novinky » Tipy čím nahradit Edwarda a Bellu

Tipy čím nahradit Edwarda a Bellu

publikoval knedle dne 21.12.2011 v 01:55

Dočetli jste už potřinácté Stmívání a sháníte nějakou knihu či ještě lépe sérii, kterou byste vzniklou díru zalepili? Hledáte náhradu – romantický příběh z dnešního světa – kde upír, vlkodlak či jiná fantasy havěť dodá příběhu ten správný říz?

Sám bych vám pomoci nedovedl, ale existuje dobrá duše, které sestavila tuto (níže vypsanou) listinu za mě. Věřím, že vám cestu k cíli usnadní a vy objevíte další postavy a příběhy k uctívání…

…tak jdeme na to:

Podrobnější komentáře ke každému zde vyjmenovanému dílu pak najdete v původním zdroji – blogpostu Paranormální chutě od @Nofreeusernames . Základní informace samozřejmě získáte i v anotacích děl, hodnotnější pak budou (budou-li) komentáře a diskuze u každého tipu…1

 [5] Vlask (editor) 23.12.2011 22:36  

Nějak mi tam chybi serie Kate Daniels – http://www.legie.info/serie/1075-kate-daniels. Osobne bych ji dal na druhe misto a odsunul Leandrosovy i příčku níže. Chybí jim občas humor a moc se tam řeší psychologie. Taky Rachel Morgan se povedla – http://www.legie.info/serie/964-rachel-morgan. Ta je alespoň místy trochu humorná a odlehčená.

 [4] Renča 21.12.2011 22:19  

Anita, Tina a Mercy jsou jasně nejlepší z téhle desítky, ovšem není to „teens“ jako Stmívání. Dobré teens z toho jsou série Vlci z Mercy Falls a Upíři z Morganville. Leandrosy čtu ráda, ale autorka se dost opakuje, pořád dokola rozebírá ten vztah bratrů, působí to časem dost únavně, nikam se to neposunuje. V tom článku mě potěšil odkaz na Děti noci :)

 [3] FerryH (editor v době uložení příspěvku) 21.12.2011 20:13  

@GeRony[2]: Mercedes Thompsonová od Patricie Briggs se mi libi dost… slusna Urban Fantasy s mnozstvim zajimavych netradicnich bytosti (netradicnich u Urban Fantasy a i netradicne podane zname bytosti z klasicke historizujici fantasy)
a neni to zas tak „babske“ ;o) jako jine tady jmenovane…

z pohledu „machos“ (kluku a chlapu) je asi nejzajimavejsi serie:
Kal a Niko Leandrosovi od Rob Thurman… napsala to sice zas „jen“ baba :)), ale babince a romantiky se tam moc neobjevuje.. prvni dil je trosku pomalejsi ne tak moc akce a na chlapskej vkus tam autorka trosku moc pitva pocity hlavnich hrdinu, mnohdy je i zcela mimo misu… Proste teenager kluk se moc nezabejva pitvanim toho jestli a jak nekoho osukat nebo ne… :)) proste kdyz na to prijde jde do toho a hotovo (vyuzije prilezitosti a necha se vest hormonama) … ;o)
ale tohle vse se druhym dilem a dalsima docela slusne spravi a autorka se do klukovske a chlapske duse vzila slusne …ba dokonce jakoby uz i teenager kluk nebo pak chlap i byla… :))

tu serii mam docela rad.. bavi me a prekvapive ma spis stoupajici tendenci kvality a akce… coz mi vyhovuje – a komu ne?! ;o) … stale jsem napnut co ten dalsi dil.. a to se mi u tech dlouhych serii moc casto nestava…

u obou pak zminenych je velka vyhoda, ze co knizka v serii to ukonceny pribeh… to se hoodne pocita..

 [2] GeRony (editor) 21.12.2011 19:20  

@KeB[1]: No ja by som skusil asi Mercedes. Skusal som Anitu a nejako ma neoslovila.

 [1] KeB (editor) 21.12.2011 17:19  

Inu jediné, co by mě z tohoto výčtu zaujalo je Tina Salo, FerryHo komentář tomu napomáhá ještě víc:D

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu