ASFFH
Akademie SF, fantasy a hororu
WWW stránky ocenění: Akademie SF, fantasy a hororu
ceny Akademie science-fiction, fantasy a hororu
Překladatel
-
Od roku 2011: Kategorie Nejlepší překladatel je změněna na Nejlepší překlad, tedy nehodnotí se člověk, ale konkrétní kniha.
- 1996
-
vítěz
nominace
- Michael Bronec
- Petr Kotrle
- 1997
-
vítěz
nominace
- Jan Pavlík
- Pavel Weigel
- Petr Kotrle
- Václav Kříž
- 1998
-
vítěz
nominace
- Michael Bronec
- Jan Hlavička
- Jan „Jam“ Oščádal
- Jana Oščádalová
- Petr Kotrle
- 1999
-
vítěz
- Petr Kotrle
nominace
- Jan Kantůrek
- Janiš Viktor
- 2000
-
vítěz
nominace
- Richard Podaný
- Petr Kotrle
- 2001
-
vítěz
- Tomáš Hrách
nominace
- Richard Podaný
- Petr Kotrle
- 2002
-
vítěz
nominace
- Jan Kantůrek
- Petr Kotrle
- 2003
-
vítěz
- Viktor Janiš
nominace
- Richard Podaný
- Petr Kotrle
- 2004
-
vítěz
nominace
- Jan Kantůrek
- Petr Kotrle
- 2005
-
vítěz
- Petr Kotrle
nominace
- Jan Kantůrek
- Pavel Weigel
- Jana Oščádalová
- Jan „Jam“ Oščádal
- Milan Žáček
- 2006
-
vítěz
- Petr Kotrle
nominace
- Jan Kantůrek
- Stanislav Komárek (1960)
- Pavel Weigel
- Viktor Janiš
- 2007
-
vítěz
- Petr Kotrle
nominace
- Richard Podaný
- Jana Oščádalová
- Jan „Jam“ Oščádal
- Robert Tschorn
- Milan Žáček
- 2008
-
vítěz
- Viktor Janiš
nominace
- Richard Podaný
- Jan Kantůrek
- Petr Kotrle
- Milan Žáček
- 2009
-
vítěz
nominace
- Pavel Weigel
- Janiš, Viktor
- Kotrle, Petr
- Žáček, Milan
- 2010
-
vítěz
nominace
- Libor Dvořák
- Viktor Janiš
- Petr Kotrle
- Milan Žáček
- 2011
-
vítěz
nominace
- Jan Kantůrek
- Viktor Janiš
- Petr Kotrle
- Milan Žáček
- 2012
-
Kategorie Nejlepší překladatel je změněna na Nejlepší překlad, tedy nehodnotí se člověk, ale konkrétní kniha.
vítěz
- Richard Podaný
- Richard Podaný (Bacigalupi: Dívka na klíček)
nominace
- Jan Kantůrek
- Jan Kantůrek (Pratchett: Obléknu si půlnoc)
- Adéla Bartlová (Crowley: Malý, velký)
- Petr Kotrle (Bakker: Tisícerá myšlenka)
- Milan Žáček (Harrison: Viriconium)
- 2013
-
vítěz
- Petr Kotrle (Anatém)
nominace
- Michael Bronec
- Jan Kantůrek
- Richard Podaný
- Michael Bronec (Pán světla)
- Jan Kantůrek (Šňupec)
- Richard Podaný (Pod nebesy)
- Milan Žáček (Ambasadov)
- 2016
-
vítěz
- Petr Kotrle: Anihilace (Argo)
nominace
- Michal Prokop
- Jana Rečková
- Michal Prokop: Marťan (Euromedia Group – Knižní klub)
- Jana Rečková: O poklad Ciboly (Triton)
- Hana Šimečková: Magie ničivá (FANTOM Print)
- Viktor Janiš: Spáčka a vřeteno (Albatros)
- 2017
-
vítěz
- Richard Podaný
- Richard Podaný: Vodní nůž
nominace
- Lucie Horáková: Všemi dary obdarovaná
- Marek Hrnčíř: Blábol a jiné příběhy
- Dana Krejčová: Prachmistři
- Milan Žáček: Roky rýže a soli
- 2018
-
vítěz
- Milan Žáček: V Kalábrii
nominace
- Michal Jedinák
- Jakub Němeček
- Michal Jedinák: Ľavá ruka Boha
- Jakub Němeček: Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká
- Hana Vrábelová: Magie spojuje
- Aleš Drobek: Problém tří těles