo Ostermarkske rokle máme Ostravskou rokli, tato chyba se opakuje několikrát, další chyba je na straně 57 kde Stefan zjistí že cestuje bez map, ale na straně 78 zjistí podle svých map není nikde o Sigmarsgeistu ani zmínka, ale co mně dostalo asi nejvíc tak strana 27 tam Stefan zjisti že před půl rokem mněl pít se svým bratrem, jak se domluvili v prvním díle, ale na konci knihy zjistíme strana 301 že ma ještě týden čas, takže to stihne, no a klasický mně stále udivuje kolik toho člověk dokáže ještě vydržet i když je skoro mrtvý a vyčerpaný, jo ať žije hlavní hrdina co dodat je to Warhammer, ja mám rád Gotreka, ale tohle ma do Gotreka docela daleko a jen to těží ze serie jo a nejvíc mně naštvalo že nevím co se stalo s temným pánem, ne že bych mu fandil, ale vtipná vsuvka na zavěr typu ja se vrátim by mohla být, jako by se autor bál překročit daný limit stran no snad ve trojce, pro mně slabší průměr kdo chce ať si knihu přečte já ji už ale čist znova nehodlám.

kniha: Kouzlo Samoty - Modesitt, Leland Exton
Vlask | *** | před 4204 dny

Číst se to dalo, příběh docela poutavý ale zpracování otřesné – úvod totální nuda, první polovina knihy psaná stylem referátu o školním výletu (aneb opravdu čtenář potřebuje vědet jak měli v každé hospodě, kde se zastavil rozestavený nábytek, nebo barvu trávy kolem cesty?). Navíc veškerý akční děj začíná zničeho nic, bez vysvětlení co se děje, proč se tak děje a jak to vypadá. Takže jednu chvíli jede někam na koni a najednou zničeho nic čaruje – proč a jak se obvykle dozvíte až nakonec.

Conanovská povídka se všám co k tomu patří. Drsný Conan, k němu stejně drsná nádherná válečnice na kterou má permanentně chuť, hromady nepřátel postupně proměněných v mrtvoly. Nesmí chybět ani krásná zlá kouzelnice v roli finálního bosse. Podle mně jedna z nejlepších originálních conanovských povídek.

kniha: Hra o trůny 2 - Martin, George R. R.
knedle | ***** | před 4207 dny

Dobro ve fantasy uz dlouho nedostavalo tak na prdel. Oblibenost Starku stoupala co kapitola, nenavist k Lanisterum co pul. Konec knihy je velkym krokem do fantasy sveta a po zpetne sumarizaci jen zjistite, ze nic nebylo vyreseno uplne, spise naopak… // A aby bylo jasno – tohle musite precist!

kniha: Poslední hlídka - Lukjaněnko, Sergej
biker11 | ***** | před 4208 dny

pre mňa asi najlepšia hliadka – Toník sa nám pekne vyšvihol, príbeh je akčnejší a modernejší, Iný sú troška poludštený, super dej. Má to všetko čo sa dá od odbrej knihy čakať, po Stronciu veľmi príjemná zmena. Môžem len povedať smelo do čítania, nesklame.

kniha: Lovci temného moře - Odom, Mel
cvok | ** | před 4208 dny

Očekával sem napínavou knihu o velrybářích, kteří honí obři chobotnici, soudě dle obrázku na přebalu knihy, můžu říct jen jediné ------ spletl sem se. Příběh začíná lovem velryby, jak se záhy dovíte několikrát opakovaně tak slaná voda štípe v očích, pro mě to byla zásadní informace neboť u moře sem nikdy nebyl a to sem opravdu nevěděl. Samotný příběh nás zavádí na velrybářskou loď, kde vládne tyranský kapitán a hlavní hrdina se rozhoduje zda vest vzpouru či ne, je to dilema neboť byl bývalý pirát, a to se špatně rozhoduje, načež se setkají s onou pirátskou lodí s které unikl takže je příběh protkán milostnými střípky minulosti hlavního hrdiny, a touhou kapitána pirátské lodi hlavního hrdinu zabít, navíc je to na pozadí války takže dojde na námořní bitvu s nepřátelskou lodí a do toho se připlete nadšený vědec, který pátrá po oné příšeře co potápí lodě. Takže až se lodičky rozstřílejí, objeví se velryba co má v sobě mimozemskou formu života a hlavnímu hrdinovi nezbyde nic jiného než toho šméjda z vesmíru zabít, i když je skoro mrtvý a na pokraji svých sil, no a až všechny pobije tak jak jinak, kniha končí romantikou neboť vědec má sličnou asistentku v podobě dcerušky, která touží jak jinak než po sexu a ským jiným než s hrdinou, no je to taková mišmaš všeho dokupy, pokud se rozhodujete podle přebalu budete zklamáni, pokud se rozhodujete podle komentáře na přebalu knihy, budete zklamáni neboť komentář psal někdo kdo zřejmně knihu nečetl, kdyby to byl příběh o námořnicích něco jako Ostrov pokladů nebo Moby Dick tak bych to vcelku skousl, ale závěrečný souboj s mimozemšťanem který vykřikuje hlavní hrdino zemřeš to bylo i na mně moc, nevím co chtěl autor vlastně napsat, sci-fi nebo dobrodružný kdoví….. tuhle knihu mohu jen vřele doporučit, sem tam je dobré přečíst si nějakou hovadinku ať si pak vážíme daleko lepších knih, neboť jak se říká papír snese vše.

povídka: Hlad a extáze upírů - Stableford, Brian
vyšla v: Ikarie 2006/11
avatar2 | **** | před 4208 dny

Skvělá povídka, která svádí dohromady řadu fiktivních osob, literárních postav i skutečných osobností. Nese se v příjemně ponuré atmosféře plné mlhy a tmy. Opravdu mně potěšilo setkání Oscara Wilda, H. G. Wellse, Sherlocka Holmese, upíra a dalších v jedné povídce. Děj se sice nese v pomalejším tempu a celkem předvídatelný, to ale k tomuto typu lehce detektivních povídek patří. Jednu hvězdičku srážím za předvídatelnost a za to, že ze sebe můj oblíbený Sherlock Holmes nechá udělat troubu :-)

kniha: Stroncium - Kulhánek, Jiří
Vlask | **** | před 4208 dny

Klasický Kulhánek = hrdina superman, střelné zbraně a akce všude, správné hlášky a perfektní čtivost. Má to jednu malou chybičku (někteří ji nezkousnou) – je to pořád stejné. Kdo čeká něco jiného než je dosavadní tvorba, bude zklamán. U mně to má plus za obměnu prostředí – postkatastrofická budoucnost tu sice už byla, ale poněkud hodně vylidněná – tato varianta alá cyberpunk se mi zamlouvá mnohem víc.

kniha: Phulova rota - Asprin, Robert Lynn
biker11 | ***** | před 4208 dny

super kniha – vtipná, dobrý dej. Odporúčal by som ju ako začiatok pri štúdiu motivácie a ovládania ľudí, bez srandy je tam krásne ukázané čo spraví správne zaangažovanie a motivácia z „odpadom“ spoločnosti. Super postavičky v orginálnom prostredí, Sci-fi je tu len pláštik okolo postáv a príbehu. Veľmi dobrá protistresová kniha pre všetkých.

kniha: Bestie - Benchley, Peter
cvok | **** | před 4209 dny

Bestie kniha, která je velmi podobná čelistem, akorád místo žraloka, požíra nic netušící občany obří oliheň – něco jako chobotnice, dle mého názoru byly čelisti lepší, ale bestii můžu taky doporučit na dva večery budete mít o zábavu postaráno a zjistíte že pokud ste plánovali dovolenou na bermudy tak podle knihy tam nemá cenu jezdit.

kniha: Skleněná hrůza - Dark, Jason
Speedemon | **** | před 4209 dny

Gorgos! Jeden z Velkých starých! Čtyři policisté najdou jeho odkaz (velký krystal) na Sicílii a kousek si dovezou do Londýna. Moc Gorgose nad nimi zvítězí a oni se stávají služebníky ze skla. To je hlavní dějová linie. Hezké ne? Škoda že se vše točí jen kolem těchto policistů a do hry se nezapojí sám Gorgos. Ale jelikož je to na pokračování, tak od příštího dílu čekám více. I když je děj natahovaný, tak mě bavil, je napsaný svižně. Dark měl asi další dobré období.

kniha: Stroncium - Kulhánek, Jiří
biker11 | * | před 4210 dny

je to ako s VanDammom – prvé filmy boli dobré -Leon, Krvavý šport, ale potom to bola B až C-trieda. Stroncium je pre mňa podobné – prvé knihy dobré – Vládci strachu, Cesta krve, ale to to je dosť slabé. Hlavný hrdina je superman, ktorého každý dostane do zajatia, ale zázračne sa z toho dostáva. Neprezradím konec, tam sa to troška vyjasní, ale … Neviem pripadá mi to taká zlátanina, už viem prečo sme tak dlho čakali – asi sa to prepracovávalo, aby to bolo čitateľné – čítať sa to dá, ale len to. Je to kniha ozaj tak pre Kulhánek fanklub. Dúfam , že ďalšia kniha nebude mať klesajúcu tendenciu, bola by to škoda- tie prvé boli fakt dobré.

kniha: Spin - Wilson, Robert Charles
avatar2 | **** | před 4210 dny

Velmi dobrá „vědecká“ SF. Co se stane, když se lidé dozvědí, že jejich vlastnímu světu začíná zvonit hrana, a že každý den může být poslední? Kniha navozuje spoustu otázek, ale na málo z nich odpovídá. Wilson nastínil děj na naší planetě tak zajímavě, že by z něj mohl napsat ještě několik dalších románů. Jednu hvězdičku srážím jen za to, že se do skvělých SF částí děje příliš pletou soukromé záležitosti hlavních hrdinů, i když samoúčelné to není.

kniha: Nikdykde - Gaiman, Neil
biker11 | ***** | před 4210 dny

jedna z najlepších kníh čo som čítal- orginálna, super príbeh. Zo začiatku som troška tápal čo to je – fantasy, paródia, ale potom sa to rozbehlo a ja som to čítal jedným dzchom, oplatí sa prečítať.

kniha: Věčné zatracení - Barker, Clive
biker11 | *** | před 4210 dny

dosť ma to sklamalo, také nedorobené . pripadalo mi, že som to už x-krát čítal

kniha: Morituri Te Salutant - Obluk, Pavel
malarkey | ***1/2 | před 4211 dny

Edice Pevnost kniha č. 7 – Morituri te salutant. Zajímavě pojatý příběh o ne příliš pozitivní budoucnosti naší matičky Země. Při čtení jsem se občas nudil, ale když už šlo do nejhoršího, tak se stal zvrat v příběhu a mě stále dokázal udržel v očekávání v závěr, který mohl být trochu originálnější. 6/10

kniha: Malevil - Merle, Robert
Duirin | ***** | před 4212 dny

Výborná kniha. Po úvodních dvou kapitolách se děj rozbíhá a po polovině přechází v trysk. Výborně vykreslené postavy včetně popisů jejich pocitů a nálad, i když Emanuel mi občas přišel svým jednáním až příliš dokonalý. A v tu chvíli se objevily výborné Tomášovy komentáře děje z jeho pohledu, které ukazovaly, že Emanuel vůbec není tak úžasný, jak se zdá. Během čtení mi vadila pouze jedna drobnost a to, že výbuch zasáhl celou Zemi (kdyby i jen Evropu…), ale část městečka La Roque zůstala téměř nezasažena. Ale o to v knize nejde…

kniha: Ďábelská lest - Lamont, Robert
Speedemon | ***** | před 4212 dny

Skoro stejně tak dobré jako minulý díl. Kupředu mě táhla hlavě postava Beliala, který zde yvstřídal Asmodise jakožto knížete pekla. A zatímco Zamorra bojuje o život na základně Věčných, Belial unese Nicole do říše temna. Připoutaná a obklopena pekelnými psy. Hezké lákadlo na profesora. Dokonalé.

kniha: Labyrint noci - Steele, Allen M.
willis | *** | před 4212 dny

Podle předmluvy psal autor knížku v letech 1987–1991, takže musel během psaní děj asi dost korigovat. Začátek vyznívá tak, že chtěl psát něco z období studené války USA/Rusko přenesené na Mars, ale jak se politická situace na východě měnila, přehodil výhybku a začal psát novou zápletku. První část knížky mu bylo líto vyhodit a tak tam nechal Marsovský souboj mezi Američany a Rusy, který nemá absolutně žádný vliv na další děj.
Když přišel na to, že měl psát o něčem jiném tak vymyslel další originalitu a to souboj s vojenskou tupostí a pozor spoiler!!, nechybí ani oblíbená atomovka. Samotný děj je poměrně prostý a párkrát jsem si říkal proč ti lidé dělají zrovna tohle a ne tamto, když tamto je přece daleko logičtější a pro bezpečnější. No jo, je to sice bezpečnější, ale není to dostatečně vizuálně efektní.
Na druhou stranu Mars je místo, který má pro scifisty svoje kouzlo, takže i přes výhrady jsem se vcelku dobře bavil, protože i druhá liga je furt lepší než třetí.

kniha: Boží lov - Bujold, Lois McMaster
Vlask | ** | před 4213 dny

Kniha je sice Fantasy, ale zaroveň není – spíš je to mix telenovely a detektivky? (ja žádnou krimi knihu nečetl, tak nevím k čemu to přirovnat). Určitě nic pro příznivce akce – v celé knize ani jeden souboj, všechno se řeší kouzly a to ještě jen k vysvobozování mrtvých duší. V principu je celá kniha o tom, že jedou do hlavního města na pohřeb a celou dobu jen o něčem kecají – jen na konci se to zvrtne v trochu akce.

kniha: Hlad - Creasey, John
biker11 | **** | před 4213 dny

dobrá kniha, má spád, len je trošku ovplynená dobov vzniku. inak oplatí sa to prečítať

kniha: Bestseller - Doseděl, Svatopluk
malarkey | **** | před 4214 dny

Edice Pevnost kniha č. 4 – Bestseller. Výborná nejen díky atmosféře nabitá kniha s poněkud psychadelickým příběhem, ale výborným průběhem a překvapivým závěrem, který rozhodně nebude nudit. Už potěší to, že autor je jeden z mála současných českých hororových spisovatelů. 7/10

Silný, těžký a pochmurný příběh, nebo možná spíš epizody z postapokalyptické budoucnosti lidstva. Civilizace tak jak ji známe je po sériích atomových výbuchů v troskách, lidé kteří přežili si nepamatují, jak se žilo dřív. Jen mnišské řády se snaží uchovat a zrekonstruovat všechno, co souvisí s životem před katastrofou, i když nechápou souvislosti. Kniha nutí čtenáře číst pomalu a přemýšlet, což je podle mne jednoznačné plus. Doporučuji.

kniha: Prokletí Chalionu - Bujold, Lois McMaster
cvok | *** | před 4214 dny

Nevím jestli bych srovnával Bujold s Bergovou, ale serie rai-kirah je asi tak stokrát lepší, než první díl Prokletí Chalionu, tedy aspoň podle mně. Prokletí není špatná fantasy, ale něco ji chybí, nevím přečet sem to, ale vracet se už k tomu nehodlám je to takové jakoby nedodělané, hlavní hrdina je nej a na to že pulku knihy umírá, tak ma docela páru jo vždycky mně udivovalo kolik toho člověk dokáže fyzicky snést, nejlepší postava s knihy je podle mě doktor co sbíra nádory, tu sbírku bych i docela rád viděl i když mam pocit že ve středověku neměli ani šajn co nádor vlastně je, no a konec jak jinak příšel tak náhle že tam najednou byl a vy si řeknete tak a 300 stovky v hají, nevím tohle zrovna nedoporučuji sou daleko lepší knihy myslím, ale to je jen věc názoru ještě že ji mám z antiku za 50 jinak bych asi měl po přečtení velmi smíšene pocity — ja idiot to sem zas něco koupil, ale jak řikam je to jen věc názoru.

kniha: Mise, která musela selhat - Birdman, Shigor
malarkey | **** | před 4215 dny

Edice Pevnost kniha č. 3 – Mise, která musela sehnat. Spíše komorní příběh, jedné skupinky přeživších vypráví nejen o tom, co se stalo po ztroskotání na prazvláštní planetě, ale nakonec se neobvykle vyhrotí nečekanou zápletkou a zajímavým vyvrcholením celého příběhu což mě velice příjemně překvapilo. 8/10

kniha: Motory Boha - McDevitt, Jack
biker11 | **** | před 4216 dny

kniha so super začiatkom – nápad, len tomu chýba spád – je to skôr písané ako dokument + diplomová práca spolu. Je treba dosť úsilia dočítať to , ale stojí to za to úsile .

kniha: Temné záblesky - Moudrý, Martin
biker11 | brak | před 4216 dny

brak a ešte raz brak – horšie ako zabíjení a to som myslel, že sa už nedá. krv, vnútornosti a nič.

kniha: Vládci strachu - Kulhánek, Jiří
biker11 | ***** | před 4216 dny

asi najlepší Kulhánek – trošku tam chýba rozpracovanie niektorých nápadov – utopili sa v krvavom mori , ale inak super

kniha: Hyperion - Simmons, Dan
biker11 | ***** | před 4216 dny

táto kniha sa mi páčila viac na druhý krát – lepšie som si to vychutnal -už som vedel čo mám čakať – nádherné vykreslenie postáv a výborný nápad. Ono to nieje sci-fi v pravom slova zmysle -aspoň podľa mňa, je to troška mixnuté z fantasy – a to to ešte vylepšuje

kniha: Zloděj životů - Hendee, Barb
Hendee, J. C.
biker11 | ***** | před 4216 dny

lepšia ako prvá časť – trošku pridanej akcie a celkovo to dostáva spád. môžem len doporučiť

série: Vznešení mrtví
biker11 | ***** | před 4216 dny

super fantasy – žiadne vyhranené doro a zlo – sú tu aj šedé odtiene. nie je to žiadny akčný trhák, ale číta sa super.

série: Hlídka
Gaarq | **** | před 4216 dny

originální a zajímavé fantazy čtení. dobře vymyšlený svět, hlavně šero a jeho vztah k magii a magickým bytostem. samotný nápad Hlídek není příliš originální, ale je velmi dobře zpracovaný. autor je dobrý vypravěč, má živý a současný jazyk, jako středoevropan si užívám všech konotací a postřehů z dnešního ruska. vyjma temné hlídky, která postrádá lehkost a hloubku ostatních dílů, je to nejen zábavné čtení; autor se snaží (a většinou se mu to daří) realisticky popsat význam a fungování dobra a zla ve světě moci. schopnost barvitě popsat svázanost obvyklé každodennosti s magickým pozadím dělá tuto sérii výjimečnou. tak proč ne 5*? sem tam je děj oslaben „výklady“ příliš mentorskými a ne nezbytnými. sem tam příliš využívá drobných bohů ze stroje, které sice činí děj napínavým, ale mohou na někoho působit neorganicky. pokud jde o můj osobní názor, pak lukjaněnkova série hlídek je po sáze o zaklínači a holdstokových knihách snad nejvýznamnějším příspěvkem k současné evropské fantazy.

1613614615616617618619620621622623poslední (633)25306 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu