The Dragon Awards

The Dragon Awards.

WWW stránky ocenění: The Dragon Awards.

The Dragon Awards (Dračí ceny) vznikla jako reakce části fandomu na spekulace kolem udílení cen Hugo v roce 2015, kde se určité skupiny snažili protlačit názorově jim blízká díla či autory, což ve výsledku nakonec znamenalo, že v několika kategoriích nebyla cena Hugo vůbec udělena. The Dragon Awards je cena udělovaná na základě hlasování mezi fanoušky.

další rok - 2018předchozí rok - 2016

2017

ročník: 2

Ceny byly uděleny na Dragon Conu, který se konal ve dnech 1. – 4. září 2017 v Atlantě.

Nejlepší apokalyptický román

The Obelisk Gate (Brána z obelisků), N.K. Jemisin (Orbit) – autorka požádala o stažení nominace

vítěz

nominace

Nejlepší fantasy román

vítěz

nominace

  • The Hearthstone Thief, Pippa DaCosta (Crazy Ace)
  • A Sea of Skulls, Vox Day (Self-published)
  • Wings of Justice, Michael-Scott Earle (Self-published)
  • Blood of the Earth, Faith Hunter (Ace)
  • Beast Master, Shayne Silvers (Argento)
  • Dangerous Ways, R.R. Virdi (R.R. Virdi)
Nejlepší horor

The Hidden People, Alison Littlewood (Jo Fletcher) – autorka požádala o stažení nominace.

vítěz

nominace

  • Dan Wells
  • Nothing Left to Lose, Dan Wells (Tor)
  • A God in the Shed, J-F Dubeau (Inkshares)
  • Live and Let Bite, Declan Finn (Self-published)
  • Donn’s Hill, Caryn Larrinaga (Immortal Works)
  • The Hidden People, Alison Littlewood (Jo Fletcher)
  • The Bleak December, Kevin G. Summers (Self-published)
  • Blood of Invidia, Tom Tinney & Morgen Batten (PiR8 Productions)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Nejlepší komiks nebo komiksová série

vítěz

  • The Dresden Files: Dog Men

nominace

  • Buffy The Vampire Slayer Season Eleven
  • Monstress
  • Motor Girl
  • Ms. Marvel
  • Saga
  • Wynonna Earp Legends
Nejlepší komiksová kniha

vítěz

  • Jim Butcher
  • Jim Butcher’s The Dresden Files: Wild Card, Jim Butcher, Carlos Gomez (Dynamite)

nominace

  • Clive Barker
  • Clive Barker’s Nightbreed #3, Marc Andreyko, Clive Barker, Emmanuel Xerx Javier (BOOM! Studios)
  • Love is Love, Marc Andreyko, Sarah Gaydos, James S. Rich (IDW)
  • My Favorite Thing Is Monsters, Emil Ferris (Fantagraphics)
  • Girl Genius: the Second Journey of Agatha Heterodyne, Book 2: The City of Lightning, Phil and Kaja Foglio (Studio Foglio)
  • March: Book 3, John Lewis, Andrew Aydin (Turtleback Books)
  • Stuck in My Head, J.R. Mounts (Self-published)
Nejlepší military sci - fi nebo fantasy román

vítěz

  • Iron Dragoons, Richard Fox (Self-published)

nominace

  • Eric Flint
  • The Span of Empire, Eric Flint & David Carrico (Baen)
  • Caine’s Mutiny, Charles E. Gannon (Baen)
  • Invasion: Resistance, J.F. Holmes (Self-published)
  • Starship Liberator, B.V. Larson & David Van Dyke (Castalia House)
  • Allies and Enemies: Exiles, Amy J. Murphy (Self-published)
  • Cartwright’s Cavaliers, Mark Wandrey (Seventh Seal)
  • Star Realms: Rescue Run, Jon Del Arroz (Evil Girlfriend)
Nejlepší román na téma alternativní historie

vítěz

nominace

  • Eric Flint
  • China Miéville
  • 1636: The Ottoman Onslaught, Eric Flint (Baen)
  • The Last Days of New Paris, China Miéville (Del Rey)
  • Another Girl, Another Planet, Lou Antonelli (WordFire)
  • Witchy Eye, D.J. Butler (Baen)
  • Breath of Earth, Beth Cato (Harper Voyager)
  • No Gods, Only Daimons, Kai Wai Cheah (Castalia House)
  • A Change in Crime, D.R. Perry (Self-published)
Nejlepší sci - fi nebo fantasy desková hra

vítěz

  • Betrayal at House on the Hill: Widow’s Walk, by Avalon Hill

nominace

  • Gloomhaven by Cephalofair Games
  • Hero Realms by White Wizard Games
  • Mansions of Madness (Second Edition) by Fantasy Flight Games
  • Scythe by Stonemaier Games
  • Terraforming Mars by Stronghold Games
Nejlepší sci - fi nebo fantasy film

vítěz

  • Wonder Woman

nominace

  • Arrival
  • Doctor Strange
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Logan
  • Passengers
  • Rogue One: A Star Wars Story
Nejlepší sci - fi nebo fantasy miniatury/sběratelské karty/hra na hrdiny

vítěz

  • Magic the Gathering: Eldritch Moon, by Wizards of the Coast

nominace

  • A Shadow Across the Galaxy X-Wing Wave X by Fantasy Flight Games
  • Bloodborne: The Card Game by CMON Limited
  • Dark Souls: The Board Game by Steamforged Games
  • Pulp Cthulhu by Chaosium
  • Star Wars: Destiny by Fantasy Flight Games
Nejlepší sci - fi nebo fantasy mobilní hra

vítěz

  • Pokemon GO, by Niantic

nominace

  • Con Man: The Game by Monkey Strength Productions
  • Fire Emblem Heroes by Nintendo
  • Monument Valley 2 by Ustwogames
  • Sky Dancer by Pine Entertainment
  • Super Mario Run by Nintendo
Nejlepší sci - fi nebo fantasy PC/konzolová hra

vítěz

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild, by Nintendo

nominace

  • Dishonored 2 by Arkane Studios
  • Final Fantasy XV by Square Enix
  • Mass Effect: Andromeda by Bioware
  • NieR: Automata by PlatinumGames
  • Titanfall 2 by Respawn Entertainment
Nejlepší sci - fi nebo fantasy seriál

vítěz

  • Stranger Things

nominace

  • Doctor Who
  • The Expanse
  • Lucifer
  • Marvel’s Agents of Shield
  • Stan Lee’s Lucky Man
  • Westworld
  • Wynonna Earp
Nejlepší sci - fi román

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu