RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1621622623624625626627628629630631poslední (637)25444 příspěvků celkem
kniha: Axiomat - Egan, Greg
psykkoman | ***** | před 4312 dny

ROKY jsem nečetl lepší povídkovou sbírku. Egana jsem si oblíbil již díky pár věcem, které vyšly v Ikarii. Přečtení Axiomatu pak už pro mne nebylo ani tak příjemným překvapením, jako potvrzením názoru,že Egan je jeden z mála spisovatelů, kteří dokáží vymyslet absolutně neotřelý SF motiv a zároveň jej podat tak, že popadáte dech, po jedné povídce zíráte 5 minut do zdi a říkáte si : Tohle by se opravdu mohlo stát. Není to čtení na odpočinek,ale opravdu na zamyšlení. Ty nejlepší : Titulní Axiomat: Co by se mohlo stát, kdybychom si mohli zakoupit takové názory, jaké chceme, a opravdu je žít. Únos:O tom, co vlastně je lidskou identitou a o omezenosti našeho vnímání identity druhých. A konečně Vycházka: Znovu o identitě, ale o tom, jak tu svou vlastní vnímáme my sami(plus jedna z nejúžasnějších teorií o podstatě vědomí, s jakou jsem se kdy setkal). Ten, komu nevadí,když ho autor nutí přemýšlet, přijde si na své, a dost možná na ještě víc.

Tradičně dobrou atmosféru kazí překombinovanost děje. Nemrtví proti nemrtvím nebo je to jinak? John je zatažen do prokletí jedné malé vesničky. Všudypřítomná mlha a tma dodává pocit naprosté izolace. Finále je akční a i když všichni víme, že JS vyhraje, tak rozhodně pobaví.

kniha: Spin - Wilson, Robert Charles
quinnet | ***** | před 4313 dny

Zatiaľ asi najlepšia u nás uvedená kniha tohto autora. Skvelý a dobre napísaný príbeh s fungujúcim pocitom úžasu. Trojica hlavných hrdinov je charakterovo uveriteľná a ich konanie je logické. Keď pridám obálku, ktorá je k veci a tradične dobrý preklad vychádza mi to na 90%. P.S. Polaris je jedným z mála SF vydavateľstiev, ktoré nerobia zbytočne hrubé knihy zaberajúce na poličke priveľa miesta.

kniha: Krvavá církev 1 - Goodkind, Terry
Judson | ***** | před 4313 dny

Po delší době jsem se vrátil k této dlouhatánské sérii. Třetí dvoudíl pokračuje ve stejném duchu jako předchozí dva. Více se ale soustředí na Richarda, o němž je celý první díl, ve kterém se Kahlan a Zedd vůbec nevyskytují. Richard musí bez svých přátel udělat spoustu vážných rozhodnutí a dobře dělá, když se spoléhá svůj instinkt válečného čaroděje. Oproti předchozím dílů už autor konečně trochu ubral na krutostech a vypjatých situací, kterými své hrdiny vláčel. To se mě zdá jako dobrá změna, čtení je pohodovější a příjemnější.

kniha: Východ černého slunce - Friedman, C.S.
Doubravka | ***** | před 4314 dny

Připojuji se s chválou a jen dodávám, že pokud se na to někdo cítí v angličtině, mám celou trilogii v počítači a ráda zašlu.

kniha: Démoni v Dallasu - Lamont, Robert
Speedemon | ***** | před 4314 dny

Válka s Věčnými pokračuje. Tentokrát v Dallasu. Užijeme si i s Černou rodinou. Zvlášť s hláškujícím Asmodisem. Peklo se tu všeobecně chová hodně lidsky. Konec trochu moc uspěchaný a na Dynastii dost potupný. Chtělo by to nějaký větší úder, tak uvidímě příště…

série: Zaklínač
Gaarq | ***** | před 4314 dny

jedna z nejzajímavější fantasy ság; patrně proto, že není žánrově čistá. osudy hlavních hrdinů probíhají ve dvou světech, v tom smyšleném autorem, ale skrze něj i v tom našem. autor mistrně vykrádá náměty, jména postav, události i celé dějinné souvislosti a staví z nich velmi čtivý, dobrodružný příběh s nečekanou hloubkou postřehu. ač se autor snaží držet základních konvencí fantasy, s oblibou je porušuje; a to jen proto, aby dodal vyprávění další rozměr. pro zastánce čistého žánru může být autor zbytečně řečný, neustále odbíhající od tématu, „snižují“ často velikost toho, co je obecně ctěno a uctíváno. pro toho, kdo rád o světě přemýšlí je to jedinečný zážitek.

kniha: Zahrada sirén - Šlechta, Vladimír
Vlask | **** | před 4314 dny

Dobrá, čtivá kniha a dokonce i slušně useknutá na konci (1.díl), ale měl jsem problémy v první třetině knihy s příliš mnoha dějovými liniemi. Velmi rychle v tom nastává guláš a speciálně část zabívající se přípravou zabití temného mága, jako by to knihy ani nepatřila (předpokládám že to byl náhled do minulosti) – ovšem třeba to bylo pokračovanání z minulé knihy (kterou jsem nečetl). Po polovině knihy se děj naštěstí ustaluje.

kniha: Ocelové jeskyně - Asimov, Isaac
avatar2 | **** | před 4315 dny

Asimovova detektivka hrající si především se vztahy „starousedlíků“ na Zemi s Vesmířany. Jádrem knihy je setkání dvojice, se kterou se pak setkáváme i ve zbývajících dílech série, detektiva Elijáše Baleyho a robota R. Daneela. Příběh není nijak strhující, jak už je u Asimova zvykem. Je to především popis neveselého života na přelidněné Zemi a potíže, které s sebou nese zásobování a vyživování zaplněné planety. Ve srovnání s následujícími díly série je tento slabší, ale je znát, že Asimov by se bez potíží uživil i jako detektivkář. Kniha ani chvíli nenudí.

kniha: Zlomený meč - Anderson, Poul William
Duirin | ** | před 4316 dny

Drsná temná fantasy, ale můj šálek čaje to není. Asi bych hodnotil lépe, ale navíc mi nesedí styl, jakým je to napsané. Je tam stále nějaký popis a to mi nevyhovuje.

kniha: Zabíjení - Kopřiva, Štěpán
makakuk | * | před 4316 dny

Podle anotace akční sci-fi napsaná ve stylu Jiřího Kulhánka. No akční SF to je až až. Styl Kulhánka z toho čiší na všechny strany, ale to je právě největší slabina knihy. Snaha být ještě drsnější, akčnější a humusáčtější než Kulhánek způsobuje, že výsledek je jen (pravděpodobně nechtěnou) parodií na Kulhánka. Autor vlastně jen střídá hlášky a zabíjení, tedy styl, který například v komixu je to pravé ořechové, ale na 350 stránek je to trochu málo.

série: Historie Duny
Gaarq | brak | před 4316 dny

zajímavý pokus navázat na dílo Franka Herberta prequelem, bohům žel, zaostávající za ním nejen ve schopnosti uvěřitelně budovat příběh v rámci jeho složitého světa, ale i ve schopnosti vůbec psát beletrii. postavy nejsou žádnými osobnostmi, jen črtami na papíře, tupě sledujícími záměry autorů. to nás zavádí k hlavnímu problému Historie Duny, neorganickému příběhu, kde se světovládná umělá inteligence chová tak hloupě jen proto, aby autorům umožnila hnát příběh někam „za roh“.

kniha: Endymion - Simmons, Dan
willis | *** | před 4317 dny

Představte si, že někdo přeloží „music of spheres“ jako „hudbu koulí“. Co byste mu udělali? Takž bych si tuhle knížku taky rád přečetl v novém překladu.

série: Příběhy Darrena Shana
magio | *** | před 4318 dny

Příjemná hororová série pro mládež. Není to nic složitého, prostě klasické oddechovky. Na můj vkus dost předvídatelné a zápletka jednoduchá, proto tři hvězdičky. Ale je to slušně napsané a mladší čtenář se určitě pobaví. Pokud nechcete číst nic náročného, je to série pro vás.

kniha: Ochránce Impéria 2 - Feist, Raymond E.
Wurts, Janny
Olorin | ***** | před 4319 dny

Na této knize je opravdu vidět, že je to „jen“ druhá půlka rozdělené knihy, proto, už od začátku letí děj překotně vpřed. Kniha je mnohem akčnější, na některých místech až vypadá, že autor nechce tak rychle ukončit knihu a děj na chvilku zatuhne, ale nic vážného… Kniha pokračuje v laťce nasazené předešlými díly takže 5*.

