RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1616617618619620621622623624625626poslední (633)25306 příspěvků celkem
kniha: Wittgensteinův vražedný komplex - Kerr, Philip
Ekyelka | **** | před 4263 dny

Hoodně dobrá kniha, nutící jednak k zamyšlení, druhak (tedy mne ano) k vyhledání si aspoň základních informací o Wittgensteinovi a jeho filozofii. Nečte se sice v některých úsecích zrovna lehce, ale to vůbec nevadí.

povídka: Concerto accademico - Malzberg, Barry N.
vyšla v: Draci útočí
Ekyelka | **** | před 4263 dny

Snad pro mou blízkost k hudbě jsem vnímala příběh skrze vlastní zkušenosti s hraním v orchestru – pro mne to byla jedna z nejlepších povídek celé sbírky.

Na klasickém syžetu vystavěný příběh nalezence má svůj půvab v podivnuhodném světě, plném zvláštních tvorů. Zvlášť zajímavý je šerolichotník, obdoba pozemského „našeptávače“, obecně ten zlý hlásek. Text je doplněný půvabnými ilustracemi.

kniha: Spektrum - Lukjaněnko, Sergej
Ekyelka | ***** | před 4263 dny

Kniha autora Hlídek, která nemá s Hlídkami nic společného – kromě kvality. Martin Dugin je skutečným, živým člověkem a dokonce i nepochopitelní Klíčníci nakonec čtenáři svým způsobem přirostou k srdci. Určitě stojí za to mít tuhle knihu v knihovně. :)

Stoprocentní klasika, veleznámý český komiks, který vycházel v časopise ABC, převedený do souvislého textu a doplněný tolik známými kresbami Lubomíra Kupčíka.

povídka: Krvavý Whitechapel - Resnick, Mike
vyšla v: Pevnost 2006/09
Ekyelka | **** | před 4263 dny

Pro někoho možná netradiční pohled na osobu Jacka Rozparovače s neméně netradiční postavou budoucího prezidenta (t.č. v povídce je v Londýně na pozvání Ornitologické společnosti). Theodore Roosevelt spolu s kapitánem metropolitní policie Hughesem pátrá po Smělém Jackovi – a také ho nachází v té zdánlivě nejnepravděpo­dobnější osobě.

kniha: Velký rozvod - Lewis, Clive Staples
avatar2 | *** | před 4263 dny

V této knize slouží sci-fi motiv jen jako kulisa pro filosofické úvahy respektovaného C. S. Lewise. Výlet mrtvých autobusem z pekla do ráje je příležitostí, jak mohou lidé nahlédnout na své jednání z jiné perspektivy a pochopit, že vždy mají možnost lepší volby. Jde-li vám jen o sci-fi, pak po této knize nesahejte. Zajímá-li vás křesťanská polemika o dobru a zlu, nebo filosofické úvahy vůbec, pak si k hodnocení přidejte jednu až dvě hvězdičky.

kniha: Conan Barbar * - Howard, Robert E.
Duirin | ***1/2 | před 4264 dny

Moje první kniha s Conanem, film už si nepamatuju. Ač žánr meče a magie není přesně moje gusto, tak hodnotím pozitivně a chápu obecnou chválu na Howardovo dílo. Pár povídek mě zas až tolik nezaujal, takže 4*.

Dílo často srovnávané s Pánem prstenů, podle mně však neprávem. Podle mně je to kniha mnohem podobnější Alence v říši divů s její lehkostí a rychlostí vyprávění, než těžkému Tolkienovi. Kniha se čte snadno a rychle, autor má velmi úsporný styl, nenapíše jediné slovo navíc, přesto je vyprávění stylově velmi bohaté a jazykově krásné. Knihu určitě doporučuji každému, kdo má chuť na pohádkovou fantasy nejvyšší kvality. Jdu si sehnat zbývající díly série.

kniha: Enderův stín - Card, Orson Scott
lamahe | **** | před 4265 dny

Autor sa v tejto knihe dejovo aj štylisticky vracia k svojmu snáď najväčšiemu úspechu – legendárnemu románu Enderova hra. Napriek tomu, že sa k takýmto návratom staviam s nedôverou a dopredu čakám béčkové nabaľovanie na predošlý úspech (skúsenosti hlavne z oblasti filmu), musím povedať, že tento návrat ma potešil a príjemne prekvapil. Po štýlovo výrazne odlišných pokračovaniach knihy Enderova hra, tak máme možnosť znova oceniť akčnosť a podanie štýlu použitého v tejto knihe. Aj keď musím povedať, že u mňa je jednoznačne vrcholom Enderovej série žánrovo odlišný Hovorca za mŕtvych, návrat medzi deti-vojakov do bitevnej školy bol veľmi vzrušujúci. Celý príbeh je tentokrát vykreslený z pohľadu Fazolka, vysoko nadpriemerne nadaného chlapca, čitateľovi už dôverne známeho zo spomenutej Enderovej hry.

