The Dragon Awards

The Dragon Awards.

WWW stránky ocenění: The Dragon Awards.

The Dragon Awards (Dračí ceny) vznikla jako reakce části fandomu na spekulace kolem udílení cen Hugo v roce 2015, kde se určité skupiny snažili protlačit názorově jim blízká díla či autory, což ve výsledku nakonec znamenalo, že v několika kategoriích nebyla cena Hugo vůbec udělena. The Dragon Awards je cena udělovaná na základě hlasování mezi fanoušky.

další rok - 2020předchozí rok - 2018

2019

ročník: 4

Nejlepší fantasy román

vítěz

nominace

Nejlepší horor

vítěz

  • Little Darlings by Melanie Golding

nominace

Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

Nejlepší komiks nebo komiksová série

vítěz

  • Saga by Brian K. Vaughan, Fiona Staples

nominace

  • Batman by Tom King, Tony S. Daniel
  • Black Hammer by Jeff Lemire, Dean Ormston, Dave Stewart
  • Mister Miracle by Tom King, Tony Daniel
  • Peter Parker: The Spectacular Spider-Man by Chip Zdarsky, Adam Kubert
  • The Batman Who Laughs by Scott Snyder, Mark Simpson
Nejlepší komiksová kniha

vítěz

  • X-Men: Grand Design – Second Genesis by Ed Piskor

nominace

  • Berlin by Jason Lutes
  • Hey, Kiddo by Jarret J. Krosoczka
  • I Am Young by M. Dean
  • Monstress Vol. 3 by Marjorie Liu, Sana Takeda
  • On a Sunbeam by Tillie Walden
Nejlepší military sci - fi nebo fantasy román

vítěz

nominace

  • Joshua Dalzelle
  • Kameron Hurley
  • Marine by Joshua Dalzelle
  • The Light Brigade by Kameron Hurley
  • A Pale Dawn by Chris Kennedy, Mark Wandrey
  • Order of the Centurion by Jason Anspach, Nick Cole
  • Sons of the Lion by Jason Cordova
Nejlepší román na téma alternativní historie

vítěz

nominace

Nejlepší román vzniklý na základě námětu z jiných médií

vítěz

nominace

Nejlepší sci - fi nebo fantasy desková hra

vítěz

  • Betrayal Legacy by Avalon Hill Games

nominace

  • Architects of the West Kingdom by Garphill Games
  • Cryptid by Osprey Games
  • Everdell by Starling Games (II)
  • Nemesis by Awaken Realms
  • Root by Leder Games
Nejlepší sci - fi nebo fantasy film

vítěz

  • Avengers: Endgame by Anthony Russo, Joe Russo

nominace

  • Alita: Battle Angel by Robert Rodriguez
  • Aquaman by James Wan
  • Captain Marvel by Anna Boden, Ryan Fleck
  • Spider-Man: Far From Home by Jon Watts
  • Spider-Man: Into the Spider-verse by Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Nejlepší sci - fi nebo fantasy miniatury/sběratelské karty/hra na hrdiny

vítěz

  • Call of Cthulhu: Masks of Nyarlathotep Slipcase Set by Chaosium Inc.

nominace

  • Fallout: Wasteland Warfare by Modiphius Entertainment
  • Keyforge: Call of the Archons by Fantasy Flight Games
  • Magic: The Gathering Ravnica Allegiance by Wizards of the Coast
  • Magic: The Gathering War of The Spark by Wizards of the Coast
  • Warhammer 40,000: Kill Team by Games Workshop
Nejlepší sci - fi nebo fantasy mobilní hra

vítěz

  • Harry Potter: Wizards Unite by Niantic, WB Games San Francisco

nominace

  • Cyber Hunter by NetEase
  • Elder Scrolls: Blades by Bethesda Softworks
  • Grimvalor by Direlight
  • Reigns: Game of Thrones by Nerial
  • Sega Heroes: Puzzle RPG Quest by SEGA
Nejlepší sci - fi nebo fantasy PC/konzolová hra

vítěz

  • Red Dead Redemption 2 by Rockstar Games

nominace

  • Apex Legends by Electronic Arts
  • Assassin’s Creed: Odysssey by Ubisoft
  • Life is Strange 2 by Dontnod Entertainment
  • Outer Wilds by Mobius Digital
  • World of Warcraft: Battle for Azeroth by Blizzard
Nejlepší sci - fi nebo fantasy seriál

vítěz

  • Good Omens, Amazon Prime

nominace

  • Game of Thrones, HBO
  • Lucifer, Netflix
  • The Orville, Fox
  • The Umbrella Academy, Netflix
  • Star Trek: Discovery, CBS All Access
Nejlepší sci - fi román

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu