RSS / komentáře

Poslední přidané komentáře

1655656657658659660661662663664poslední 66526586 příspěvků celkem
kniha: Dhampir - Hendee, Barb
Hendee, J. C.
cvok | **** | před 4753 dny

Zvláštní kniha o válce mezi lovkyni a upíry pokud máte rádi film Blade tak je to hodně podobné, ale ze středověku. Magiera se se svým elfím společníkem živí předstíráním že loví upíry a obírá jednu pověrčivou vesnici za druhou, z výdělku si našetří a koupí hostinec v Miisce po poslední akci omylem zabije pravého upíra jež má bratra, který touží po pomstě. Ten vlastní skladiště v Miisce přístavním městě kam Magiera míří takže první střed na sebe nenechá dlouho čekat, kniha má spát je proložena vzpomínkami hlavních aktéru kdo vyhraje je vcelku jasné jen škoda že závěrečná bitva je jen asi s bídou třístránková a ani útok vlků není víc rozepsán, snad jen k nedostatku v jednom souboji sekne Magiera upírku a podle všeho ji přesekne páteř, ale o pět stránek už o tom není ani zmínka tak nevím asi to byla jen nějaká vsuvka na téma upír na vozíku nikdy nebude, ale i tak kniha nabízí 380 stránek napětí jež stojí za to přečíst můžu vřele doporučit.

kniha: Krev elfů - Sapkowski, Andrzej
cvok | **** | před 4753 dny

Zaklínač sága jež u někoho vzbuzuje záchvaty náboženského modlení a u jiného spíš nutkaní zvracet je pro mně tak padesát na padesát než sem se dostal ke knize běžel seriál a můžu říct že i když svou jednoduchostí nízko rozpočtové blbosti na mně udělal docela dojem hlavně první díl byl skvělý ostatní byli taký dobré, ale na první to nemá, takže seriál hodnotím docela vysoko. Krev elfů je sice zajímavá kniha, ale u mě vrcholu nedosáhla, obsahem byla dobrá ale těch vulgarizmu v řeči trpaslíku to sem opravdu nedokázal skousnout sem si připadal jako když stojím na zastávce čekám na bus a vedle mě stojí skupinka docela hlučných občanů tmavší pleti /romů/ což je škoda bohužel ale překlad knihy ovlivnit nejde. Je to věc názoru u mně Zaklínač zůstane hodně vysoko, ale spíš díky seriálu než knize.

kniha: Jestřáb & Rybářka - Green, Simon R.
cvok | *** | před 4753 dny

Tuto fantasy bych spíš řadil k středověkým detektivkám s prvky nadpřirozenosti, originalitu to sice má, ale já rozhodně bych do tady tohohle neinvestoval, jsou daleko lepší knihy i když Gotrek a Templář Aric by semnou asi nesouhlasili těm se to moc líbí. Jinak Judsne postavy jsou popsány docela detailně v knize Východ modrého měsíce což je takový úvodní díl série něco jako nadupaný celovečerní díl kobry 11 a k tomu deset slabších dílu seriálu takže Jestřáb je princ bohužel až druhorozený a je poslán aby zachránil Rybářku což je pro změnu princezna, která bydlí u draka aby se nemusela vdávat nebo tak nějak už je to dávno co sem to čet tak vznikne love story na pozadí války s démony kde princ přijde o oko a proto používá sekyru, no a po vítězství může vládnout jen jeden s bratrů, proto princ a princezna spolu utíkají do Havenu, nebo tam došli posléze no to je jedno prostě tam zůstali dali se ke strážným ale jejich jak to říct dobrosrdečnost je nutí chránit nevinné a slabé a o tom je šest dílu Jestřába a Rybářky plus kniha Za modrým měsícem která naše hrdiny vrací zpět domů, aby se postavil minulosti a uzavírá sérii, jak si řek originální to sice je, ale zajímavé to pochybuji, je to dlouhé a drahé osm knih je osm knih to radši investuji do něčeho lepšího.

kniha: Děti ducha - Card, Orson Scott
Duirin | ****1/2 | před 4755 dny

Podle mě je to nejnapínavější kniha série – pravé vyvrcholení – přímé pokračovaní třetího dílu. Ani nebudu nic konkrétnějšího psát, protože to se musí přečíst. Trochu mi čtení kazil Novinhy odchod od Endera a jejich následné shledání, které bylo na můj vkus příliš podrobně rozebíráno a vůbec se v tomto dílu dost řeší „kdo koho a jak“ miluje, ale je pravda, že to má dost souvislost s řešením dalších problémů v ději.

kniha: Xenocida - Card, Orson Scott
Duirin | ****1/2 | před 4755 dny

Toto je nejtlustší a podle mě nejslabší kniha série. Přesto stále hodnotím 5*, i když části děje z Cesty – čínské kolonie – mě ze začátku moc nebavily. Před Endera a jeho společníky se vyjevuje jeden problém za druhým a můžeme sledovat snahu o jejich řešení. Některých se již v této knize dočkáme, některá se zkomplikují a dojde i na nečekané zvraty či děje, které lze jen těžko pochopit.

kniha: Mluvčí za mrtvé - Card, Orson Scott
Duirin | ***** | před 4755 dny

Každopádně nejlepší kniha série. Oproti Enderově hře se děj posouvá o 3000 let, přesto se s již dospělým Enderem a jeho sestrou Valentine stále setkáváme (i když až po nějakém čase). Zcela odlišný děj od prvního dílu je výborně propracovaný včetně popisu vztahů mezi lidmi na jedné malé kolonii a sérii dává zcela nový rozměr a spoustu podnětů k přemýšlení. Od začátku knihy se setkáváme s dalšími mimozemskými formami života. Závěr je docela napínavý a vyúsťuje v další pokračování.

kniha: Enderova hra - Card, Orson Scott
Duirin | ***** | před 4755 dny

Z celé série je Enderova hra svým dějem dosti netypická, takže bych ji označil jako nejzvláštnější knihu ze série. Občas mi to trochu přišlo na jedno brdo (Enderův výcvik a souboje v Bitevní škole), přesto to je podle mě výborné čtení. To, že hlavními hrdiny jsou vlastně děti, mi zvláštní nepřišlo, i když občas bylo jejich uvažovaní dost dospělé.

kniha: Krvavý oheň - Červenák, Juraj
Thorgos | **** | před 4756 dny

Tak v tomto ohľade mám opačný názor. Podľa mňa sa Juro vo svojej ságe o Černokňazníkovy stále len zlepšoval. Je pravda, že v ďalšej knihe išlo vždy o viac a tak bolo všetko akosi „väčšie“. Ohľadne Vosi si myslím, že to mal byť tiež jeden z momentov, ktorým chcel autor prekvapiť.

kniha: Radhostův meč - Červenák, Juraj
Thorgos | **** | před 4756 dny

Pravda je, že kniha je v ohlade kvality oproti jednotke o mno lepšia. Dej uháňa a je už aj dosť premyslený a nechýbajú aj nejaké tie zvraty. Proste dobrá kniha.

kniha: Vládce vlků - Červenák, Juraj
Thorgos | *** | před 4756 dny

Pôvodne, som zobral túto knihu do ruky, len z dôvodu, že autor je slovák. Avšak je pravda to čo povedal maqio, je to kniha ktorá sa neuveriteľne dobre číta. Niekedy to ale bolo aj tak na mňa prílišné „mäso“ a dej trpel na prílišných popisoch.

kniha: Hobit - Tolkien, J. R. R.
Thorgos | ***** | před 4756 dny

Nanešťastie, keď som čítal Hobita, som jeho obsah už sprostredkovanie poznal. Aj tak si ale myslím, že je to výborná kniha, s ktorú by som nemal problém viať do ruky a prečítať hocikedy. Čo sa o iných „rozprávkových“ knihách povedať nedá.

kniha: Tyranův stín - Cook, Glen
Rooz | *** | před 4757 dny

Výrazně nejlepší díl trilogie, především proto, že se drží jednoho prostředí a jednoho hlavního tématu. Je zde temnější atmosféra a příběh je oproti první a třetí knize uhlazenější a povedenější.

kniha: Corrinové - Herbert, Brian
Anderson, Kevin J.
willis | 1/2 | před 4757 dny

Předehry se dají číst, nicméně když oba autoři napíší každý rok 600 stránkovou knížku, je jasný že promyšlenost originálu je ta tam. V první předehře B. Herbert píše, že budou 3.předehry + jedno dílo které by mělo navazovat na 5. díl od F. Herberta a nějak celou sérii ukončit (prý našel konec rozepsaný někde pozůstalosti, či co). A hle, máme tu už 6 dalších knížek. Jo, peníze mu nesmrdí. Je to už čistá komerce a kvalita taky podle toho vypadá.

kniha: Země mlh - Kilworth, Garry
willis | ***** | před 4757 dny

Doporučit tuhle sérii můžu všem příznivcům mýtů a R. Holdstocka. Není to klasická fantasy a tak není pro každého, ale mě příjemně překvapila. Navíc je knížka přeložená P. Kotrlem, takže kvalita je zaručená.

kniha: Správce Impéria 2 - Feist, Raymond E.
Wurts, Janny
willis | **** | před 4757 dny

Feist potřetí použil to samé schéma, v každém díle téhle série postavil hrdinku proti zdánlivě nepřekonatelnému problému. V každdém díle, tak jako ve správném rpgčku, se střetávala se silnějším soupeřem až došlo i na samotného císaře. Přestože stále opakuje to samý, je to stále hodně čtivý takže dávám ****, ale jenom proto, že je to díky bohu už poslední díl.

kniha: Malí bohové - Pratchett, Terry
blue_elf | **** | před 4757 dny

No ja neviem, je to super ale mierne roztahane.

kniha: 451 stupňů Fahrenheita - Bradbury, Ray
Rooz | ***** | před 4758 dny

Fantastický román z utopické budoucnosti, kde se lidé stali konzumními mrtvými bytostmi, které nedokáží ocenit krásu, nemají názor, neumí milovat. Děditsví lidstva v podobě knih je ničeno a jen málo lidí si to uvědomuje. Hezká myšlenka v knize je v tom, že lidé, kteří si uvědomují cennost knih, ale nemohouc bojovat proti společnosti, která knihy zavrhla jako zbytečné, učí se knihy zcela nazpaměť.

kniha: Poselství z vesmíru - Simak, Clifford D.
Rooz | ***** | před 4758 dny

Tak tohle je má nejoblíbenější sbírka povídek. Autorem je kdo jiný, než můj nejoblíbenější spisovatel. A aby těch nej nebylo málo, tak první povídka týhle sbírky je taky moje nejoblíbenější. Jmenuje se Přistěhovalec a je o tom, jak se vyvolení dostanou do ráje. Nebo se snad dostanou někam jinam? Projekt Kelly, jedna ze slabších povídek, aneb podmaní si mimozemšťané lidstvo? Pokud ano, tak jak? Povídka Soused je nádherně uvolňující a poklidně plyne k poklidnému závěru. Smutkem opilý je veselá povídka o smutných věcech. Aspoň myslim, že to tak je, budu si ji muset přečíst po letech znovu, na rozdíl od Přistěhovalce ji nemám přečtenu šestkrát… Smrt v domě je další Simakova pecka – tedy z mého pohledu a je to asi druhá nejlepší povídka sbírky. Povídka Dvojník je naproti tomu nejslabší, moc se nepovedla. Je temnější a méně barvitá, než ostatní. Všechny pasti Země je robotická povídka, ale ne tak, jak je známe od Asimova. Simakovi roboti jsou více lidští a oduševnělejší než ti Isaacovi, řekl bych. Asimovovi roboti jsou zase více jako roboti…

kniha: Rozbouřená moře - Duncan, Dave
Judson | ***** | před 4758 dny

Je to prostě síla. Třetí díl této perfektní fantasy ani v nejmenším nezklamal, ba dokonce předčil moje očekávání. U spousty, dokonce bych řekl většiny, vícedílných románů se stává, že se kvalita postupně snižuje, v tomto případě je to ale naopak. Vše je opět o Rapovi a Inos, ale za hlavnější postavu bych zde označil Rapa. Kniha je v podobném duchu jako předchozí, i když se dá tušit pohádkový závěr, zatím to na něj vůbec nevypadá a Rap a Inos mají k sobě stále daleko. Inos je nucena se nechat škaredě vláčet událostmi, které nemůže nijak ovlivnit, ale Rap to konečně pořádně rozjede, a ukáže co v něm je, nebo spíše bude. A závěr ? Prostě bombastický, opravdový nářes ! Celkové rozuzlení zde ale není, a tak nezbývá, než si opatřit i poslední díl, kde se konečně dovíme dlouho očekávaný parádní závěr.

kniha: Paní jezera - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | *** | před 4758 dny

Najdlhšia kniha a podľa mňa aj najhoršia. Celá mi vyznievala tak, akoby celá táto sága prerástla spisovateľovi cez hlavu a už ju potrebuje ukončiť, ale aj tak sa mu to nedarí. Kniha z môjho pohľadu stratila celistvosť, pripadala mi, akoby nejako narýchlo pozliepaná. Taktiež niektoré myšlienky tu použité mi pripadajú minimálne pritiahnuté za vlasy, tak ako aj samotný koniec knihy.

kniha: Věž vlaštovky - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | **** | před 4758 dny

Jednoznačné vyvrcholenie kvality ságy. Kniha je veľmi atmosférická a ja som sa od nej nevedel odtrhnúť. Nedá mi nespomenúť aj jej vynikajúce zakončenie. :-))

kniha: Křest ohněm - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | **** | před 4758 dny

Na tejto knihe mi vadilo, že dej sa tu podľa mňa opäť spomaľuje. Na druhej strane môj názor na knihu zlepšuje to, že sa tu po prvýkrát objavuje moja najobľúbenejšia postava ságy – Regis. Vynikajúco prekreslená a neotrelá postava, ktorá z môjho pohľadu kladie túto knihu vyšši ako Čas opovržení.

kniha: Čas opovržení - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | *** | před 4758 dny

Oproti „rozvleklej“ Krvi elfov, tu už dej naberá väčší spád a všeobecne aj temnie. Celá séria sa zamotáva a už sa tu dajú nájsť aj nejaké hlbšie spojitosti. Kniha je od prvej časti ságy lepšia podľa mňa hlavne preto, že v prvej časti sa čitateľ musel najprv zoznámiť s postavami a prostredím. V tejto knihe je už väčšina ľudí zo svetom zžitá a dej môže uháňať.

kniha: Krev elfů - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | **** | před 4758 dny

Kopec ľudí považuje zaklínačskú ságu za kult a to najlepšie z literatúry. Môj názor to ale nieje. Konkrétne ma v Krvi elfov najviac zaujali dialógi postáv, ktoré sú naozaj na úrovni. Osobne si tiež myslím, že kniha nieja príliš objavná ani svetom v ktorom sa odohráva ani postavami. Kniha aj celá sága sú postavené na dobrých dialógoch a atmosfére. V každom prípade sa jedná určite o vyšší nadpriemer v literatúre. P.S. Seriál som videl, ale podľa mňa je nielen nevydarený, on je až hrozný. Pozeral som ho len preto, že som čítal knihy.

kniha: Boží bojovníci - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | **** | před 4758 dny

Táto kniha sa mi zdala byť komplexnejšia ako jednotka a aj postavy a ich vývoj sa mi zdal byť taký plastickejší.

kniha: Narrenturm - Sapkowski, Andrzej
Thorgos | **** | před 4758 dny

Kvalitne napísaná kniha, ale niekedy až priveľká frekvencia použivania rôznych latinských výrazov. Taktiež je tu neskutočne veľa postáv(a z toho veľká väčšina je pre dej absolútne nepodstatná) a z tohto dôvodu som sa v nich stácal.

kniha: Gormenghast - Peake, Mervyn
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Táto kniha podľa mňa stratila oproti svojmu predchodcovi niečo zo svojej pôsobivosti aj atmosféry, ale aj tak podľa mňa stojí za prečítanie. P.S. – Vážne odporúčam pred jej prečítaním prečítať aj prvý diel série, pretože inak prídete o veľa.

kniha: Titus Žal - Peake, Mervyn
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Výborná kniha. Aj keď tu nieje prvoradý dej ale forma a atmosféra. Dokedy som si nekúpil túto knihu, nemal som možnosť sa stretnúť s ničím podobným. Postavy a samotné prostredie sú tu natoľko bizardné, že každý „náročnejší“ čitateľ si ich nemôže nezamilovať. Čítanie to nieje jednoduché a keď si ho chce človek užiť musí sa naň plne sústrediť.

kniha: Dóm řetězů - Erikson, Steven
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Tu som mal, zo začiatku problém, pretože Eriksonovský začiatok mi neposkytol žiadne nápovedy v ohlade kde a ani kedy sa dej odohráva. Nakoniec som ale ocenil použitú „retrospektívu“. Ak sa bude séria držať v takej kvalite, ako sú všetky doterajšie 4 knihy máme sa ešte asi na čo tešiť.

kniha: Vzpomínky ledu - Erikson, Steven
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Osobne túto knihu považujem zatiaľ za vrchol tejto série(momentálne 4 knihy) pretože, tu sa už začínajú splietať niektoré dejové linky z oboch predchádzajúcich kníh a to tak bravúrne, že mi to miestami až bralo dych. Síce v tejto knihe som sa prvýkrát aj niekedy stratil, ale maximálne tak 2 až 3-krát, čo je na knihu v rozsahu 900 str. vcelku dobré. Túto knihu vo svojom rebríku kladie na tie najvyššie miesta a nemôžem jej dať menej ako 100%.

kniha: Dům mrtvých - Erikson, Steven
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Pokračovanie série sa opäť s čitateľom nemazná, vrhne ho do úplne iného prostredia s väčšinou nových postáv. Toto však neznamená, že by bolo pokračovanie horšie, skôr naopak. V tejto knihe už človek začína naozaj obdivoť rozsiahlosť, a komplexnosť Eriksonovho diela. Pre mňa je jedinou vadou na kráse tejto knihy to, že niekedy je dej príliš rozvláčny. Aj tak by som jej ale osobne nedal menej ako 90%.

kniha: Měsíční zahrady - Erikson, Steven
Thorgos | ***** | před 4758 dny

Podľa mňa je to vyborný začiatok série. Je pravda, že je to dosť komplikované, ale osobne som s tým problém nemal. Podľa mňa bol dôvod komplikovanosti ten, že spisovatel nevysvetluje fungovanie sveta, ktoré je mimochodom podľa mňa premakané, ale čitateľ sa má všetko dovtípiť zo samotného textu.

kniha: Měsíční zahrady - Erikson, Steven
Chaotik | ***** | před 4760 dny

Kniha je veľmi dobre zpracovaná. Dej je veľmi ztrhujúci ale nepatrí k takým klišé fantasy. Takže to dokáže prečítať len zkúsený čitateľ. Aj keď je tu viac postáv ako v telefónnom zozname, každá má svoje vlastné miesto a brilantne prepracovanú psychiku. Tiež 100%

kniha: Měsíční zahrady - Erikson, Steven
Rytier Smrti | ***** | před 4760 dny

podla mna je to fakt dobrá kniha. skvelo je tam vypracovaný svet, je tam spracovaných viac kultúr a dejovo je to dost obsiahle a nieje nejaký strašný problém vyznat sa v tom. 100%

kniha: Hvězdný prach - Gaiman, Neil
Rooz | **** | před 4760 dny

Hvězdný prach je velmi příjemná a neotřelá pohádka, spojení dvou světů (lidského a pohádkového), kde bránu z jednoho do druhého tvoří díra ve staré kamené zdi, kterou lidé ve dne v noci střeží, aby se dovnitř ani ven nemohly dostat žádné nepříjemnosti. Jen jednou ročně se na druhé straně zdi koná trh, na který se lidé rádi vypravují. Je to příběh o lásce a o štěstí, dobrá oddechovka po něčem náročnějším.

kniha: Temná hlídka - Vasiljev, Vladimir
Chaotik | ***** | před 4760 dny

Ja by som ešte podotkol, že to písal s Lukjanenkom naraz. Takže postavy ktoré v Šeré hlídce umreli, sa tu voľne potulujú. (teda aspoň ja som to tak pochopil, že umreli…)

kniha: Temná hlídka - Vasiljev, Vladimir
Rytier Smrti | ***** | před 4761 dny

dej sa mi fakt páčil iba škoda že to napísal na 300 strán a teda to aj zhustil. keby to napísal aspon na 500, bolo by to uplne super. za dej by som dal 100%, za formu 90%

kniha: Vzdálené obzory - Duncan, Dave
Judson | ***** | před 4763 dny

V porovnání s prvním dílem je sice začátek tohoto druhého pokračování mírným zklamáním, ale děj se ke konci pořádně rozjíždí a přiostřuje, takže celkově je to stejně tak dobrá kniha jako ta předchozí. Děj se samozřejmě opět točí kolem princezny a teď již prakticky královny Inos a jejího věrného stájníka Rapa. Oba jsou na rozdílných koncích Pandemie a jejich osudy jsou střídavě stejnou měrou popisovány. Inos si „užívá“ zajetí u falešné sultánky a rozvijí plány na další postup, jak se co nejrychleji dostat zpět do svého království. Rap prahne po jediném, stanout po boku Inos a věrně ji sloužit (zatím si neuvědomil, že ji miluje :)). Oproti prvnímu dílu se zde mnohem více odvíjí různé zápletky děje, politikaření a pletichaření všech stran proti všem a vše ukazuje na to, že Inos a Rap jsou mnohem důležitější osoby než se zpočátku zdálo. Všichni je chtějí nějak využít pro sebe z mnoha důvodů, které se ani nedají odhadnout. Je zde naznačeno několik indicií, ale konečné cíle jednotlivých stran a osob se tak zdají ještě méně odhadnutelné. Osud si s Inos a Rapem tvrdě zahrává, vůbec je nešetří a o dějové zvraty zde není nouze, takže si čtenáři můžou pěkně užít jejich utrpení. Obzvláště závěr věnovaný Rapovi se vydařil. Pustit se hned do čtení dalšího dílu je prostě nutnost.

Trikrat bratia Strugacky a vzdy trosku inak. V prvej novele Dravci meho stoleti sa stavaju do polohy moralizujucej nad pokleslou spolocnostou. Nasleduje roman Obydleny ostrov(prvy diel trilogie Maxima Kram.), ktory zaujme svojim sviznym tempom a je velmi vhodny pre zoznamenie sa s tvorbou bratov Strugackych. Noveleta Miliardu let před koncem světa uzatvarajuca tuto vynikajucu knihu na vas zaposobi svojim vtipom a pointou. Samozrejme pri ziadnom pribehu nechyba slusna davka tajomnosti, absurdnych situacii ci zaujmavych uvah, ktore uz patria k trademarkom tvorby tejto slavnej dvojice.

kniha: Soudné sestry - Pratchett, Terry
cvok | ***** | před 4764 dny

Nadupaná kniha plna skvělých seků typu mam na rukou krev odstraním ji skelnou vatou, vata nezabírá použiju rašpli, nebo duch nemůže zabít člověka byl by z toho precedens už jen proto že mrtvých lidí je daleko více, a spousty dalších. Nejlepší postava v knize je bludný kámen který se schovává při každém náznaku něčí přítomnosti, tento díl není tak dobrý jako Mort nebo Poslední kontinent, ale určitě stojí zato si jej přečíst.

1655656657658659660661662663664poslední 66526586 příspěvků celkem


WebArchiv - archiv českého webu