ocenění »
Evropská sci - fi cena »
Cena Chrysalis/Cena povzbuzení
Evropská sci - fi cena
ESFS Awards
WWW stránky ocenění: ESFS Awards
Cena je udílena v několika kategoriích organizací „The European Science Fiction Society“. Tato organizace byla založena v roce 1972 na prvním Euroconu v Trieste v Itálii. Jedná se o organizaci, která sdružuje profesionály i fanoušky působící na poli sci – fi a jejímž cílem je propagovat sci – fi v Evropě a evropskou sci -fi po celém světě.
Cena Chrysalis/Cena povzbuzení
-
originální název: The Chrysalis Award/Encouragement Awards
Cena je určena pro začínající spisovatele nebo výtvarníky. Do roku 2016 byla udělována jako „Encouragement Awards“ (cena povzbuzení), od roku 2017 nese název Chrysalis.
- 2000
-
vítěz
- Anna Brzezińska
- Anton Pervushkin (Russia)
- Nikolay Todorov (Bulgaria)
- Anna Lee (Ukraine)
- Liviu Radu (Romania)
- Sabine Wedermeyer (Germany)
- 2006
-
vítěz
- Jana Jůzlová
- Dušan „DuKe“ Fabian
- Sergey Slyusarenko (Ukraine) (blog in Russian)
- Camilla Wandahl (Denmark)
- Angelina Ilieva aka Johan Vladimir (Bulgaria)
- Marian Coman (Romania)
- Yulia Galanina (Russia) (blog in Russian)
- Tamas Szalai-Koscis (Hungary)
- Dmitri Gradinar (Moldova) (blog in Russian)
- 2007
-
vítěz
- Lucie Lukačovičová
- Dmitry Glukhovsky
- Anna Kantoch (Poland)
- Heidun Jänchen (Germany)
- Petar Kopanov (Bulgaria)
- F. Tóth Benedek (Hungary)
- Mikhail Nazarenko (Ukraine)
- Lene Fagerlund Larsen (Denmark)
- 2008
-
vítěz
- Nika Rakitina (Belarus)
- Georgy Karadjov (Bulgaria)
- Josef Antal (Hungary)
- Helena Ziemane (Latvia)
- Vladimir Danikhnov (Russia)
- Marina Sokolyan (Ukraine)
- 2009
-
vítěz
- Light Through the Shadow (Bulgaria)
- Dmitry Kolodan (Russia)
- Dan Pobos (Romania)
- Olga Onoiko (Ukraine)
- Krzysztof Piskorski (Poland)
- 2014
-
vítěz
- Míla Linc
- Lenona Štiblaríková
- Robert M. Wegner
- Marco Rauch (Austria)
- Victor Martinovich (Belarus)
- Genoveva Detelinova (Bulgaria)
- Irena Hartmann (Croatia)
- Anthea West (Ireland)
- Rui Alex (Portugal)
- Eugen Cadaru (Romania)
- Roman Shmarakov (Russia)
- Igor Silivra (Ukraine)
- 2015
-
vítěz
- Martin D. Antonín
- Liz Bourke (Ireland)
- Luis Corredoura (Portugal)
- David Kelecic (Croatia)
- Victor Kolyuzhniak (Russia)
- Jana Paluchová (Slovakia)
- Georgiana Vladulescu (Romania)
- Micheal Wozoning (Austria)
- Kaloyan Zahariev (Bulgaria)
- 2016
-
vítěz
- Jan Hlávka
- Jana Vybíralová
- Mark E. Pocha
- Juraj Belošević (Croatia)
- Maria Boyle (Ireland)
- Orshulya Farynyak (Ukraine)
- Maria Gyuzeleva (Bulgaria)
- Alexandru Lamba (Romania)
- Felicidad Martínez (Spain)
- Kuschuj Nepoma (Russia)
- Rui Ramos (Portugal)
- Melanie Vogeltanz (Austria)
- 2017
-
vítěz
- Hanuš Seiner
- Miro Švercel
- Aljaksej Georgievič Šèin
- Romain Lucazeau (France)
- David Luna (Spain)
- Sarah Maria Griffin (Ireland)
- Doina Roman (Romania)
- Natalia Savchuk (Ukraine)
- K.A. Terina (Russia)
- Alexander Tsonkov (Bulgaria)
- Emanuela Valentini (Italy)
- 2018
-
vítěz
- Věra Mertlíková
- Martin Hatala
- Yaryna Katorozh (Ukraine)
- Maksim Kutuzau (Belarus)
- Sinéad O’Heart (Ireland)
- Verena Petrasch (Austria)
- Nicolas Sarter (France)
- Daniel Timariu (Romania)
- 2019
-
vítěz
- Dalen Belić (Croatia)
- Franci Conforti (Italy)
- Sarah Davis Goff (Ireland)
- Mar Goizueta (Spain)
- Gunilla Jonsson & Michael Petersén (Sweden)
- Andrey Kokoulin / Андрей Кокоулин (Russia)
- Floriane Soulas (France)
- Svitlana Taratorina (Ukraine)
- 2020
-
vítěz
- Diana Alzner (Romania)
- Jean Bürlesk (Luxembourg)
- Linda De Santi (Italy)
- Oein DeBhairduin (Ireland)
- Caroline Hofstätter (Austria)
- Volodymyr Kuznietsov (Ukraine)
- Zoe Penn (Croatia)
- Olga Rejn / Ольга Рэйн (Russia)
- Edmund Schluessel (Finland)
- Chloé Veillard (France)
- Haizea Zubieta (Spain)
- 2021
-
vítěz
- Romina Braggion (Italy)
- Helen Corcoran (Ireland)
- Sara Engström (Sweden)
- Mikhail Kovba / Михаил Ковба (Russia)
- Irena Parvanova (Bulgaria)
- Chiara Pumper (Croatia)
- Dragić Rabrenović (Montenegro)
- Jean-Michel Ré (France)
- Bianca Sol (Romania)
- Vlad Sord (Ukraine)
- Cosimo Suglia (Luxembourg)
- Anna Zabini (Austria)
- 2022
-
vítěz
- Eleanor Bardilac (Austria)
- Victoria Beshliiska (Bulgaria)
- Stefan Dahlström (Sweden)
- Pavlo Derevianko (Ukraine)
- Ragim Dzhafarov / Рагим Джафаров (Russia)
- Elle McNicoll (United Kingdom)
- Josh O’Caoimh (Ireland)
- Saul Pandelakis (France)
- Ligia Pârvulescu (Romania)
- Maxime Weber (Luxembourg)
- 2023
-
vítěz
- Anouck Faure (France)
- Lea Katarina Gobec, aka Sintarija (Croatia)
- Łukasz Kucharczyk (Poland)
- Myriam M. Lejardi (Spain)
- Natalia Matolinets/Наталія Матолінець (Ukraine)
- Jacqueline Mayerhofer (Austria)
- Aiki Mira (Germany)
- Laura Silvestri (Italy)
- Derek Ugochukwu (Ireland)