série: Warhammer - Gotrek a Felix
Speedemon | **** | před 4319 dny

Úkrutně akční fantasy plné krve a úlomků kostí. Prostě typický Warhammer. Díky Gotrekovi a Felixovi si tento svět oblíbili čeští čtenáři. A dnes vycházejí nové a nové série. A to je jedině dobře. Povedená oddychová řežba! Ale mně tam chybí něco hlubšího, takže to nebude plný počet hvězdiček. Jen se obávám, že se asi nedočkáme konce…

kniha: Písečná žena - Abe, Kóbó
avatar2 | *** | před 4320 dny

Pozoruhodná kniha. Snad je to odlišnou mentalitou Asiatů, ale při čtení jsem měl pořád lehký pocit neuvěřitelnosti. Myšlenka je to rozhodně zajímavá (člověk vězněný v ohromné písečné jámě, kterou musí neustále vyhrabávat, aby ho nezavalil stále se hromadící písek), ale Evropan by to asi nedokázal takto zpracovat. Ústředním bodem jsou duševní pochody takto vězněného vypravěče, který rozjímá nad strukturou a povahou písku a nad ženou, o které přesně neví, je-li jeho spoluvězeňkyní nebo věznitelkou. Čtení je to rozhodně zajímavé, ale nemohu se zbavit dojmu, že se z tématu dalo vytěžit víc. Asi je to kulturními rozdíly.

série: Jeho temné esence
magio | ***** | před 4320 dny

Podle mě jedna z nejlepších fantasy sérií určená pro děti a mládež na světě. Philip Pullman napsal dílo na které se nezapomíná. Zajímavý a netradiční námět, plynulý a nepředvídatelný děj a spousta postav. To vše dohromady tvoří skvělý mix, který si oblíbily miliony čtenářů. Perfektní. Doporučuji!!!

série: Temná věž
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Kdo znáte Kinga, jistě už máte v malíčku jeho styl vyprávění. Tady vás jistojistě překvapí. Dílo to sice není nikterak originální, ale svět je to opravdu bizarní. Než si přečtete první díl, tak se například koukněte na základní info k 6. dílu – Zpěv Susannah. Chápete z toho něco? Tak teď víte o čem mluvím. King stvořil kolos. Chcete vědět jak dopadnou všechn kde a kdy? Tak se pusťte do čtení!

série: Pán prstenů
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Co bych mohl k této klasice říct nového a nečekaného? Nic! Všechna média tuto trilogii už tak nafoukla, že si ji už asi nikdy neužiju naplno. Když jsem ji nedávno opět četl, tak mě to začalo nudit. Pán prstenů je v televizi, v obchodech, na internetu. Prostě všude. To mi zkazilo celou atmosféru. Ale to vše se netýká knihy. Trilogie je to úžasná a kdo ji nečetl, je barbar :) Vidět film prostě nestačí!!! Byla to jedna z mých prvních fantasy a na to se nezapomíná…

kniha: Temná věž - King, Stephen
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Po celou dobu čtení tohoto posledního dlouhého příběhu jsem uvažoval nad tím, že dám 4 hvězdičky. Čekal jsem na něco, za co bych mohl přidat tu pátou a nic nenacházel. Říkal jsem si, takhle by série neměla končit. Sice dobré, ale ne úžasné. Poté jsem však došel na konec a ten mě srazil do kolen. Nevím proč, ale tohle jsem nečekal. Pozorný čtenář si tohoto konce možná už byl vědom, ale já jsem byl šokován. Lépe to vlastně ani King ukončit nemohl. Gratuluji! Skvěle odvedená práce.

kniha: Triumf - Bova, Ben
avatar2 | **** | před 4320 dny

Nejsem si úplně jistý, jestli tato kniha žánrově patří na tento server, protože obsahuje jen jediný prvek alternativní historie – Stalinovu vraždu nikterak nereálným způsobem. Všechno ostatní je o historii tak, jak se odvíjela, nebo jak se odvíjet mohla. Protože se jedná o 2. sv. válku, sledujeme především věrné popisy bojových akcí a politická jednání postav nám z historie známých. Ať už to na sci-fi portál patří nebo ne, kniha je to čtivá, zručně napsaná autorem, který se na ni dobře připravil kvalitní historickou průpravou. Rozhodně doporučuji.

