ocenění » ASFFH » Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena

ASFFH

Akademie SF, fantasy a hororu

WWW stránky ocenění: Akademie SF, fantasy a hororu

ceny Akademie science-fiction, fantasy a hororu

Cena Akademie SFFH od roku 1995 do roku 2017

Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena

1997

vítěz

nominace

  • Rigor Mortis
  • nakladatelství Rigor Mortis (vydání sbírky povídek z CKČ 94 - Mlok)
  • Jan Vaněk jr. (kritik)
1998

vítěz

  • časopis Crew

nominace

  • časopis Fantázia (redakce)
  • H. P. Lovecraft - sebrané spisy (Pavel Nosek)
1999

vítěz

  • Fantázia

nominace

  • časopis Crew
  • Petr Kotrle za překlad Holdstocka
2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Ramax

nominace

2002

vítěz

  • Kočovné divadlo Richarda Klíčníka

nominace

  • Jana Šouflová
  • Leonard Medek & Františka Vrbenská za Stín modrého býka
2003

vítěz

  • BB art a CREW za vydání Ligy výjimečných

nominace

  • Eurocon
  • Istrocon
  • Janiš Viktor za překlady
  • Sarden
2004

vítěz

nominace

  • Laser za propagaci polské SF
  • Triton za vydání sebraných SF Cordwainera Smithe
2005

vítěz

  • D. Hartman a T. Němec za vzestup časopisu Pevnost

nominace

  • Laser-books za vydání antologie Nebezpečné vize
  • Františka Vrbenská za seriál článků v Ikarii
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

  • Martin Šust
  • Triton
  • Martin Šust a nakladatelství Triton za obnovení české edice The Magazine of Fantasy and Science Fiction

nominace

  • Ondřej Jireš
  • Ondřej Jireš za antologii Legendy české fantasy
  • Straky na vrbě za nové vydání Zelaznyho Amberu
2008

vítěz

nominace

  • Wojta Běhounek za bibliografickou práci
  • Viktor Janiš za překlad a propagaci románu S. Clarkové
  • František Novotný za završení cyklu Valhala
  • Martin Šust za třetí díl cyklu antologií Trochu divné kusy
2009

vítěz

nominace

  • Koutský, Pavel a tým – za zeměplošské audioknihy
  • Ševcůj, Ladislav a kol. – za tvorbu legie.info
2010

vítěz

  • Albatros
  • Nakladatelství Albatros za Knihu Muriel a oranžová smrt

nominace

  • Časopis PLAV za články o SF překladech
  • Lukáš Tuma za grafiku časopisu Pevnost
2011

vítěz

  • Vlado Ríša
  • Vlado Ríša a redakce XB 1 – za zachování časopisu

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Petrák; Rampas - Cynické fantazie   74% / 7
  • Autoři antologie Cynické fantasie, zřekli se honoráře ve prospěch dětí Martiny Šrámkové.
  • Helena Diesing za Český komiks 1. poloviny 20. století.
  • Dračí doupě II, nová česká hra na hrdiny navazující na původní hráčskou klasiku.
  • Nakladatelství Netopejr za knižní řadu Pramlok, mapující CKČ od začátku soutěže.
2013

vítěz

  • Kladivo na čaroděje   86% / 42
  • Nakladatelství Epocha za původní českou knižní řadu Kladivo na čaroděje

nominace

  • Michal Jedinák
  • Michal Jedinák za překlad trilogie Hry o život
  • Jan Czechaczek za bakalářskou práci Vznik fandomu a „realistická fikce“ Jana Hlavičky
  • Lubomír Kupčík za grafické zpracování knihy Amélie a tma
  • Petr Kotrle za překlad knihy Anatém
2015

vítěz

  • Audiovydavatelství Walker a Volf, které zprostředkovává českou fantastiku i lidem s vadou zraku

nominace

  • Ivan Adamovič
  • Ivan Adamovič za úspěšné završení projektu Kronika české science fiction
  • Galerie Nemesis za portfolia českých a slovenských ilustrátorů
  • Uskupení Společenstvo Pevnosti za prezentaci fantastiky a zajištění velké části programu sekce "Fantastika" na Světu knihy 2014
  • Výpravná antologie Společenstvo Pevnosti, zahrnující nejlepší povídky časopisu Pevnost z let 2002-2012
2016

vítěz

  • Linda Zeman Spaleny a Ludmila Zemanová za monografii Karel Zeman a jeho kouzelný svět

nominace

  • Tereza Dědinová
  • Tereza Dědinová za teoretickou práci o fantastické literatuře Po divné krajině
  • Divadelní soubor při T. J. Sokol Lázně Toušeň za nastudování Morta Terryho Pratchetta
  • Nakladatelství Triton za založení dětského komiksového časopisu Bublifuk
  • Vydavatelství audioknih OneHotBook za zprostředkovávání české a světové fantastiky i lidem s vadou zraku
2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu