Evropská sci - fi cena

ESFS Awards

WWW stránky ocenění: ESFS Awards

Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.

další rok - 2016předchozí rok - 2014

2015

Cena Chrysalis/Cena povzbuzení

vítěz

  • Martin D. Antonín
  • Liz Bourke (Ireland)
  • Luis Corredoura (Portugal)
  • David Kelecic (Croatia)
  • Victor Kolyuzhniak (Russia)
  • Jana Paluchová (Slovakia)
  • Georgiana Vladulescu (Romania)
  • Micheal Wozoning (Austria)
  • Kaloyan Zahariev (Bulgaria)
Evropský velmistr

vítěz

Nejlepší autor (síň slávy)

vítěz

nominace

Nejlepší autor knih pro děti

vítěz

  • Anton Lomaev (Russia)
  • Ruth F. Long (Ireland)

nominace

Nejlepší časopis

vítěz

  • Fantastica Almanac (Bulgaria)

nominace

  • Exodus (Germany)
  • Fantastica (Romania)
  • Fiction (France)
  • Mlechnyj Put’ (Milky way) (Russia/Israel: Russian-language magazine published in Israel)
  • Sirius B (Croatia)
  • Visionarium (Austria)
Nejlepší dramatická prezentace

vítěz

  • Song of the Sea (Ireland)

nominace

  • Astra LARP (Croatia)
  • Aurelion: Eternal Balance, episode 2 (Bulgaria)
  • Fantastica (Romania)
  • Geek Picnic (Russia)
Nejlepší fanzin

vítěz

  • Pritiazhenie (Russia)

nominace

  • Gazeta SF (Romania)
  • Journey Planet (Ireland)
  • Présences d’esprits (France)
  • ShadowDance (Bulgaria)
  • Usva (Finland)
Nejlepší pořadatel (promotér)

vítěz

  • Mihaela Marika Perkovic (Croatia)

nominace

  • The Human Library team (Bulgaria)
  • Toni Jerrman (Finland)
  • Jean-Luc Rivera (France)
  • Franz Rottensteiner (Austria)
  • Marian Truta (Romania)
  • Worldcon Exhibits Team (United Kingdom)
  • Dmitrij Zlotnitsky (Russia)
Nejlepší překladatel

vítěz

  • Ekaterina Dobrohotova-Majkova (Russia)

nominace

  • Jan Kantůrek
  • Patrick Couton (France)
  • Silviu Genescu (Romania)
  • Kalin M. Nenov (Bulgaria)
  • Gabriel Rosenstock (Ireland)
Nejlepší vydavatel

vítěz

  • Gollancz (United Kingdom)

nominace

  • Argo (Czech Republic)
  • Delos Digital (Italy)
  • Fantastika Book Club (Russia)
  • Finfar (Finland)
  • Hangar 7 (Croatia)
  • The Human Library (Bulgaria)
  • L’Atalante (France)
  • Paladin (Romania)
  • Septime (Austria)
  • Swan River Press (Ireland)
Nejlepší výtvarník (síň slávy)

vítěz

  • Manchu (France)

nominace

  • Lothar Bauer (Germany)
  • Pavel Cech (Czech Republic)
  • Katerina Danailova (Bulgaria)
  • Ivana Guljaševic (Croatia)
  • Johann Peterka (Austria)
  • Declan Shalvey (Ireland)
  • Sergey Shikin (Russia)
Nejlepší webová stránka

vítěz

  • Europa SF (Romania)

nominace

  • Fantasy Rundschau / Standard (Austria)
  • www.inverzija.net (Croatia)
  • Mir Fantastiki (World of theFantastic, Russia)
  • nooSFere (France)
  • Risingshadow (Finland)
  • SciFi.bg (Bulgaria)
Výtvarník

vítěz

  • Serhiy Krykun (Ukraine)

nominace

  • Didier Cottier (France)
  • Igor Savin (Russia)


WebArchiv - archiv českého webu