ocenění » Andre Norton Award » Nejlepší kniha pro mládež

Andre Norton Award

Andre Norton Award

Andre Norton Award je cena pro nejlepší autory sci-fi a fantasy příběhů pro mládež, pojmenovaná na počest plodné autorky Andre Norton (1912–2005). Uděluje se jednou za rok organizací SFWA. Cena byla vyhlášena 20. února 2005, a první Norton Award (za rok 2005) byla udělena v průběhu obřadu udílení Nebula Awards roku 2006.

Nejlepší kniha pro mládež

originální název: Young adult science fiction or fantasy book

2006

vítěz

  • Holly Black
  • Holly Black - Valiant : A Modern Tale of Faerie

nominace

  • The Amethyst Road by Louise Spiegler
  • Siberia by Ann Halam
  • Stormwitch by Susan Vaught
2007

vítěz

  • Magic or Madness by Justine Larbalestier

nominace

  • Scott Westerfeld
  • Scott Westerfeld
  • Maureen Johnson
  • Scott Westerfeld - Midnighters 2: Touching Darkness
  • Scott Westerfeld - Peeps
  • Devilish by Maureen Johnson
  • The King of Attolia by Megan Whalen Turner
  • Life As We Knew It by Susan Beth Pfeffer
2008

vítěz

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Rex, Adam - Konečně doma   100% / 1
  • Sarah Beth Durst
  • Ysabeau S. Wilce
  • The Shadow Speaker by Nnedi Okorafor-Mbachu
  • Into the Wild by Sarah Beth Durst
  • Flora Segunda: Being the Magickal Mishaps of a Girl of Spirit, Her Glass-Gazing Sidekick, Two Ominous Butlers (One Blue), a House with Eleven Thousand Rooms, and a Red Dog by Ysabeau S. Wilce
  • The Lion Hunter by Elizabeth Wein
  • Vintage: A Ghost Story by Steve Berman
2009

vítěz

  • Ysabeau S. Wilce
  • Flora’s Dare: How a Girl of Spirit Gambles All to Expand Her Vocabulary, Confront a Bouncing Boy Terror, and Try to Save Califa from a Shaky Doom (Despite Being Confined to Her Room) by Ysabeau S. Wilce

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

  • Taylor, Laini - Dcera kostí a dýmu   60% / 5
  • Greg van Eekhout
  • Nnedi Okorafor
  • Rae Carson
  • The Boy at the End of the World, Greg van Eekhout (Bloomsbury Children’s Books)
  • Akata Witch, Nnedi Okorafor (Viking Juvenile)
  • The Girl of Fire and Thorns, Rae Carson (Greenwillow)
  • Chime, Franny Billingsley (Dial)
  • Everybody Sees the Ants, A.S. King (Little, Brown Books for Young Readers)
  • Ultraviolet, R.J. Anderson (Carolrhoda Labs)
2013

vítěz

  • Fair Coin, E.C. Myers (Pyr)

nominace

2014

vítěz

nominace

  • Black, Holly - Nejchladnější dívka ve Městě Chladu   80% / 1
  • A Corner of White, Jaclyn Moriarty (Levine)
  • Hero, Alethea Kontis (Harcourt)
  • September Girls, Bennett Madison (Harper Teen)
  • The Summer Prince, Alaya Dawn Johnson (Levine)
  • When We Wake, Karen Healey (Allen & Unwin; Little, Brown)
2015

vítěz

  • Love Is the Drug, Alaya Dawn Johnson (Levine)

nominace

2016

vítěz

  • Updraft, Fran Wilde (Tor)

nominace

  • Ruby, Laura - Včelí královna
  • Frances Hardinge
  • Kate Elliott
  • Fonda Lee
  • Cuckoo Song, Frances Hardinge (Macmillan UK May 2014; Amulet)
  • Court of Fives, Kate Elliott (Little, Brown)
  • Zeroboxer, Fonda Lee (Flux)
  • Archivist Wasp, Nicole Kornher-Stace (Big Mouth House)
  • Nimona, Noelle Stevenson (HarperTeen)
  • Seriously Wicked, Tina Connolly (Tor Teen)
  • Shadowshaper, Daniel José Older (Levine)
2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Cindy Pon
  • Fonda Lee
  • Want, Cindy Pon (Simon Pulse)
  • Exo, Fonda Lee (Scholastic Press)
  • Weave a Circle Round, Kari Maaren (Tor)
2019

vítěz

nominace

2020

vítěz

  • Riverland, Fran Wilde (Amulet)

nominace

  • Naomi Kritzer
  • Greg van Eekhout
  • Yoon Ha Lee
  • Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)
  • Cog, Greg van Eekhout (Harper)
  • Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney Hyperion)
  • Peasprout Chen: Battle of Champions, Henry Lien (Holt)
  • Sal and Gabi Break the Universe, Carlos Hernandez (Disney Hyperion)
2021

vítěz

  • A Wizard's Guide to Defensive Baking, T. Kingfisher (Argyll)

nominace

  • Elatsoe, Darcie Little Badger (Levine Querido)
  • A Game of fox & Squirrels, Jenn Reese (Holt)
  • Raybearer, Jordan Ifueko (Amulet)
  • Star Daughter, Shveta Thakrar (HarperTeen)
2022

vítěz

  • A Snake Falls to Earth, Darcie Little Badger (Levine Querido)

nominace



WebArchiv - archiv českého webu