povídka: Azrael a Jack - Barker, Clive
vyšla v: Knihy krve I-III; První Kniha Krve
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Tak tady se Barker předvedl! Scéna s krocanem (nebo to byla krůta?) byla naprosto úžasná. Málem jsem smíchy spadl pod stůl :)

povídka: Římsa - King, Stephen
vyšla v: Mrtví se někdy vracejí; Noční směna
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Povídka není Kingova hlavní parketa. Ale jak sám tvrdí, má ji velmi rád. Toto je zářný příklad. Krátký a originální příběh. Byl jsem opravdu napjat, jestli hlavní postava dojde až na konec. No a ten konec, špica! :)

povídka: Nekuřáci, a. s. - King, Stephen
vyšla v: Mrtví se někdy vracejí; Noční směna
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Podle mě nejlepší Kingova povídka. Skvěle vypointovaná a napínavá. Kdyby se tohle zavedlo, tak nevím jak by někteří lidé dopadli :)

série: John Sinclair (sešitová)
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Opravdu mamutí série, která stále ještě v Německu i u nás vychází (2006). Za tu dlouhou dobu, co existuje si vytvořila řadu fanoušků i odpůrců. Natahovaný děj a různé dějové odbočky nenašly zalíbení u všech. Kdo ale dá této sérii šanci, určitě neprohloupí. Zdá se dětinská, ale je opravdu úžasná!

série: Píseň ledu a ohně
Speedemon | ***** | před 4320 dny

Na tuto sérii nemám slov. Je to něco tak úžasného až to nelze přiřadit k ničemu jinému nebo podobnému. Svět G. R. R. Martina mě tak uchvátil že pro neexistuje žádný superlativ, kterým bych ho označil. Myslete si co chcete, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil o opaku :)

série: Úžasná Zeměplocha
Duirin | ***** | před 4320 dny

Úžasná Zeměplocha je pro mě nejlepší sérií jakou zmám. Ať sem napíšu cokoliv, tak to dostatečně nevyjádří mé nadšení. Samozřejmě je zde pár knih, které jsou slabší, ale celkově je to obdivuhodné dílo. Pratchett si i po třiceti dílech zachovává kvalitu. Víc psát nebudu, nemá to smysl, jen můžu doporučit – přečtěte si to!

kniha: Hugo Story II: 1962 - 1967 - Asimov, Isaac
lamahe | ***** | před 4321 dny

Na túto antológiu som sa dlho tešil, nakoľko systém jej zostavenia nasvedčoval vysoko-koncentrovanej kvalite, ktorú by som v nej mal nájsť. A veruže som aj našiel. Spojítkom jednotlivých diel je totiž fakt, že ako už názov napovedá, každé bolo ocenené najprestížnejšou cenou v žánri SF – Hugom. Dalo by sa doslova povedať: čo meno, to legenda. Samozrejme si naivne nemyslím že každý Hugo odo mňa nutne dostane 100%, ale predsalen je to záruka nadštandardnej kvality. Jeden po druhom sa na mňa vyhrnuli svety plné fantázie, tak originálne a svojské, že napriek tomu, že sa jedná o krátke prozaické útvary v rozsahu od poviedky po novelu, som si musel medzi jednotlivými kusmi dávať prestávku aspoň jeden deň, aby som ich lepšie absorboval. K tomu si navyše čitateľ musí uvedomiť obdobie ich vzniku, čo ich vyzdvihuje ešte o trochu viac. Všetky okrem príspevku Larryho Nivena by som podľa mojich subjektívnych kritérií zaradil k „soft SF“ subžánru, tzn., že sú zamerané viac psychologicky a sociologicky ako technicky. K ich prednostiam patrí aj gradácia a akčnosť deja, ktorá čitateľa nepustí kým jednotlivé poviedky na jeden hlt nedočíta. Ak by som chcel ešte špeciálne vyzdvihnúť niečo v rámci tejto knihy (čo nie je ľahké), určite by som spomenul dve novely Jacka Vanceho, ktoré mi svojim podaním pripadali najšpecifickejšie a najatmosferic­kejšie. Ako posledné malé plus spomeniem originálne predslovy Isaaca Asimova k jednotlivým autorom v jeho typickom podaní. Summa sumárum, skvelé čítanie od prvej po poslednú stranu.

kniha: Andělé a démoni - Brown, Dan
Duirin | ****1/2 | před 4322 dny

Kniha je opravdu velice čtivá a musím říct, že mě zaujala již od začátku. Děj má podle mě navíc mnohem větší spád než Šifra mistra Leonarda, takže se mi i víc líbila. Myslím, že je to způsobeno tím, že v této knize se různé symboly a vodítka točí pouze okolo iluminátů a hlavní hrdinové jsou v časovém presu. Pouze závěr mi již přišel takový nastavovaný.

kniha: Muž z Cimmerie - Howard, Robert E.
avatar2 | ***** | před 4323 dny

Moje první setkání s literárním Conanem, a rozhodně ne zklamání. Povídky jsou krásně temné, Conan stále báječně zachmuřený a nemluvný, úžasně lhostejný k tomu co se ho právě bezprostředně netýká. Celkem se nedivím, že se stal klasikou. Čemu se trochu divím jsou kritiky jeho filmového ztvárnění slavným Arnoldem. Mně k nemu perfektně sedí a při čtení jsem jako Conana viděl právě Arnolda a vůbec mi to nevadilo.

kniha: Přestupní stanice - Simak, Clifford D.
lamahe | **** | před 4323 dny

Veľmi zaujímavé a nápadité dielko, aj keď dnes už trošku zastarané, čo je pozorovateľné skrz naivitu (aj keď niekto by to možno skôr nazval romantizmom a označil za výhodu) v autorovom ponímaní vecí a niektorých popisoch. Napriek tejto naivite zreteľnej v niektorých detailoch, sa celým príbehom prelína veľmi silné a nadčasové posolstvo o stave a vývoji ľudstva, ktoré je stále aktuálne aj v dnešných dňoch. Pokiaľ by sme chceli predchádzajúce tvrdenie rozšíriť, tak autor predkladá úvahy o definícii, vývoji a prejavoch inteligencie. Príbeh je plný nápadov a podobenstiev. Niektoré z nich ma veľmi zaujali, niektoré pobavili a nad niektorými som si s radosťou pošpekuloval. Dej je viac-menej pomalší, ale v závere poriadne vygraduje. Avšak ani tie pomalšie pasáže nie sú vďaka spomenutým inšpiratívnym úvahám a nápadom vôbec nudné. Vnútorný svet hlavného hrdinu nám doslova ožíva pred očami a svojou komplexnosťou je veľmi presvedčivý. Aj napriek niektorým depresívnym častiam nám pán Simak aj v tomto príbehu v dobrom slova zmysle vnucuje jeho povestný optimizmus ohľadom budúcnosti ľudskej civilizácie a faktu, že nie sme vo vesmíre sami.

kniha: Oblázek na obloze - Asimov, Isaac
avatar2 | **** | před 4323 dny

Dramatický příběh z prostředí známého z cyklu Nadace. Děj se odehrává na naší Zemi, která stojí díky své zaostalosti, konzervatismu a zamořenosti radioaktivitou ve stínu ostatních částí Impéria a mimozemci jí otevřeně pohrdají. Jak je u Asimova zvykem, děj není nijak akční, spíš staví na řešení vztahů mezi kulturami a na napětí, jaké do nich může vnést objev jakékoliv nové technologie. Přesto má děj vyšší spád než pozdější díly Nadace a ve svém žebříčku tuto knihu stavím výš.

kniha: Den na Kallistó - Veis, Jaroslav
lamahe | **** | před 4323 dny

Výber poviedok je žánrovo aj námetmi veľmi pestrý. Niektoré majú zaujímavú detektívnu zápletku (Srdce, Den na Kallistó vydá za rok na Zemi), iné sa zaoberajú úvahami nad tajomným a nevysvetliteľným (Kalous a Dafné, Podivuhodný nález z Oldova lomu), ďaľšie kontaktmi s mimozemskými javmi a civilizáciami (Suetemorp, Škeble, Sondy), vyspelými biotechnológiami (O původu Hoskovcových psů, Pohádka, Potěšení pro Váz i celou Rodyna), či vplyvom človeka na životné prostredie (Na zdraví). Viacero z nich je úsmevne ladených so sviežim mierne ironickým nadhľadom. Čo sa týka nápadu, nachádza sa väčšina z nich na priemernej až nadpriemernej úrovni, pričom špeciálne ma zaujali „Škeble“, „Den na Kallistó vydá za rok na Zemi“ a „Na zdraví“. Rozsahovo aj kvalitatívne z celej zbierky výrazne vyčnieva posledná práca „Šest měsíců, in ulna“. Ide o dlhú poviedku so skvele ponurou atmosférou, ktorá síce neobsahuje nejaký prevratný nápad, ale svojím nábojom a štýlom rozprávania znesie aj naprísnejšie kritériá a je jednoznačne jednou z najlepších krátkych SF prác z ČS produkcie, ktoré som doteraz čítal. Zbierka celkovo vyznieva na naše pomery veľmi silne a pokiaľ by pán Veis žil v „štátoch“, tak by sa jeho knihy určite dočkali podstatne vyšších nákladov a popularity.

kniha: První setkání - Card, Orson Scott
lamahe | **** | před 4323 dny

Táto kniha predstavuje v Enderovej sérii doplňujúci súbor poviedok odohrávajúcich sa v rôznych časových obdobiach pred začiatkom knihy Hovorca za mŕtvych. Pre čitateľa oboznámeného s Enderovou sériou sú veľmi zaujímavým doplnením „hluchých miest“ série. Ako hluché som ich síce predtým nevnímal (s výnimkou poslednej – Investičný poradca, ktorá sa mi vyslovene žiadala), ale keď už sú tu, sú vítaným doplnením pomerne zaujímavých okolností prvých stretnutí postáv a hrdinov dôležitých pre dej tejto ságy. Samozrejme s výnimkou výbornej poviedky Enderova hra, ktorá je originálnou predlohou celej ságy a zahŕňa viac než len nejaké prvé stretnutia, pričom popisuje udalosti obšírnejšie zachytené v románe Enderova hra. Avšak viem si predstaviť, že bez toho, aby bol čitateľ oboznámený s „Enderverzom“ sú prvé dve poviedky trochu ťažkopádne a tak trochu nezaujímavé. Ako fanúšik Enderovej série som ich však taktiež zhltol na jeden šup.

kniha: Brány Anubisovy - Powers, Tim
Thorgos | ***** | před 4324 dny

Vynikajúca kniha s vynikajúco vykresleným prostredím a dobovou atmosférou, má síce aj svoje horšie miesta ale záver všetko vynahrádza a za všetko hovorí moje hodnotenie.

kniha: Čtvrtá říše - Semerád, Václav
avatar2 | **** | před 4325 dny

Velmi dobrá kniha pro toho, kdo ještě moc nezná Semerádovu tvorbu, nebo pro toho, komu tento styl vyhovuje. U Semeráda je totiž problém se šablonovitostí postav – hlavní hrdina je vždy 100% kladný český pacifista, který se díky svým schopnostem stane vůdcem té „správné strany“ a je jen z čiré nouze nucen bojovat s hordami mimozemšťanů/fa­šistů/jiných zlých bytostí. Ale ke knize – velmi chytlavě zpracované téma alternativní historie a cestování časoprostorem. Hlavní hrdina se dostane do světa, kam utekli na konci 2. sv. války nacističtí pohlaváři a kde kují pikle jak ovládnout naši Zemi. Přitom ještě mají dost starostí s bojem s půvoními obyvateli planety, na které se usídlili. Jak je u Semeráda zvykem – lumpům je třeba dát na frak. Kniha je dobře napsaná, při čtení se člověk nenudí. Mně osobně dost sedělo „fašounské“ téma, se kterým se člověk jinak setkává spíš s serióznějších žánrech.

kniha: Český sen - Knitl, Oldřich
Gaarq | ***** | před 4325 dny

profesionálně napsaná alternativní historie, styl spíše dokumentaristický, ale s velkým vypravěčským nábojem. autor s hlubokou erudicí provádí čtenáře tím, co bylo a tím, co být mohlo. přechod je naprosto plynulý a závěr uvěřitelný. všem zájemcům nejen o historii Č(S)R, ale i o kvalitní alternativní historii.

kniha: Vládci loutek - Heinlein, Robert A.
avatar2 | **** | před 4327 dny

Dost dobrá scifi. Má spád, nápad, zajímavé postavy. Na Zemi vpadli mimozemšťané v podobě slimáků, kteří jsou schopni kontrolovat člověka tím, že se k němu přisají. Zlikvidovat je chce oficiálně neexistující americká vládní agentura, takoví američtí Jamesové Bondové. Scéna, kdy se američtí kongresmani musí během zasedání svléknout do naha, aby prokázali, že nejsou ovládáni mimozemšťany je perfektní. Rozhodně jedna z lepší Heinleinových knih, doporučuji.

kniha: Noční hlídka - Pratchett, Terry
Gaarq | ***** | před 4327 dny

1621622623624625626627628629630631poslední (637)25444 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu