ocenění » The Dragon Awards » Nejlepší komiksová kniha

The Dragon Awards

The Dragon Awards.

WWW stránky ocenění: The Dragon Awards.

The Dragon Awards (Dračí ceny) vznikla jako reakce části fandomu na spekulace kolem udílení cen Hugo v roce 2015, kde se určité skupiny snažili protlačit názorově jim blízká díla či autory, což ve výsledku nakonec znamenalo, že v několika kategoriích nebyla cena Hugo vůbec udělena. The Dragon Awards je cena udělovaná na základě hlasování mezi fanoušky.

Nejlepší komiksová kniha

originální název: Best Graphic Novel

2016

vítěz

  • Neil Gaiman
  • The Sandman: Overture, Neil Gaiman & J.H. Williams III (Vertigo)

nominace

  • Chicago, Glenn Head (Fantagraphics)
  • March: Book Two, John Lewis & Andrew Aydin (Top Shelf Productions)
  • Virgil, Steve Orlando (Image)
  • Sacred Heart, Liz Suburbia (Fantagraphics)
  • Killing and Dying, Adrian Tomine (Drawn & Quarterly)
2017

vítěz

  • Jim Butcher
  • Jim Butcher’s The Dresden Files: Wild Card, Jim Butcher, Carlos Gomez (Dynamite)

nominace

  • Clive Barker
  • Clive Barker’s Nightbreed #3, Marc Andreyko, Clive Barker, Emmanuel Xerx Javier (BOOM! Studios)
  • Love is Love, Marc Andreyko, Sarah Gaydos, James S. Rich (IDW)
  • My Favorite Thing Is Monsters, Emil Ferris (Fantagraphics)
  • Girl Genius: the Second Journey of Agatha Heterodyne, Book 2: The City of Lightning, Phil and Kaja Foglio (Studio Foglio)
  • March: Book 3, John Lewis, Andrew Aydin (Turtleback Books)
  • Stuck in My Head, J.R. Mounts (Self-published)
2018

vítěz

  • Brandon Sanderson
  • Brandon Sanderson’s White Sand: Volume 1, Brandon Sanderson, Rik Hoskin & Julius M. Gopez (Dynamite Entertainment)

nominace

  • Be Prepared, Vera Brosgol (First Second)
  • Chicago Typewriter: The Red Ribbon, Brandon Fiadino, Djibril Morissette-Phan & James Greatorex (Dark Legion)
  • The Vision, Tom King & Gabriel Hernandez Walta (Marvel)
  • Monstress: Volume 2: The Blood, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Paper Girls: Volume 4, Brian K. Vaughan & Cliff Chiang (Image)
2019

vítěz

  • X-Men: Grand Design – Second Genesis by Ed Piskor

nominace

  • Berlin by Jason Lutes
  • Hey, Kiddo by Jarret J. Krosoczka
  • I Am Young by M. Dean
  • Monstress Vol. 3 by Marjorie Liu, Sana Takeda
  • On a Sunbeam by Tillie Walden
2020

vítěz

  • John Jackson Miller
  • Battlestar Galactica Counterstrike by John Jackson Miller, Daniel HDR, Marcio Fiorito, Edu Menna

nominace

  • Saladin Ahmed
  • Black Bolt by Saladin Ahmed, Christian Ward, Frazier Irving, Stephanie Hans
  • Dragon Hoops by Gene Luen Yang
  • Mister Miracle by Tom King, Mitch Gerads
  • Something is Killing the Children Vol. 1 by James Tynion IV, Werther Dell’Edera
  • Batman Universe by Brian Michael Bendis, Nick Derington
2021

vítěz

  • Lev Grossman
  • The Magicians: New Class, Lev Grossman, Lilah Sturges & Pius Bak (Archaia)

nominace

  • Grant Morrison
  • Pulp, Ed Brubaker, Sean Phillips & Jacob Phillips (Image)
  • Dracula, Motherf**ker, Alex de Campi & Erica Henderson (Image)
  • The Green Lantern Season Two, Grant Morrison & Liam Sharp (DC)
  • The Magic Fish, Trung Le Nguyen (Random House Graphic)
  • The Book Tour, Andi Watson (Top Shelf)
2022

vítěz

nominace

  • Geiger by Geoff Johns, Gary Frank
  • Bitter Root Volume 3 by David F. Walker, Chuck Brown, Sanford Greene, Sofie Dodgson
  • Wonder Woman Historia: The Amazons by Kelly Sue DeConnick, Phil Jimenez
  • Monstress, Volume 6: The Vow by Marjorie Liu, Sana Takeda
  • Saga by Brian K. Vaughan, Fiona Staples


WebArchiv - archiv českého webu