ocenění »
Evropská sci - fi cena »
Nejlepší dílo
Evropská sci - fi cena
ESFS Awards
WWW stránky ocenění: ESFS Awards
Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.
Nejlepší dílo
-
originální název: Best Work of Fiction
- 2017
-
vítěz
- The Call, Peadar O’Guilin (Ireland)
nominace
- Screams, Horror Writers Club Lazarus (Bulgaria)
- God’s Eye, David Luna (Spain)
- Venus: The Indomitable Planet, Pavel Shubin (Russia)
- Noaptea în oraș, fără părinți, Dănuț Ungureanu (Romania)
- Angeli di plastica, Emanuela Valentini (Italy)
- Prinzipat, Dirk van den Boom (Germany)
- DNA, Serhii Zhadan, et. al. (Ukraine)
- 2018
-
vítěz
nominace
- Sarah Rees Brennan
- In Other Lands, Sarah Rees Brennan (Ireland)
- Equilibrium, Anna Jakobsson Lund (Sweden)
- Noras Welten, Madeleine Puljic (Austria)
- “Projekcije”, Jurica Ranj (Croatia)
- “Shoe of Mnemosyne”, Lyudmila Rublevskaya (Belarus)
- God Bless You! Black Gensec, Oleksii Zhupanskyi (Ukraine)
- 2019
-
vítěz
- Laurent Genefort
- Spire Trilogy, Laurent Génefort (France)
nominace
- Strandberg, Mats - Konec 90% / 3
- Aranzazu Serrano Lorenzo
- Neinhaim: El azor y los cuervos, Aranzazu Serrano (Spain)
- Perfectly Preventable Deaths, Deirdre Sullivan (Ireland)
- Karma City Blues, Giovanni De Matteo (Italy)
- 2020
-
vítěz
- Ian McDonald
- Luna: Moon Rising, Ian McDonald (Ireland)
nominace
- Jean-Claude Dunyach
- Trois hourras pour Lady Évangeline, Jean-Claude Dunyach (France)
- Krsnik, Ana Cerovac (Croatia)
- The Harm Tree, Rose Edwards (Luxembourg)
- Bionautas, Cristina Jurado (Spain)
- No/Mad/Land, Francesco Verso (Italy)
- Shape Me, Melanie Vogltanz (Austria)
- 2021
-
vítěz
- Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, Radek Rak (Poland)
- 2023
-
vítěz
- Sara Bergmark Elfgren
- Grim, Sara Bergmark Elfgren (Sweden)
nominace
- Unto the Godless What Little Remains, Mário Coelho (Portugal)
- The Chronicles of the Gray Order / Litopys Siroho Ordenu, Pavlo Derevianko / Павло Дерев’янко (Ukraine)
- Die letzten Tage von Salzburg, C.M. Dyrnberg (Austria)
- I vegumani, Clelia Farris (Italy)
- Carcoma, Layla Martínez (Spain)
- It Eats Us From The Inside, Antonija Mežnarić (Croatia)
- “Utopie27”, Aiki Mira (Germany)
- Vølvens Vej: Snehild, Anne-Marie Vedsø Olesen (Denmark)
- Les Chants de Nüying, Émilie Querbalec (France)
- Płomień, Magdalena Salik (Poland)