Evropská sci - fi cena

ESFS Awards

WWW stránky ocenění: ESFS Awards

Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.

další rok - 2020předchozí rok - 2018

2019

Ceny byly uděleny na Euroconu 41, který se konal ve dnech 22. – 25. srpna 2019 v Belfastu (Irsko).

Cena Chrysalis/Cena povzbuzení

vítěz

  • Dalen Belić (Croatia)
  • Franci Conforti (Italy)
  • Sarah Davis Goff (Ireland)
  • Mar Goizueta (Spain)
  • Gunilla Jonsson & Michael Petersén (Sweden)
  • Andrey Kokoulin / Андрей Кокоулин (Russia)
  • Floriane Soulas (France)
  • Svitlana Taratorina (Ukraine)
Evropský velmistr

vítěz

Nejlepší autor (síň slávy)

vítěz

nominace

Nejlepší časopis

vítěz

  • Windumanoth (Spain)

nominace

  • Bang! (Portugal)
  • Futuri (Italy)
Nejlepší dílo

vítěz

nominace

  • Strandberg, Mats - Konec   100% / 2
  • Karma City Blues, Giovanni De Matteo (Italy)
  • Neinhaim: El azor y los cuervos, Aranzazu Serrano (Spain)
  • Perfectly Preventable Deaths, Deirdre Sullivan (Ireland)
Nejlepší dílo pro děti

vítěz

  • Begone the Raggedy Witches, Celine Kiernan (Ireland)

nominace

  • Enigmas de la historia, Víctor Escandell (Spain)
  • Aventures à Guedelon, Danielle Martinigol (France)
  • Figli del futuro, various authors (Italy)
Nejlepší dramatická prezentace

vítěz

  • Game of Thrones (Romania)

nominace

  • Aniara (Sweden)
  • La casa de papel (Spain)
  • Moj dida je pao s Marsa (Croatia)
  • Mutafukaz (France)
  • Outro sentido (Portugal)
  • Zirkonavty (Ukraine)
Nejlepší fanzin

vítěz

  • Find a Lumberjack (Russia)

nominace

  • Counterclock #36 (Italy)
  • Présences d’Esprits #94 (France)
  • Svemirski brod #10 (Croatia)
  • Tantrum #3 (Spain)
Nejlepší internetová publikace (mimo fanzinu)

vítěz

  • Origen Cuántico (Spain)

nominace

  • Vladimir Anikeev author’s blog (Russia)
  • Inverzija (Croatia)
  • Irish Comics News (Ireland)
  • Quarante-Deux (France)
Nejlepší pořadatel (promotér)

vítěz

  • Petra Bulić (Croatia)

nominace

  • Joseph Altairac & Guy Costes (France)
  • Volodymyr Arenev (Ukraine)
  • Arkaitz Arteaga (Spain)
  • Toni Jerrman (Finland)
  • Andrey Malyshkin (Italy)
  • Rogério Ribeiro (Portugal)
  • Vasiliy Vladimirskiy / Василий Владимирский (Russia)
Nejlepší překladatel

vítěz

  • Mihai-Dan Pavelescu (Romania)

nominace

  • Jorge Candeias (Portugal)
  • Michelle Charrier (France)
  • Manuel de los Reyes (Spain)
  • Marko Fančović (Croatia)
  • Jack Fennell (Ireland)
  • Flora Staglianò (Italy)
  • Bohdan Stasiuk (Ukraine)
Nejlepší vydavatel

vítěz

  • Future Fiction (Italy)

nominace

  • Editorial Divergência (Portugal)
  • Hangar 7 (Croatia)
  • Insólita Editorial (Spain)
  • KM-Books (Ukraine)
  • L’Atalante (France)
  • Mann, Ivanov & Ferber / Манн, Иванов и Фербер (Russia)
  • PS (United Kingdom)
Nejlepší výtvarné dílo

vítěz

  • Covers and interior illustrations for Le Dogue Noir, American Gods, and Le Monarque de la Vallée, Daniel Egneus (Sweden)

nominace

  • Cover for Children of Time, Davorin Horak (Croatia)
  • Freelance illustrations and character designs, Denis Martynets (Ukraine)
  • “Martians Go Home”, Leyre Valiente (Spain)
Nejlepší výtvarník (síň slávy)

vítěz

  • Nicolas Fructus (France)

nominace

  • Ninni Aalto (Finland)
  • Ascold Akishin / Аскольд Акишин (Russia)
  • Igor Baranko (Ukraine)
  • Franco Brambilla (Italy)
  • Maeve Clancy (Ireland)
  • Dominic Harman (United Kingdom)
  • Juan Alberto Hernández (Spain)
  • Luis Melo (Portugal)
  • Mario Rosanda Ros (Croatia)


WebArchiv - archiv českého webu