ocenění »
Evropská sci - fi cena »
2020
Evropská sci - fi cena
ESFS Awards
WWW stránky ocenění: ESFS Awards
Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.
2020
-
Ceny byly uděleny na Futuriconu, který se konal online ve dnech 2. – 4. října 2020.
- Cena Chrysalis/Cena povzbuzení
-
vítěz
- Diana Alzner (Romania)
- Jean Bürlesk (Luxembourg)
- Linda De Santi (Italy)
- Oein DeBhairduin (Ireland)
- Caroline Hofstätter (Austria)
- Volodymyr Kuznietsov (Ukraine)
- Zoe Penn (Croatia)
- Olga Rejn / Ольга Рэйн (Russia)
- Edmund Schluessel (Finland)
- Chloé Veillard (France)
- Haizea Zubieta (Spain)
- Evropský velmistr
-
vítěz
- Franz Rottensteiner (Austria)
- Nejlepší autor (síň slávy)
-
vítěz
- Milena Benini (Croatia)
nominace
- Philippe Curval
- Marc Elsberg
- Viktor Olegovič Pelevin
- Johanna Sinisalo
- Anna Kańtoch (Poland)
- Maura McHugh (Ireland)
- Claude Peiffer (Luxembourg)
- Gheorghe Sasarman (Romania)
- José Carlos Somoza (Spain)
- Francesco Verso (Italy)
- Nejlepší časopis
-
vítěz
- Esensja (Poland)
nominace
- μ Cephei / Мю Цефея (Russia)
- Gandahar (France)
- Helion (Romania)
- IF – Insolito e Fantastico (Italy)
- Sirius B (Croatia)
- Tantrum (Spain)
- Nejlepší dílo
-
vítěz
- Ian McDonald
- Luna: Moon Rising, Ian McDonald (Ireland)
nominace
- Jean-Claude Dunyach
- Trois hourras pour Lady Évangeline, Jean-Claude Dunyach (France)
- Krsnik, Ana Cerovac (Croatia)
- The Harm Tree, Rose Edwards (Luxembourg)
- Bionautas, Cristina Jurado (Spain)
- No/Mad/Land, Francesco Verso (Italy)
- Shape Me, Melanie Vogltanz (Austria)
- Nejlepší dílo pro děti
-
vítěz
- The Invasion, Peadar Ó Guilín (Ireland)
nominace
- Ursula Poznanski
- Thalmus, Ursula Poznanski (Austria)
- Dvojnici iz Tame, Morea Banićević (Croatia)
- Charovodjie Cycle, Julia Ivanova (Russia)
- Illustrated Fairytales, Sabrina Kaufmann (Luxembourg)
- Rapunzel con piojos, Miguel López (Spain)
- Mers Mortes, Aurélie Wellenstein (France)
- Nejlepší dramatická prezentace
-
vítěz
- Good Omens (Italy)
nominace
- Aniara (Finland and Sweden)
- Dr. Krell & The Carnyx of Terror (Ireland)
- Klaus (Spain)
- Little Joe (Austria)
- The Outbreak / Эпидемия (Russia)
- Slice of Life (Croatia)
- Superjhemp Retörns (Luxembourg)
- Terra Willy – Planète inconnue (France)
- Nejlepší fanzin
-
vítěz
- Journey Planet: A Half Pint of Flann (Ireland)
nominace
- Aconitum / Аконит 7-8/20 (Russia)
- Cuentos para Algernon 12/19 (Spain)
- FantaSTine #3 (Croatia)
- Présences d’esprits #96 (France)
- Sci-Fan 9/1/19 (Luxembourg)
- Super Pulp #5 (Austria)
- ZIN 4/19 (Romania)
- Nejlepší internetová publikace (mimo fanzinu)
-
vítěz
- Fantascientificast (Italy)
- The Irish Fandom Community Group (Ireland)
nominace
- ActuSF (France)
- Vladimir Anikeev’s author blog (Russia)
- Decameron 2020: priče iz karantene (Croatia)
- La nave invisible (Spain)
- Nejlepší pořadatel (promotér)
-
vítěz
- Cristina Jurado (Spain)
nominace
- Deep Space One (Italy)
- Alexey Karavaev / Алексей Караваев (Russia)
- Gérard Kraus (Luxembourg)
- Vesna Kurilić (Croatia)
- Raymond Milési (France)
- Yuri Shevela (Ukraine)
- Marguerite Smith (Ireland)
- Nejlepší překladatel
-
vítěz
- Pilar Ramírez Tello (Spain)
nominace
- Silvia Castoldi (Italy)
- Michelle Charrier (France)
- Silviu Genescu (Romania)
- Paweł Laudański (Russia)
- Igor Rendić (Croatia)
- Nejlepší vydavatel
-
vítěz
- L’Atalante (France)
nominace
- Crononauta (Spain)
- Fanzon (Russia)
- Hangar 7 (Croatia)
- Ohneohren (Austria)
- PAVCON (Romania)
- Robert “Gollo” Steffen (Luxembourg)
- Wydawnictwo MAG (Poland)
- Zona 42 (Italy)
- Nejlepší výtvarné dílo
-
vítěz
- Dublin 2019 Hugo Award bases, Eleanor Wheeler & Jim Fitzpatrick (Ireland)
nominace
- Cover for Utopiales 19, Mathieu Bablet (France)
- Tow & Tank, Andy Genen (Luxembourg)
- Däniken zum Schmunzel, Reinhard Habeck (Austria)
- Art for La guerra de Dios, Juan Alberto Hernández (Spain)
- Other Worlds exhibition, Maja Strgar Kurečić (Croatia)
- Poster for “Cartoons on the Bay 2019”, Maurizio Manzieri (Italy)
- Cover for Other Sky, Sergey Shikin (Russia)
- “Urtidsbilder”, Simon Stålenhag (Sweden)
- Nejlepší výtvarník (síň slávy)
-
vítěz
- Sergey Shikin / Сергей Шикин (Russia)
nominace
- Igor Baranko (Ukraine)
- Ken Barthelmey (Luxembourg)
- Zdenko Bašić (Croatia)
- Philippe Caza (France)
- Adrian Chifu (Romania)
- Iain Clark (Ireland)
- Enrique Corominas (Spain)
- Petri Hiltunen (Finland)
- Tomasz Maroński (Poland)