ocenění » Philip K. Dick Award » Nejlepší román

Philip K. Dick Award

Philip K. Dick Award

WWW stránky ocenění: Philip K. Dick Award

Po smrti spisovatele Philipa K. Dicka byla založena tato cena pro nejlepší originální román v paperbackovém vydání (román vydaný rovnou vázaně má tedy smůlu), který ponese dál štafetu Dickova nezvyklého tvůrčího talentu. O výherci rozhoduje porota spisovatelů, která vždy obsahuje i loňského držitele ceny. P. K. Dick Award má podobu diplomu a šeku na tisíc dolarů.

Nejlepší román

originální název: Novel

Nejlepší originální román v paperbackovém vydání.

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

  • Tim Powers
  • Dinner at Deviant's Palace by Tim Powers(Ace Books)

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

  • Strange Toys by Patricia Geary (Bantam Spectra)

nominace

1989

vítěz

nominace

  • Roger MacBride Allen
  • Marc Laidlaw
  • Orphans of Creation Roger MacBride Allen (Baen Books)
  • Neon Lotus by Marc Laidlaw (Bantam Spectra)
  • Becoming Alien Rebecca Ore (Tor Books)
  • Rendezvous by David Alexander Smith (Ace Books)
1990

vítěz

  • Subterranean Gallery by Richard Paul Russo (Tor Books)

nominace

  • Barry Brookes Longyear
  • James Luceno
  • Susan Shwartz
  • Infinity Hold by Barry B. Longyear (Warner Questar)
  • A Fearful Symmetry by James Luceno (Del Rey)
  • Heritage of Flight by Susan M. Shwartz (Tor Books)
  • Being Alien by Rebecca Ore (Tor Books)
1991

vítěz

  • Pat Murphy
  • Points of Departure by Pat Murphy (Bantam Spectra)

nominace

  • Elizabeth Hand
  • Allen M. Steele
  • Winterlong by Elizabeth Hand (Bantam Spectra)
  • Clarke County, Space by Allen Steele (Ace)
  • The Oxygen Barons by Gregory Feeley (Ace)
1992

vítěz

  • Ian McDonald
  • King of Morning, Queen of Day, Ian McDonald (Bantam Spectra)

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Emma Bull
  • Kathe Koja
  • Bridge of Years, Robert Charles Wilson (Doubleday Foundation)
  • Bone Dance, Emma Bull (Ace)
  • The Cipher, Kathe Koja (Dell Abyss)
  • Mojo and the Pickle Jar, Douglas Bell (Tor)
1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

  • Elizabeth Hand
  • David R. Bunch
  • Icarus Descending, Elizabeth Hand (Bantam Spectra)
  • Bunch!, David R. Bunch (Broken Mirrors Press)
  • CrashCourse, Wilhelmina Baird (Ace)
1995

vítěz

nominace

  • Jack Andrew Cady
  • Ian McDonald
  • Lisa Mason
  • Inagehi, Jack Cady (Broken Moon Press)
  • Scissors Cut Paper Wrap Stone, Ian McDonald (Bantam Spectra)
  • Summer of Love, Lisa Mason (Bantam Spectra)
  • RIM: A Novel of Virtual Reality, Alexander Besher (HarperCollins West)
  • Tonguing the Zeitgeist, Lance Olsen (Permeable Press)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • William Barton
  • Michael Bishop
  • Sarah Zettel
  • The Transmigration of Souls, William Barton (Warner Aspect)
  • At the City Limits of Fate, Michael Bishop (Edgewood Press)
  • Reclamation, Sarah Zettel (Warner Aspect)
  • The Shift, George Foy (Bantam Spectra)
1998

vítěz

  • The Troika, Stepan Chapman (The Ministry of Whimsy Press)

nominace

  • William Barton
  • Catherine Wells
  • Acts of Conscience, William Barton (Warner Aspect)
  • Mother Grimm, Catherine Wells (Ace)
  • Carlucci's Heart, Richard Paul Russo (Ace)
  • An Exchange of Hostages, Susan R. Matthews (AvoNova)
  • Opalite Moon, Denise Vitola (Ace)
1999

vítěz

  • Geoff Ryman
  • 253: The Print Remix, Geoff Ryman (St. Martin's Griffin)

nominace

  • Paul Di Filippo
  • Paul James McAuley
  • Nalo Hopkinson
  • Lost Pages, Paul Di Filippo (Four Walls Eight Windows)
  • The Invisible Country, Paul J. McAuley (Avon Eos)
  • Brown Girl in the Ring, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • Slaughtermatic, Steve Aylett (Four Walls Eight Windows)
2000

vítěz

nominace

  • William Barton
  • When We Were Real, William Barton (Warner Aspect)
  • Tower of Dreams, Jamil Nasir (Bantam Spectra)
  • Code of Conduct, Kristine Smith (Avon Eos)
  • Not of Woman Born, Constance Ash, ed. (Roc)
  • Typhon's Children, Tony Anzetti (Ballantine Del Rey)
2001

