The Dragon Awards

The Dragon Awards.

WWW stránky ocenění: The Dragon Awards.

The Dragon Awards (Dračí ceny) vznikla jako reakce části fandomu na spekulace kolem udílení cen Hugo v roce 2015, kde se určité skupiny snažili protlačit názorově jim blízká díla či autory, což ve výsledku nakonec znamenalo, že v několika kategoriích nebyla cena Hugo vůbec udělena. The Dragon Awards je cena udělovaná na základě hlasování mezi fanoušky.

předchozí rok - 2017

2018

ročník: 3

Ceny byly uděleny 1. září 2018 na Dragon Conu v Atlantě.

Nejlepší fantasy román

vítěz

nominace

  • Shoot the Messenger, Pippa DaCosta (Crazy Ace)
  • The Traitor God, Cameron Johnston (Angry Robot)
  • The Land: Predators, Aleron Kong (Tamori)
  • A Tempered Warrior, Jon R. Osborne (New Mythology)
  • War Hammer, Shayne Silvers (Argento)
Nejlepší horor

vítěz

nominace

  • Jonathan Maberry
  • Paul Tremblay
  • Glimpse, Jonathan Maberry (St. Martin’s)
  • The Cabin at the End of the World, Paul Tremblay (Morrow)
  • A Time to Run, Mark Wandrey (Blood Moon)
  • Meddling Kids, Edgar Cantero (Doubleday)
  • Beneath the Lighthouse, Julieanne Lynch (Vesuvian)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Nejlepší komiks nebo komiksová série

vítěz

  • Mighty Thor, Jason Aaron & Russell Dauterman (Marvel)

nominace

  • Doomsday Clock, Geoff Johns & Gary Frank (DC)
  • Mister Miracle, Tom King & Mitch Gerads (DC)
  • Saga, Brian K. Vaughan & Fiona Staples (Image)
  • Star Wars: Darth Vader, Charles D. Soule & Giuseppe Camuncoli (Marvel)
  • Aliens: Dead Orbit, James Stokoe (Dark Horse)
Nejlepší komiksová kniha

vítěz

  • Brandon Sanderson
  • Brandon Sanderson’s White Sand: Volume 1, Brandon Sanderson, Rik Hoskin & Julius M. Gopez (Dynamite Entertainment)

nominace

  • Be Prepared, Vera Brosgol (First Second)
  • Chicago Typewriter: The Red Ribbon, Brandon Fiadino, Djibril Morissette-Phan & James Greatorex (Dark Legion)
  • The Vision, Tom King & Gabriel Hernandez Walta (Marvel)
  • Monstress: Volume 2: The Blood, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Paper Girls: Volume 4, Brian K. Vaughan & Cliff Chiang (Image)
Nejlepší military sci - fi nebo fantasy román

vítěz

nominace

  • Marko Kloos
  • Points of Impact, Marko Kloos (47North)
  • Price of Freedom, Craig Martelle & Michael Anderle (LMBPN)
  • Legend, Christopher Woods (Seventh Seal)
  • Communications Failure, Joe Zieja (Saga)
  • Ghost Marines: Integration, Jonathan P. Brazee (Semper Fi)
Nejlepší román na téma alternativní historie

vítěz

nominace

  • Stephen Michael Stirling
  • Charles Stross
  • The Sea Peoples, S.M. Stirling (Ace)
  • Dark State, Charles Stross (Tor)
  • Witchy Winter, D.J. Butler (Baen)
  • Minds of Men, Kacey Ezell (Theogony)
  • The Dream of the Iron Dragon, Robert Kroese (self-published)
Nejlepší román vzniklý na základě námětu z jiných médií

vítěz

  • Claudia Gray
  • Leia: Princess of Alderaan, Claudia Gray (Disney Lucasfilm)

nominace

Nejlepší sci - fi nebo fantasy desková hra

vítěz

  • Red Dragon Inn 6: Villains by Slugfest Games

nominace

  • Rising Sun by CMON Games
  • When I Dream by Asmodee
  • Mysterium: Secrets and Lies Expansion by Asmodee
  • Azul by Plan B Games
  • Photosynthesis by Blue Orange
Nejlepší sci - fi nebo fantasy film

vítěz

  • Black Panther

nominace

  • Avengers: Infinity War
  • Blade Runner 2049
  • Deadpool 2
  • Incredibles 2
  • Ready Player One
  • Thor: Ragnorok
Nejlepší sci - fi nebo fantasy miniatury/sběratelské karty/hra na hrdiny

vítěz

  • Magic: The Gathering Unstable by Wizards of the Coast

nominace

  • Warhammer 40,000 8th Edition by Games Workshop
  • Force and Destiny Role-playing Game: Knights of Fate by Fantasy Flight Games
  • Bubblegumshoe – RPG by Evil Hat
  • Cooking with Dice: The Acid Test by Oddfish Games
  • D100 Dungeon by Martin Knight
Nejlepší sci - fi nebo fantasy mobilní hra

vítěz

  • Harry Potter: Hogwarts Mystery by Jam City

nominace

  • Planescape: Torment, the Enhanced Edition by Beamdog
  • Nocked! by Andrew Schneider
  • Lineage 2: Revolution by Netmarble
  • Final Fantasy XV: Pocket Edition by Square Enix
Nejlepší sci - fi nebo fantasy PC/konzolová hra

vítěz

  • Middle-earth: Shadow of War by Monolith Productions

nominace

  • Fortnite by Epic Games
  • Cuphead by Studio MDHR
  • Destiny 2 by Bungie
  • Battletech by Harebrained Schemes
  • Wolfenstein II: The New Colossus by MachineGames
Nejlepší sci - fi nebo fantasy seriál

vítěz

  • Game of Thrones

nominace

  • Altered Carbon
  • The Expanse
  • Lucifer
  • Star Trek: Discovery
  • Stranger Things
  • Supernatural
Nejlepší sci - fi román

vítěz

nominace

  • Corey, James S. A. - Vzestup Persepole   76% / 11
  • The Mutineer’s Daughter, Chris Kennedy & Thomas A. Mays (Theogony)
  • Sins of Her Father, Mike Kupari (Baen)
  • Win, Vera Nazarian (Norilana)
  • It Takes Death to Reach a Star, Gareth Worthington & Stu Jones (Vesuvian)


WebArchiv - archiv českého webu