Na začiatku knihy sa čitateľ ocitá v úplne odlišnom prostredí, pričom dej postupom času graduje k stretnutiu jedinečných postáv Fazolka a Endera, na ktoré netrpezlivo čakáme, nakoľko ho už poznáme z Enderovej perspektívy. Rozvedenie ich vzájomného vzťahu si zaslúži špeciálnu pozornosť. V druhej polovici knihy teda už dochádza k prelínaniu dejovej línie s Enderovou hrou vo viacerých dôležitých bodoch. Musím povedať, že pán Card sa s touto neľahkou úlohou vysporiadal na úrovni a úspešne sa vyhol obom potenciálnym kameňom úrazu predpokladateľným pri písaní paralelných románov – logickým nezrovnalostiam, a takisto aj nudnému zdvojovaniu v podaní. Ako už vieme z Enderovej hry, v závere sa osudy Endera a Fazolka oddeľujú a obaja pokračujú v životnej púti svojím smerom. Enderov tieň je teda veľmi dobre čitateľná kniha s výborným spádom a nápadmi. Napriek tomu, že hlavne v druhej polovici popisuje už rámcovo známe udalosti, čitateľ sa dočká nejedného prekvapenia a vďaka inému uhlu pohľadu si znovu vychutná dobre známe prostredie Enderovej hry.

série: Malazská Kniha padlých
Thorgos | ***** | před 4266 dny

Jedna z najlepších sérií, ktoré sa mi mali možnosť dostať pod ruku. Stohy postáv z rôznymi charaktermi a pozadím. Neskutočne prepracovaný svet do najmenších podrobností, ktorý nenudí, pretože netušíte akú ďalšiu časť mozajky tohto sveta vám ponúkne autor najbližšie a veľa veľa ďalšieho. Proste a dobre, podľa môjho názoru to najlepšie čo sa v tomto žánnre urodilo za dlhé roky.

série: Pán prstenů
Thorgos | ***** | před 4266 dny

Základný kameň fantasy, na ktorom som bol odchovaný. Túto sériu by som bez okolkov doporučil každému, lebo si myslím, že keď k fantasy niekoho nepritiahne toto, tak už nič.

kniha: Už jen Titus - Peake, Mervyn
Thorgos | **** | před 4266 dny

Veľmi dobrá kniha, žiaľ sa zmenili kulisy od predchádzajúcich dielov čo ma príliš nepotešilo a preto len ****. Štýl písanie ale ostal rovnaký a preto určite táto kniha stojí za pozornosť.

série: Gormenghast
Thorgos | **** | před 4266 dny

Rozhodne žiadna klasická literatúra s klasickými postavami a prostrediami. V tejto sérii nieje nič normále predvídatelné. Tiež to ale nieje ani ľahké čítanie. V každom prípade ale doporučujem všetkým, ktorý pri „fantasy“ nečakajú len oddych.

kniha: Invocatio Elementalium - Fabian, Dušan „DuKe“
Gaarq | **** | před 4266 dny

velmi zajímavý debut slovenského autora. hrdinou je obyčejný, mladý bankovní úředník, který se souhrou okolností stane významným hráčem v souboji mágů, o jejichž existenci neměl a nemohl mít ani potuchy. prvotina sice trpí nevyrovnaností (je dobře sledovatelné, jak se autor rozepisoval; ke konci je román podstatně živější), ale jde o silný a zajímavý příběh. autor mísí městskou fantasy se svižným dobrodružstvím, román má i zajímavý podtext vztahu moderního člověka k magii a duchovnu vůbec.

kniha: Konec civilizace - Huxley, Aldous Leonard
avatar2 | ***** | před 4267 dny

Sociální experiment Aldouse Huxleyho popisuje společnost, ve které jsou lidé pěstováni ve zkumavkách a jejich osobnosti jsou utvářeny podle potřeb. Je tak vypěstována společnost, ve které jsou všichni šťastni, protože jsou všichni vypěstováni tak, aby šťastni byli. Zdá se, že vše funguje jak má, Huxley do ní však uvede „Divocha“, tedy člověka ze světa takového, jaký ho známe my. Jak ten bude tuto společnost vnímat? Nejzajímavější částí knihy se mi zdálo posledních 50 stránek, ve kterých sledujeme dialog Divocha a jednoho z tvůrců této společnosti. Myslím, že není na místě srovnávat tuto knihu s Orwellovým 1984. Orwell popsal svět policejní diktatury a šikany, zatímco Huxley spíš experimentuje s otázkou lidského štěstí. Rozhodně pět hvězdiček, toto je klasika z kategorie utopie/antiutopie.

povídka: Něco ke čtení - Pullman, Philip
vyšla v: 13 hororových povídek; Čarodějovo doupě
magio | **** | před 4267 dny

Překrásná povídka z pera předního anglického spisovatele Philipa Pullmana. Toto dílko nezdobí hororový námět, ba ani skvělé zpracování. To, co mě na příběhu nejvíce zaujalo je nápad. Sice docela obyčejný, ale velmi zajímavý. Povídka totiž pojednává o mladé dívce, jejíž jedinou zálibou a zároveň vášní je četba. Ano, knížky pro ni znamenají více než lidé. Není proto překvapení, že ji knihy dostanou do záhuby. Doporučuji přečíst!!!

kniha: Hastrman - Urban, Miloš
avatar2 | **** | před 4267 dny

Fantaskní příběh hastrmana žijícího mezi lidmi. V první polovině knihy hastrman koexistuje s lidmi, stojí trochu nad nimi, trochu s nimi, trochu pomáhá lidem v jejich těžkém životě na staročeském venkově, trochu je využívá a trochu zneužívá díky svému šlechtickému postavení. Druhá polovina knihy se odehrává o sto padesát let později, v naší současnosti, kdy stále tentýž hastrman bere zákon do svých rukou a brání svou horu před průmyslovým vybrakováním. Kdo má rád Urbana, tomu tato kniha bude sedět – je velmi urbanovská. Je plná autorova staromilectví a úcty k přírodě a všemu dávnému, poctivému, původnímu. Sci-fi či fantasy v tom moc nehledejte, je to jen vítaná pomůcka k lepšímu vyjádření autorovy ideje. Doporučuji jen zájemcům o dobrou beletrii, ne skalním scifistům.

kniha: Pach smrti - Dark, Jason
Robin | **** | před 4268 dny

Johnovi se jzeví Hector de Valois a varuje ho před proklatými z hrobky. V práci John zjistí, že Glenbda i Sir James páchnou jako mrtvoly a pošle je domů. Za vším stojí opravdu proklatí z hrobky, což jsou ve skutenčosti Baphometzovi templáři. John přivolá Hectora de Valois, ten zničí jejich vůdce a ostatní se rozplynou.

kniha: Lucifer - Dark, Jason
Robin | ***** | před 4268 dny

John je unesen do Luciferovi dimenze, kde nepůsobí jeho křížek. Je připoután na kolo času z Aibonu a vidí minulost. Král Šalamoun mu sdělí, že spolu s Nostradamem a s ním tvoří Věštce a poté už John stojí tváří v tvář Luciferovi a jeho nevěstce Lineth. Zachrání ho Královna ze Sáby a vrátí mu znamení do středu kříže.

kniha: Belial - Dark, Jason
Robin | ***** | před 4268 dny

Johna navštíví raniel, spravedlivý – napůl člověk, napůl anděl, a varuje ho před Belialem, Luciferovým strážcem a andělem lži. John se s ním utká v Londýně, kde aktivuje křížek a Belial je smrtelně raněn. V poslední chvíli ho ale zachrání Lucifer.

kniha: Královnin vrah - King, William
Chaotik | ***** | před 4268 dny

King je proste king! Ale som zvedavý, či sa táto trilógia dočká štvrtého dielu, pretože príbeh ostal otvorený.

kniha: Jízda mrtvých - Abnett, Dan
Chaotik | ***** | před 4268 dny

Dielo dokazujúce Abnettov majstrovký stýl. Detailne zobrazené kultúry Severanov a Kislevanov, postavy prechádzajú takým úžasným vývojom, že to až zatieňuje boje. Krása.