vítěz

nominace

  • Scott Westerfeld
  • Nalo Hopkinson
  • Evolution's Darling, Scott Westerfeld (Four Walls Eight Windows)
  • Midnight Robber, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • The Bridge, Janine Ellen Young (Warner Aspect)
  • Broken Time, Maggie Thomas (Roc)
  • Call From a Distant Shore, Stephen L. Burns (Roc)
2002

vítěz

  • Ship of Fools, Richard Paul Russo (Ace)

nominace

  • Liz Williams
  • Ken Wharton
  • Mark W. Tiedemann
  • Ray Vukcevich
  • The Ghost Sister, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • Divine Intervention, Ken Wharton (Ace)
  • Compass Reach, Mark W. Tiedemann (Meisha Merlin)
  • Meet Me in the Moon Room, Ray Vukcevich (Small Beer Press)
  • In the Company of Others, Julie E. Czerneda (DAW)
2003

vítěz

nominace

  • Miéville, China - Jizva   90% / 131
  • Carol Emshwiller
  • Liz Williams
  • Jeff VanderMeer
  • Report to the Men's Club and Other Stories, Carol Emshwiller (Small Beer Press)
  • Empire of Bones, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • Leviathan, Volume Three, Jeff VanderMeer & Forrest Aguirre, eds. (The Ministry of Whimsy Press)
  • Maximum Ice, Kay Kenyon (Bantam Spectra)
  • Warchild, Karin Lowachee (Warner Aspect)
2004

vítěz

nominace

  • Dante's Equation, Jane Jensen (Del Rey)
  • Clade, Mark Budz (Bantam Spectra)
  • Hyperthought, M. M. Buckner (Ace)
  • Spin State, Chris Moriarty (Bantam Spectra)
  • Steel Helix, Ann Tonsor Zeddies (Del Rey)
2005

vítěz

nominace

  • Ryman, Geoff - Airnet   73% / 14
  • Liz Williams
  • Karen Traviss
  • Eileen Gunn
  • Banner of Souls, Liz Williams (Bantam Spectra)
  • City of Pearl, Karen Traviss (Eos)
  • Stable Strategies and Others, Eileen Gunn (Tachyon Publications)
  • Apocalypse Array, Lyda Morehouse (Roc)
  • The Coyote Kings of the Space-Age Bachelor Pad, Minister Faust (Del Rey)
2006

vítěz

  • War Surf, M. M. Buckner (Ace)

nominace

  • Justina Robson
  • Neal Asher
  • Justina Robson
  • Natural History, Justina Robson (Bantam Spectra)
  • Cowl, Neal Asher (Tor)
  • Silver Screen, Justina Robson (Pyr)
  • To Crush the Moon, Wil McCarthy (Bantam Spectra)
  • Cagebird, Karin Lowachee (Warner Aspect)
2007

vítěz

  • Spin Control, Chris Moriarty (Bantam Spectra)

nominace

  • Elizabeth Bear
  • Nina Kiriki Hoffman
  • Justina Robson
  • Tony Ballantyne
  • Carnival, Elizabeth Bear (Bantam Spectra)
  • Catalyst, Nina Kiriki Hoffman (Tachyon Publications)
  • Living Next Door to the God of Love, Justina Robson (Bantam Spectra)
  • Recursion, Tony Ballantyne (Bantam Spectra)
  • Idolon, Mark Budz (Bantam Spectra)
  • Mindscape, Andrea Hairston (Aqueduct Press)
2008

vítěz

nominace

  • Karen Traviss
  • Elizabeth Bear
  • Adam Roberts
  • Sean Williams
  • Ally, Karen Traviss (Eos)
  • Undertow, Elizabeth Bear (Bantam Spectra)
  • Gradisil, Adam Roberts (Pyr)
  • Saturn Returns, Sean Williams (Ace)
  • From the Notebooks of Dr. Brain, Minister Faust (Del Rey)
  • Grey, Jon Armstrong (Night Shade)
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • BITTER ANGELS by C.L. Anderson (Ballantine Books/Spectra)

nominace

  • Daryl Gregory
  • Ian McDonald
  • Garcia, Eric - Zaplať nebo zemři   90% / 3
  • THE DEVIL'S ALPHABET by Daryl Gregory (Del Rey)
  • Cyberabad Days, Ian McDonald (Pyr)
  • THE PRISONER by Carlos J. Cortes (Ballantine Books/Spectra)
  • CENTURIES AGO AND VERY FAST by Rebecca Ore (Aqueduct Press)
  • PROPHETS by S. Andrew Swann (DAW Books)
2011

vítěz

nominace

  • Elizabeth Bear
  • Chill, Elizabeth Bear (Ballantine Spectra)
  • The Reapers Are the Angels, Alden Bell (Henry Holt)
  • Song of Scarabaeus, Sara Creasy (Eos)
  • State of Decay, James Knapp (Roc)
  • Yarn, Jon Armstrong (Night Shade Books)
  • Harmony, Project Itoh, translated by Alexander O. Smith (Haikasoru)
2012

vítěz

  • The Samuel Petrovich Trilogy, Simon Morden (Orbit)

nominace

  • Maureen F. McHugh
  • Matthew Hughes
  • Robert Jackson Bennett
  • Mira Grant
  • After the Apocalypse: Stories, Maureen F. McHugh (Small Beer)
  • Other, Matthew Hughes (Underland)
  • The Company Man, Robert Jackson Bennett (Orbit)
  • The Deadline, Mira Grant (Orbit)
  • The Postmortal, Drew Magary (Penguin)
  • A Soldier's Duty, Jean Johnson (Ace)
2013

vítěz

  • Lost Everything, Brian Francis Slattery (Tor)

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

Zvláštní citace : Elysium, Jennifer Marie Brissett (Aqueduct Press)

vítěz

  • The Book of the Unnamed Midwife, Meg Elison (Sybaritic Press)

nominace

2016

Zvláštní citace : Archangel, Marguerite Reed (Arche)

vítěz

  • Apex, Ramez Naam (Angry Robot)

nominace

  • Archangel, Marguerite Reed (Arche)
  • After the Saucers Landed, Douglas Lain (Night Shade)
  • Edge of Dark, Brenda Cooper (Pyr)
  • (R)evolution, PJ Manney (47North)
  • Windswept, Adam Rakunas (Angry Robot)
2017

Zvláštní citace : Unpronounceable, Susan diRende (Aqueduct)

vítěz

  • The Mercy Journals, Claudia Casper (Arsenal Pulp)

nominace

  • Eleanor Arnason
  • Hwarhath Stories: Transgressive Tales by Aliens, Eleanor Arnason (Aqueduct)
  • Unpronounceable, Susan diRende (Aqueduct)
  • Consider, Kristy Acevedo (Jolly Fish)
  • Graft, Matt Hill (Angry Robot)
  • Super Extra Grande, Yoss (Restless)
2018

Zvláštní citace : After the Flare, Deji Bryce Olukotun (The Unnamed Press)

vítěz

  • Carrie Vaughn
  • Bannerless, Carrie Vaughn (Mariner/Houghton Mifflin Harcourt)

nominace

2019

Zvláštní citace : 84K, Claire North (Orbit)

vítěz

  • Theory of Bastards, Audrey Schulman (Europa)

nominace

  • Claire North
  • Vandana Singh
  • Jeff Noon
  • Ian McDonald
  • 84K, Claire North (Orbit)
  • Ambiguity Machines and Other Stories, Vandana Singh (Small Beer)
  • The Body Library, Jeff Noon (Angry Robot)
  • Time Was, Ian McDonald (Tor.com)
  • Alien Virus Love Disaster, Abbey Mei Otis (Small Beer)
2020

Zvláštní citace: The Little Animals, Sarah Tolmie (Aqueduct)

vítěz

  • Sarah Pinsker
  • Sooner or Later Everything Falls into the Sea, Sarah Pinsker (Small Beer)

nominace

  • The Little Animals, Sarah Tolmie (Aqueduct)
  • All Worlds Are Real, Susan Palwick (Fairwood)
  • The Outside, Ada Hoffmann (Angry Robot)
  • The Rosewater Redemption, Tade Thompson (Orbit)
  • Velocity Weapon, Megan E. O'Keefe (Orbit)
2021

Zvláštní citace: The Book of Koli, M. R. Carey (Orbit)

vítěz

  • Road Out of Winter, Alison Stine (Mira)

nominace

  • M. R. Carey
  • Alastair Reynolds
  • Adrian Tchaikovsky
  • The Book of Koli, M. R. Carey (Orbit)
  • Bone Silence, Alastair Reynolds (Orbit)
  • The Doors of Eden, Adrian Tchaikovsky (Orbit)
  • Failed State, Christopher Brown (Harper Voyager)
  • Dance on Saturday, Elwin Cotman (Small Beer)
2022

Zvláštní citace: The Escapement, Lavie Tidhar (Tachyon)

vítěz

  • Dead Space, Kali Wallace (Berkley)

nominace

  • Lavie Tidhar
  • Jason Sanford
  • The Escapement, Lavie Tidhar (Tachyon)
  • Plague Birds, Jason Sanford (Apex)
  • Bug, Giacomo Sartori, translated by Frederika Randall (Restless)
  • Defekt, Nino Cipri (Tordotcom)
  • Far from the Light of Heaven, Tade Thompson (Orbit)


WebArchiv - archiv českého webu