ocenění »
Evropská sci - fi cena »
2017
Evropská sci - fi cena
ESFS Awards
WWW stránky ocenění: ESFS Awards
Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.
2017
- Cena Chrysalis/Cena povzbuzení
-
vítěz
- Hanuš Seiner
- Miro Švercel
- Aljaksej Georgievič Šèin
- Romain Lucazeau (France)
- David Luna (Spain)
- Sarah Maria Griffin (Ireland)
- Doina Roman (Romania)
- Natalia Savchuk (Ukraine)
- K.A. Terina (Russia)
- Alexander Tsonkov (Bulgaria)
- Emanuela Valentini (Italy)
- Evropský velmistr
-
vítěz
- Nejlepší autor (síň slávy)
-
vítěz
- Dario Tonani (Italy)
nominace
- Juraj Červenák
- Cornelia Funke
- Marc Elsberg
- Viktor Olegovič Pelevin
- Vilma Kadlečková
- Jon Courtenay Grimwood
- Yana Dubynianska (Ukraine)
- David Luna (Spain)
- João Rogacian (Portugal)
- Ljudmila Rubleuskaja (Belarus)
- Gheorghe Sasarman (Germany, nominated by Romania)
- Yavor Tsanev (Bulgaria)
- Nejlepší časopis
-
vítěz
- SuperSonic (Spain)
nominace
- Angle Mort/Blind Spot (France)
- Dracus (Bulgaria)
- Helice (Spain, nominated by Romania)
- phantastisch! (Germany)
- RBG-Azimut (Ukraine, nominated by Belarus)
- Schrödinger’s Cat (Russia)
- UBIQ (Croatia, nominated by Slovenia)
- XB-1 (Czech Republic, nominated by Slovakia)
- Nejlepší dílo
-
vítěz
- The Call, Peadar O’Guilin (Ireland)
nominace
- Screams, Horror Writers Club Lazarus (Bulgaria)
- God’s Eye, David Luna (Spain)
- Venus: The Indomitable Planet, Pavel Shubin (Russia)
- Noaptea în oraș, fără părinți, Dănuț Ungureanu (Romania)
- Angeli di plastica, Emanuela Valentini (Italy)
- Prinzipat, Dirk van den Boom (Germany)
- DNA, Serhii Zhadan, et. al. (Ukraine)
- Nejlepší dílo pro děti
-
Zvítězila Natalja Ščerba s cyklem „Časodějové“.
vítěz
nominace
- Tekmovanje Slikanic, Ljudmile Conradi (Slovenia)
- El Vosque, Sergio Morán and Alicia Güemes (Laurielle) (Spain)
- The Ring of the Nibelung 3: Siegfried, Elena Pavlova (Bulgaria)
- Schneeflockensommer, Barbara Schinko (Austria)
- Nejlepší dramatická prezentace
-
vítěz
- Boy 7 (Germany)
nominace
- Down Below the Reservoir (Ireland)
- Hardcore Henry (Russia)
- Lo chiamavano Jeeg Robot (Italy)
- Mykyta Kozhumiaka (Ukraine)
- Stories From Another Time (Bulgaria)
- Nejlepší fanzin
-
vítěz
- CounterClock (Sweden)
nominace
- Ansible (United Kingdom)
- Exodus (Germany)
- Ezine terror 2015 (Portugal)
- Gazeta SF (Romania)
- Journey Planet (Ireland)
- Nemedian News (Czech Republic)
- Présences d’Esprits (France)
- ShadowDance (Bulgaria)
- SuperSonic (Spain)
- Nejlepší internetová publikace (mimo fanzinu)
-
vítěz
- Diezukunft (Germany)
nominace
- Citadelata (Bulgaria)
- Fantascienza (Italy)
- Mir Fantastiki (Russia)
- nooSFere (France)
- Svit Fentezi (Ukrain)
- Tercera Fundación (Spain)
- Nejlepší pořadatel (promotér)
-
vítěz
nominace
- Václav Pravda
- Ugo Bellagamba (France)
- Michal “Shade” Grečner (Slovakia)
- Jukka Halme (Finland, nominated by Russia)
- Cristina Jurado (Spain)
- Dragić Rabrenović (Montenegro)
- Sorin Repanovici (Romania)
- Yura Shevela (Ukraine)
- Yavor Tsanev (Bulgaria)
- Nejlepší překladatel
-
vítěz
- Natalia Osoianu (Russia)
nominace
- Jan Kantůrek
- Marco Crosa (Italy)
- Manuel de los Reyes (Spain)
- Paviel Kaściukievič (Belarus)
- Bernhard Kempen (Germany)
- Serhii Leheza (Ukraine)
- Patrick Marcel (France)
- Oisín Ó Muirthile (Ireland)
- Mihai Dan Pavelescu (Romania)
- Elena Pavlova (Bulgaria)
- Nejlepší vydavatel
-
vítěz
- Tracus Arte (Romania)
nominace
- Argo (Czech Republic, nominated by Slovakia)
- Atlantis (Germany)
- Azbooka (Russia)
- Bard (Bulgaria)
- Delos Digital (Italy)
- Family Leisure Club (Ukraine)
- Mireille Rivalland/L’Atalante (France)
- The O’Brien Press (Ireland)
- Orbit (United Kingdom)
- Septime (Austria)
- Valdemar (Spain)
- Nejlepší výtvarné dílo
-
vítěz
- Cover for The 1000 Year Reich, Juan Miguel Aguilera (Spain)
nominace
- Cover for Beyond the Planet of the Wind, Franco Brambilla (Italy)
- Daogopak, Oleksii Chebykin, Maksym Prasolov (Ukraine)
- Illustrations in WIKA Tome 2, Olivier Ledroit (France)
- Cover for SFada cu literatura, Catalin Negrea (Romania)
- Gran Hotel Abismo, Marcos Prior y David Rubín (Spain)
- Cover for Screams, Peter Stanimirov (Bulgaria)
- Design for series by Clark Ashton Smith, K.A. Terina (Russia)
- Nejlepší výtvarník (síň slávy)
-
vítěz
- Aurélien Police (France)
- Judith Clute (United Kingdom)
nominace
- Igor Baranko (Ukraine)
- Paolo Barbieri (Portugal)
- Adrian Chifu (Romania)
- Katsiaryna Dubovik (Belarus)
- Milan Fibiger (Czech Republic)
- Reinhard Habeck (Austria)
- Michal Ivan (Slovakia)
- P.J. Lynch (Ireland)
- Victor Mesquita (Portugal)
- Swen Papenbrock (Germany)
- David Rubín (Spain)
- Sergey Shikin (Russia)
- Peter Stanimirov (Bulgaria)