kniha: Ďáblovo bratrstvo - Dark, Jason
Speedemon | ***** | před 4268 dny

Tady se mi líbí prakticky úplně všechno. Nevím čím to je, ale skloubení ďáblových mnichů a jejich rdousících kleští s pátráním po Kalichu ohně mě nadchlo. Velké mínus do budoucna je naprostá absence stříbrného pentagramu, který zde John používá. Takhle by měla vypadat všechna stará čísla!

série: Profesor Zamorra - Mistr nadpřirozena
Robin | ***** | před 4268 dny

Série o porfesoru parapsychologie Zamorrovi. Pomocí svého amuletu, Merlinovy hvězdy, a dalším předmětům jako dhyarrový krystal nebo magický meč bojuje proti silám zla.

série: John Sinclair (sešitová)
Robin | ***** | před 4268 dny

Série o Vrchním inspektorovi Scotland Yardu Johnu Sinclairovi, který se zabývá neobvyklými případy. Místo obyčejných zločinců stíháý upíry, vlkodlaky, nemrtvé a čarodějnice.

série: John Sinclair - Speciál - Kabinet hrůzy
Robin | ** | před 4268 dny

Tato série je podle mého názoru dost špatná. Jsou to normální svazky Na stopě hrůzy, ale od čísla 501.

kniha: Meč Slunce - Grant, John
Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Lone Wolf se musí vydat do země jejich spojenců, aby odtamtud přinesl mocný meč Sommerswerd a také aby přivedl pomoc.

kniha: Temno přichází - Grant, John
Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Řád Ki je zničen, až na jednoho učedníka. Tím je Lone Wolf. Ten teď musí králi vyřídit zprávu o zničení kláštera.

kniha: Stíny nad řádem Kai - Grant, John
Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Temný pán Zagarna si usmyslel, že zničí Sommerlund. V tom mu ale brání rytíři řádu Kai. Musí je tedy zničit.

kniha: Zajatec Kaagu - Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Tvým dalším obtížným úkolem je vysvobodit svého přítelem Benedona z nedobytné pevnosti Kaag.

kniha: Prokletí z Ruelu - Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Jako velmistr obnovujícího se řádu Kai musíš řešit ještě závažnější problémy než kdy předtím. Tantokrát je nákaza hrozící ze země druidů Ruelu.

kniha: Džungle hrůzy - Dever, Joe
Robin | **** | před 4268 dny

Tvým úkolem je najít další z Kamenů vědění, který je tentokrát ukrytý v neprostupné džungli.

kniha: Rokle zkázy - Dever, Joe
Robin | *** | před 4268 dny

Tvým úkolem je tentokrát zjisti, co se stsalo s karavanou v Rokli zkázy a i kdyžn to vypadá jako skoro jednoduchý úkol, nějak se to zvrtne.

kniha: Oheň na vodě - Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

Hlavní město země je obleženo a všichni doufají v pomoc rytířů řádu Kai. Ta ale přijít nemůže. Úkolem Lone Wolfa, tedy tebe, je přinést od vašich spojenců mocný Sluneční meč.

kniha: Útok ze tmy - Dever, Joe
Robin | ***** | před 4268 dny

První gamebook o Lone Wolfovi. On jako jediný přežil útok na klášter řádu a nyní musí zprávu o jeho zničení doručit králi.

série: Lone Wolf
Robin | ***** | před 4268 dny

Gamebooky o hrdinovi jménem Lone Wolf, který je učedníkem rytířů řádu Kai, kteří byli všichni až na něj pobyti.

kniha: Horor na farmě krásy - Dark, Jason
Robin | **** | před 4268 dny

John se Sukem dorazí na farmu krásy a zjistí, že ze žen se měly pomocí tabletek stát upírky. Zachrání je a farmu zničí.

kniha: Manekýnky s vraždícíma očima - Dark, Jason
Robin | *** | před 4268 dny

Na módní přehlídce je uneseno deset žen, mezi nimiž jsou i přítelkyně Johna a Suka. Vydají se proto na farmu krásy, kam byly ženy uneseny. Pokrsačování v dalším svazku.

kniha: Chór mrtvých - Dark, Jason
Robin | **** | před 4268 dny

John bjeví u svých přátel ghoula a od něho se dozví, že ještě víc jich je na nádraží a mají přivítat svým zpěvem Xorrona, pána nemrtvých. John je všechny s pomocí svých přátel zničí.

1616617618619620621622623624625626poslední (633)25306 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu